Jak oblíct na podzim miminko do nosítka?

flexareta
17. lis 2017

Potrebovala bych poradit jak oblict miminko do nositka (zhruba v tomto pocasi). Mam nositko latkove - tenke, na to jeste takovou softshellovou kapsu na bundu proti vetru. Zajima mne, jestli oblect miminko jako do kocarku, tj teplou perovou kombinezku anebo nejak mene, aby mu zas nebylo vedro. Jsme jeste v sestinedeli, ale chceme uz chodit na kratke prochazky. Zatim je v nositku cely schovany v klubicku. Diky za tipy.

luciapaja
17. lis 2017

Mame manducu takze oblekam tak aby mela schovane ruce a nohy,ideal dve vrstvy.Davam Leginy a na to volnejsi teplaky.Body s dlouhym rukavem a mikcu(tu nechavam rozepnutou)Mala ma teple ruce a ja obcas propocene triko.

absintka19
17. lis 2017

@flexareta fandim vychazkam, taky jsem chodila uz prvni den co nas pustily z porodnice, bohuzel nositkam nefandim....

tervi
17. lis 2017

@absintka19 Moc děkujeme za vaši odpověď! Vyloženě jste pomohla vyřešit uvedený problém.

Já bych třeba taky chtěla poradit, jak obléknout malou do nosítka. Už si s tím nevím rady. Nosítko používáme jen na nákupy, většinou má malá na sobě body (termoregulační) a slabou mikinu. Když nedám mikinu, má studené ruce, dám mikinu-je propocená.🙄 Já mám na sobě jen tričko a rozepatou softshellku.

lenka_strelenka
17. lis 2017

@tervi Doporučuju skupinu na FB Nosíme děti, případně některou regionální nosící skupinu, tam určitě najdete spoustu informací. Obecně na nošení nejlépe funkční oblečení (idealně merino), kalhoty bez ťapek, tj. ne dupačky či polodupačky (anebo musí být o číslo až dvě větší), na hlavu kuklička, aby netáhlo za krk. Kolik vrstev záleží na tom, jestli máte dítě pod bundou/kabátem nebo na něm - jestliže nosíte občas, asi se vám nevyplatí kupovat nosící bundu; méně nákladné řešení by byla zateplovací kapsa či vsadka.

sajul
17. lis 2017

Ja synovi zhruba v tehle d

sajul
17. lis 2017

Ja synovi zhruba v tehle dobe (byl teda uz vetsi) ale podstata zustava stejna, davala body s dlouhym rukavem a teplacky z bambusu (hodne si chvali i merino) na to mikynu (bud slabsi, pri vetsi zime teplejsi) ponozky, podzimni valenky, ze zacatku klasika cepku, potom kuklu a kapucu. Dalsi vrsta byl satek a dalsi byla nosici bunda 😉

aktakd
18. lis 2017

Ja v tomhle pocasi oblekam syna (6m) - body s dl., puncochy, teplaky, mikinu, teple ponozky, valenky + nositko+soft.kapsu+nenosici mikinu zapnu par cm dole pres kapsu. A ridim se tim, jak je syn zpoceny nebo ma ruce, nohy studene. Ono se to treba nezda, ale dost se clovek zahriva s miminkem navzajem. Chce to vyzkouset a uvidite, jak vam bude a prip. pridate nebo uberere vrstvu. Pekne noseni 🙂

portinari
18. lis 2017

Souzním s @lenkastrelenka. Na běžné pochůzky nosím teď 6m syna v Manduce v body s dlouhým rukávem, tepláčky, slabé ponožky - prostě jak je oblečen doma. Na delší výlety do přírody ap. má tenkou merino kombinézku. A na ten základ přidávám hřejivé ponožky a šusťákové vysoké návleky na chodidla, když je chladněji tak pletené návleky na celé nožky. Na hlavu merino kuklička. Teplé vrstvy dávám až přes nosítko = na sebe. Neinvestovala jsem do speciálního nosícího oblečení, mám kašmírový svetr - kardigan, takže miminko obalím 2 vrstvama kašmíru a pak si ještě beru podzimní plášť (zavinovací typ) nebo zimní kabát (mám velmi široký střih a la pončo) - obojí mi vyjdou i přes půlroční dítko...uvidím, zda se mi vleze celou zimu... budu řešit až jak to přijde. Ještě se mi nestalo, že by dítko bylo studené (jen jednou, když jsem místo tepláčků dala punčošky, ale to bylo v létě), spíš bojujeme s pocením.

Jo a je dobré promyslet, co si bere na sebe jako spodní vrstvu i nositel. Osvědčilo se mi mít vždy takový top, aby šlo v nosítku i kojit....

fallingstars
18. lis 2017

Já dceru (6 měs.) body a kalhoty, co má doma, slabší mikinu, kombinézu (fleece nebo semišovou), čapku a fleece capáčky. Na nosítku mam softshelovou kapsu. Nosítko si já oblékám na mikinu a přes nosítko si obleču softshellovou bundu, tu ale nechávám rozepnutou. Plus si beru nákrčník, aby mi netáhlo na krk.

bayt
18. lis 2017

@absintka19 budeme mít nosítko Storchenwiege, bylo nám i přímo na kurzu doporučováno jako ideální náhrada šátku, narozdíl od šátku se váže mnohem snadněji a rychleji a je opravdu vhodné už od narození

bayt
18. lis 2017

@tervi
@tervi a co dát teplejší podšitý overal - jen jednu vrstvu?

biedronka10
18. lis 2017

Holky, kdyz uz je reco nositku. Dostali jsme darem nositko (kibi) ale male se v nem nelibi. Rve a vyvadi, vydrzi vtom tak 10 minut. Jak to dote na to naucit, poku to vubec jde? Nevim jestli ji treba nejak spatne to nenastavuji nebo tak neco.

alkuska
18. lis 2017

@biedronka10 Naše malá si taky musela zvyknout, vlastně jsem ji nosila až po půl roce. Pak jsme měli další období řevu než jsem přišla na to, že chce volné ruce, nesnesla je ani pod bundou nebo pod kapsou. Takže závěr - s věkem se to mění a taky to chce vychytat, jestli jí nevadí něco takového "banálního". Správné nastavení si nastuduj na netu, popř. je tady skupinka Nošení dětí, kde dáš fotku a holky ti poradí. Takhle jen podle popisu se to těžko poradí.

missa111
18. lis 2017

Já malou nosila i přes mrazy v body s dlouhým rukávem (nějaký outlast materiál, je to pružný vydželo to snad půl roku), kukle ze jstejného materiálu k tomu punčocháčky, na to teplý ponožky, navrch fleesovou kombinézu a rukavice. Nosila se v šátku a v nosící softshellové bundě. Vždy byla teplá. V obyčejném bavlněném body byla rychle propocená, takže to jen na kratké vycházky.

cranbie
18. lis 2017

Ja zatim nosim 2mesicni v merino body, teplakach kukle a capackach, na sobe mame spolecnou softshellku a je v satku. Zdalo se mi to malo, ale je po navratu teploučka krásně, hen nohy ma studené ale to je lry normální

swetlusska
19. lis 2017

Hodně se zahřeje o tvoje tělo, takže kombinézu určitě né. Ale jinak takhle malý mimčo radši nedávat do svislý polohy - na nosítko je ještě dost brzo.
To spíš šátek, nebo fakt radši ležet v kočárku.

flexareta
autor
19. lis 2017

@swetlusska mam toto: byl tam i uvaz "newborn" je vlastne cely uvnitr v klubicku s hlavickou naboku, myslis ze ne?

lenka_strelenka
19. lis 2017

@flexareta vertikální nošení je v pořádku v podstatě od narození - jsou samozřejmě názory, že lépe do šátku do kolíbky, ale za a) je to špatně na kyčle a b) málokdo dokáže kolíbku kloudně uvázat. Je sice pravda, že Česká pediatrická společnost se k vertikálnímu nošení staví poněkud rezervovaně, ale naopak německá nosící škola (myslím Trageschule nebo jak) ho doporučuje jako jediné vhodné. Navíc v praxi si moc nedokážu představit aplikaci doporučení nosících skeptiků "vertikálně, až dítě samostatně sedí, do té doby v kolíbce" - moje hyperzvědavé půlroční torpédo v kolíbce nevydrželo ani ve 2 týdnech, natož teď v půl roce. Více informací najdete na stránkách FB skupiny Nosíme děti, velmi doporučuji.