Období házení hraček na zem. Do kdy to potrvá?

bereninka
8. říj 2009

Holky, do kdy trvá období, kdy děti všechno hážou na zem?
Já už jsem z toho trochu unavená 😕 . Nejdřív (v půl roce) to bylo jako hra, které jsem smála a podávala dokola hračky.
Teď mu říkám, že už házet nebudeme, že budeme věci pokládat. někdy už něco položí.

Jinak totiž háže furt a vše. Z přebalováku, z jídelní židličky, gauče. Prostě mám pocit, že nedělám nic jiného, než že zvedám hračky a věci.

Do kdy to tak bude? 😒

berynka
8. říj 2009

bereninka, pár měsíců to bude určitě 😉 . Ale přejde to, neboj. Prostě to chce pořád opakovat, že se to nehází a třeba trvat, ať to zvedne a podá. Nejhorší je, když to odkoukávají od starších děti (kterým to třeba projde). U nás taky zabíralo "prší"... třeba s kamínkama na hřišti. Pořád lepší než šutrákem do hlavy 😅 😀 .

kaleilah
8. říj 2009

bereniko. nesbírej! V tomhle věku si už děti uvědomují přece když se řekne ne, a te´d má spíš srandu z toho že maminka je otrok a jak je hezky vycvičená, já hodim, ona sebere 😀 Mě tohle dělal Dan taky, ale mě to přestalo bavim a když vaházel věci z přebalováku a pak si třeba hrál, čapla jsem ho, byl hrozně vzteklej jak si ho můžu dovolit vyrušit ze hry a musel uklízet se mnou. Teď už ho to přestalo bavit, dokud jsem sírala sama, bylo to ok, když se musel zapojit, tak zjistil že ho to obtěžuje a vykašlal se na to 😉

ivulinda
8. říj 2009

Jéé tak to je super téma.u nás jsou hračky co chvilu na zemi a můžu dokola opakovat,že si je musí uklidit 😀 takže po chvilce omílání to dokola si hračky Adélka uklidí,ale dřív to bylo horšíííí 😀

prchalka
8. říj 2009

bereninka: My taky hážeme, hlavně z kočáru - a to sbírat musím 😀
Jinak vytahává všechny šuplíky, leze od jednoho k druhýmu a vyhazuje všechno, tak to nechám a uklidím, až se tady nedá chodit. Popelnici s hračkama má taky vykramařenou, jakmile nahází někdo hračky dovnitř, už jde a hned je zas vyhodí. Jinak si toho nevšímá.
Tak dělej, že to taky nevidíš, třeba ho to postupně přestane bavit.
Jo ale když sedíme u stolu a ona v židličce, tak lahvičku s pitím mi podává nebo odloží na stůl 🙂 Já vždycky řeknu DEJ a DĚKUJU - tak nebo takhle na ně!
NEHÁZEJ, NESMÍŠ, NE nebo okřiknutí na ní nějak nefunguje..

danu
8. říj 2009
mikulka
9. říj 2009

Holky, tak to my máme taky.
Já ho učím, aby hračky neházel, ale naopak pokládal vedle sebe. Fun guje to už mnohem líp.

danu, jen bych ráda upozornila, že období vzdoru je úplně něco jiného, než období, kdy děti hází hračky. 😉

soanpe
9. říj 2009

problém bude i v tom, že NE je pro takhle malé děti nepochopitelné.
říkala mi to kamarádka studující dětskou psych.
když jim řekneš : NEšlápni do louže, tak jejich mozek pobere jen to ŠLÁPNI do louže. Líp pochopí větu: Obejdi tu louži.
Je to náročné, vymýšlet alternativu pro slovo NE, ale funguje to

ivulinda
9. říj 2009

No já si myslím,že dítě pochopí co znamená lovo NE.Aspoň u nás to tak je.Když řeknu NE tak malá ví,že to nesmí,ale každé dítě je jiné

bereninka
autor
9. říj 2009

On dobře ví, co je slovo ne 🙂
Když to řeknu, zakroutí hlavičkou a neudělá to, co nesmí.
I když za chvíli lup a hračka na zemi.
Nevím, co s tím.

Ozve se ještě někdo?

kulimka
9. říj 2009

bereninko to asi dělají všechny děti kolem jednoho roku, než pořádně poberou rozum. Malý po mě taky zopakuje nenene usměje se a je v žaluziích znovu 😠 A s tím házením hraček na zem, je to pro ně hra jako každá jiná, líbí se jim, že to letí a ještě sledujou kam to dopadne, někdy si dokonce zatléská jak se mu to povedlo 😀 😀

komteska
9. říj 2009

berenika: neboj bude líp, Daník má taky někdy náladu, že ještě teď dělá takový schválnosti, tak mu tu hračku nebo pití seberu a je klid 😉 a slovo ne, začne pořádně chápat taky později, jak píše soanpe, je lepší varianta bez NE, uvidíš jak to bude fungovat u vás

komteska
9. říj 2009

a nebo mě ještě napadla varianta, že teď dost často říkám, proč tu hračku házíš na zem, bude mít bebí, to jí pak sebere sám a chová jí 😎

med
9. říj 2009

My teda nemáme zrovna období házení hraček na zem, ale to s tím bebí funguje 🙂), když třeba nechce po sobě hračky uklízet...

mikulka
10. říj 2009

Holky, ale v roce už dítě rozumí slovu ne. Rozumí vlastně téměř všemu, jednoduchým příkazů (sedni si, přines mi pejska apod.).
Házení se dá už v tomto roce odnaučit, aby z toho nebyl zlozvyk. Ale chce to trpělivost. taky s tím bojuju.

prchalka
10. říj 2009

Já zkokuším tu variantu DEJ..
www.fit-porod.cz/materstvi/vyvoj-ditete/vyvoj-d... - no tady teda asi vprostřed píšou, že z házení by mělo pochopit podávání.
Jak u nás funguje NE? Zopakuje NENENE, zasměje se a stejně udělá to, na co se chystá 😅
Moc ten zákaz používat nechci, ale někdy je to těžký vymyslet tu jinou variantu.. Úplně mě vytáčí, když manžel jen sedí a kouká třeba na tv a ona kolem a mlátí ovladačem nebo matlá po tv a on na ní jen NE! NESMÍŠ! NEDĚLEJ TO! To mi rve uši!

sylvka
10. říj 2009

ahoj v tom jsme taky,včera hodil s hracím pejskem za 600 a chudák už dohrál 😠 nejčastěji to dělá když je naštvanej 🤐

ivulinda
10. říj 2009

Holky,ale já si myslím,e to není až tak staršné když děti házejí hračky na zem ne???Všechny děti házejí hračky na zem,ale to k tomu patří 😀 třeba já si s toho vůbec nic nedělám,ale je fakt,že když je nějaká ta hračka nebo jiná věc na zemi tak si to taky Adélka rychle uklidííííííí 😀 😀