Občasné uspávání. Poradíte, prosím?

andy323
15. lis 2020

Ahojky, mám takový dotaz a zajímalo by mě, zda to nemá někdo stejně. Máme 16ti měsíční holčičku a od narození spí krásně, je zvyklá, že ji dáme pusinky, poprejeme dobrou noc, uložíme do postýlky a jdeme pryč a malá usne. Jenže pak máme období, kdy neusne jinak, než že si ji musím vzít do postele, malá se prituli a usne. Já ji pak přesunu do postýlky, ale v noci se vzbudí a pláče a zase nepomůže nic jiného, než si ji vzít do postele. Takové období trvá třeba 3 týdny a pak máme 2 měsíce "klid", kdy zase usíná sama. Dělá to i po obidku, když jde spinkat. Takže to není jen vecer. Když má to dobre období, tak usne sama a spí krásně celou noc až do rána. Zkoušela jsem malou nechat i vybrecet, ale po 30minutach, kdy je úplně ubrecena, spocena a sotva dýchá, tak si ji vezmu do postele a usne. Může to být zoubkami? Nebo? Někdo nějakou radu, čím by tahle období uspavani mohli být?? Ještě když má to dobré období a po obědě usne, spí 2-3hodinky, ale při tom špatném, kdy ji uspim a nechám ji samotnou, tak spinká 30minut max hodinu. Ale jakmile s ní budu ležet, bude spát taky třeba 3hodiny. Přes den je zlata, hodná a usměvavá. Prosím o rady🙈

moni_12
15. lis 2020

@andy323 já bych řekla, že chce být jednodušše s vámi 🙂. Může se bát být sama, prožívá nové věci, kterým nerozumí, nechápe, chce od vás ujistit, že je vše v pořádku. Může se začít bát tmy... Důvodu je spousta. Ujistěte ji, že jste s ní, dejte ji pocit bezpečí.

lida9
15. lis 2020

zoubky ci jiny nekomfort se kterym si neumi jinak poradit... je mozne ze i dozrava mozecek, zpracovava zazitky, poznatky ... syn mel taky obdobi, kdy kdyz mel pres den hodne zazitku, tak ty noci to ,,zpracovaval,, a i to uspavani bylo slozitejsi...

emmanessa
15. lis 2020

Asi moc nepomuzu,ale jak to tal ctu,tak presto tise zavidim...to my nikdy nezazili,ze bych dceru polozila a ona spala.My ji museli stridave nosit po celem dome na rukou do dvou let,oba znicene zada,probdele noci...bylo to silene,pred druhym rokem si zrusila spanek pres den uplne,takze jedeme od rana min.do 21h,dnes usnula treba ve 21.45,volne vecery moc neznam a kdyz nespi ani pres den,je to dost vycerpavajici,jeste ted,kdyz jsem v 11tt..takze berte to tak,ze to prejde a fakt to neni porad uplne nejhorsi,ja vzdycky jen snila o tom,jake to bude,az ji nebudeme tahat na rukou a lehne si a usne a nebude se 8x za noc budit.Naucila.se.to az ve 2.5letech,kdy.jsem ji odstavila...budou ji brzo tri a stejne me potrebuje vedle sebe,je tezce zavisla na moji ruce🙂To jen takovy muj vykrik do tmy.Muze byt vzdy i hur😉

malenka3
16. lis 2020

Je malinká, prostě něco prožívá a potřebuje tě. Chápu ten komfort, že usíná sama, to já musím uspávat obě děti, dokonce i pětiletou, která to sice umí sama, ale je to pro ni důležité.
Neumím si představit, že bych ji nechala vyřvat, když normálně spává sama, prostě se něco děje a pokud usne s tebou, tak bych jí to dopřála. Nehledě na to, že třeba u mých dětí se ty spací rituály mění. U starší už teď tolik ne. Ale ta mladší má cca po 3 měsících změnu a princip uspávání jinak (nejdřív to bylo v náručí v zavince, pak u prsu, pak v houpátku, teď aktuálně v roce zase v nosítku), prostě se to mění, zkus se přizpůsobit jí a nesnažit se jí tlačit do stále stejného vzorce, je opravdu malinká.

andy323
autor
16. lis 2020

@emmanessa nooo, tak to nezávidím. Můžu být ráda, za to co mám 🙈🙂

andy323
autor
16. lis 2020

@malenka3 zkusila jsem ji nechat vyrvat, abych věděla, zda to jen nezkousi. Přece jenom nechci rozmazlene mimčo, kolem kterého budeme lítat, tak jak píská. A to nemyslím vůbec špatně, proto jsem zkusila zda to jen nezkousi, ale když prostě brečet nepřestala, šla do postele k nám. Teď už chodí do postele večer automaticky, protože by stejně plakala. Není to o tom, že by mě to otravovalo ji uspavat nebo tak, jen mi nejde do hlavy, proč má období kdy spinká sama a období, kdy ne 🤷‍♀️🤷‍♀️🙂

andy323
autor
16. lis 2020

@moni_12 to my ji pocit bezpečí dáváme 🙂 je to hezký, když se prituli a usne. Jen mi nejde do hlavy, jak už jsem psala, že pár měsíců usíná normálně sama a pak se to vždycky na pár týdnů změní..

malenka3
16. lis 2020

@andy323 to nemusíš vymyslet, prostě se něco děje, stačí, aby měla nějaké prožitky, nebo prostě se něco naučila jako novou dovednost a neumí to mozek zpracovat.

drakenn
16. lis 2020

Chce tvoji přítomnost, nic víc! Jak primitivní, ale jak účinné.. (Adéla ještě nevečeřela)

moni_12
16. lis 2020

@andy323 rozumím, já to taky řešila u syna. Jak už tu někdo psal, dítě se neustále vyvíjí, zažívá nové věci a ve spánku je může zpracovávat, proto se častěji budí. U vás se uklidní, že je vse ok, a spí dal 🙂 jsou to různé vývojové etapy no.

andy323
autor
16. lis 2020

@drakenn ano chápu, ale zajímalo by mě z jakého důvodu. Co se vlastně děje 🤷‍♀️

drakenn
16. lis 2020

@andy323 vývoj, nic víc. Začíná z něj být človíček, začíná se zajimat, co se děje kolem něj. A vnímá tebe a sebe jako jednu bytost.

emmanessa
16. lis 2020

@andy323 fakt bud'😉🙂My to meli veloce narocne,do ted nespi uplne klidne,navic ja uz davnonajela na to,ze v noci se v kuse nespi a nespim,ani kdyz spi ona.Ale je to neskutecna uleva,ze si od tech2.5let lehne vedle me a spi,nikdy jsem neverila,ze k tomu nekdy dospejeme.Kdyz uz nepomahalo ani noseni od obou,ani prso,jezdili jsme ze zoufalstvi po dome s kocarkem a mela na sobe tunu plysaku,aby usnula.Fakt hodne zoufale a hodne dlouhe obdobi.Strasne bych si prala,aby v tomhle to druhe miminko,co cekame,bylo jine,vzdy muze byt hur,ale v tomto pripade uz snad ani ne😅🙏