Oblečení pro týdenní miminko. Co mu dávat?

nikolasek16
6. črc 2020

Zdravim vsechny maminky, moc rada bych Vas poprosila o pomoc. Pred tydnem se nam narodil chlapecek, uz jsme doma a ja nevim do ceho ho oblikat, aby mu nebyla zima, nebo zas teplo😔
V byte mame momentalne nejakych 26*stupnu.
Tak se ptam co davat malemu na sebe?
V postylce lezi v hnizdecku ve kterym ma roztahlou zavinovacku, a na sebe mu davam bodycko s dlouhym rukavkem, a ponozky. Staci to, nebo mame davat i neco na nozky? Jinak ho pak prikryju plinkou, nebo deckou.
Nechci, abych ho zas prehrala, nebo aby mi nastydnul😢
Dekuji moc za pomoc!! 😊

klokanka31
6. črc 2020

@nikolasek16 Já dávala od začátku normální košilku a dupačky. Jen když bylo přes 30 tak jsme dali na ven bodíčka.

theuska29
6. črc 2020

U novorozeňátka bych určitě doporučila i zakrýt nožičky. U takhle malého miminka je špatná termoregulace a je lepší dát něco lehkého 🙂
Miminka ještě neumí dýchat pusinkou a případná rýma je šílená. Raději se tomu vyhnout.
Opravdu stačí něco úplně lehkého, ale nenechávat prostor pro ofouknutí. I pod dekou, plenkou je to chvilka.
Každá maminka to vnímá jinak. Některá dítě raději zabalí, jiná nechá rovnou od narození body s krátkým rukávem a nic jiného. Jedno miminko hned prochladne, jiné je úplně v pohodě. Takže počítejte s tím, že tu budete mít různé názory 🙂

me_druhe_ja
6. črc 2020

Doma máme pořád kolem 21C, netopime na víc. Ani když byl malickej. Byl v body s dlouhým, teplacky a ponožky. Případně body s dlouhým a polodupacky/dupacky. V ložnici máme kolem 18C a spal v body s dlouhým a overal (teplej). Zakrytý rozvazanou rychlozavinovackou. Postupně jsem ubírala samozřejmě. 🙂 Doposud (tuk tuk) neměl ani rýmu. Obecně spíš méně než více, ale ten první měsíc potřebuje opravdu víc tepla. Nicméně občas vidím půlroční děti narvany v 25C a víc v body s dlouhým, dlouhý kalhoty, ponožky a ještě mikina. 😳 To si říkám, chudák dítě.

malytlustyhroch
6. črc 2020

Fakt hodne zalezi na individualni situaci, obe moje deti (cervenec a listopad) byly od narozeni hlavne v bodycku a ponozkach, vetsinou dokonece s kratkym rukavem a nekdy i bez ponozek. Ale v byte mame teplo, obe deti meli pres tri a pul kila, dobre pribyvali a vylozene hraly. U dvoukiloveho ditete bych to treba resila jinak. V porodnici nam rikali, ze idealne NEMA mit spoceny zatylek a MA mit teply hrudnicek, tak jsem se tim ridila. Mladsi by se jinak asi urval, protoze horko nesnasel. Cepicku na doma nemeli ani jeden, to by ji meli furt propocenou.

nikolasek16
autor
6. črc 2020

@malytlustyhroch No prave, v porodnici jsme meli ken plinku a kosilku a lezel v zavinovacce.
Je tezke odhadnout co jim dat na sebe, aby jim zas nebylo teplo, nebo pro zmenu zima. 🙁 dekuji za radu/nazor/ pomoc 😊

nikolasek16
autor
6. črc 2020

@me_druhe_ja Dekuji za komentar. Jsem z toho vyjukana. Prvni dite a clovek se boji, aby nic nezanedbal a tak. Dekujii

nikolasek16
autor
6. črc 2020

@theuska29 Dekuji za radu/nazor!!😊

nikolasek16
autor
6. črc 2020

@klokanka31 Dobre, moc dekuji!!