Oblékání 3 měsíčního miminka na jaře

rymeska
27. bře 2009

Ahojte maminky, jsem poprvé maminkou a nevím si rady s oblékáním své 3 měsíční holčičky v době kdy začíná jaro. Jak by jste oblékali takto malé miminko, při 12 °C, 15 °C, 20 °C ???? Já jsme jí zatím dávala bodýčko, dupačky, oteplovačky, zimní bundičku, samozřejmě dvě čepičky a dvoje rukavičky ... s tím jsem jí šoupla do fusaku (mám nový od Emitexu, takže dost teplý), do vložné tašky a do kočárku, na který ještě přšel nánožník. Ale nevím, jak jí začít ubírat až se teď začne oteplovat. Všem děkuji za radu !!!!

berunka
27. bře 2009

ahojky,rozhodne uz bych ji nedavala rukavicky,cepicka bude stacit jedna bavlnena aby sala pot a pripadne kapucka od nejake lehci kombinezky.ja mam ted holcicku 3,5 mesice starou a kdyz bylo okolo 10 stupnu davala jsem ji body s dlouhym rukavem,overalek,mikcu a na to kombinezku.na hlavicku jednu bavlnenou cepicku a kapucu od kombinezy.s tim sla do fusaku v kocarku,pres to deku a nanoznik a nikdy ji nebyla zima ani nebyla spocena.

martu
27. bře 2009

tak mi dáváme dupačky s dlouhýma nohavicema a rukávama..ponožky, bavlněnou čepičku, kombimézku, a šup s ní do fusaku.. a i tak když přijdeme z procházky tak je celá horká...takže se nebojím že by jí byla zima

meleri
27. bře 2009

při deseti stupních jsem dávala čepici, kabátek, přikryla tenší dekou..pod tím měl dupačky, ponožky a bodýčko..rukavice neměl, protože kabátek mu zakrýval ruce.

od osmnácti nahoru nedávám čepku ale nechávám mu kapuci, a nezabaluju ho do deky..

nad dvacet stupnů ho nechávám v mikince a někdy v tričku s krátkým rukávem, bez čepičky..tu dávám jenom když nosím v šátce..

zkontroluj vždycky jestli se nepotí nebo mu není zima..vezmi třeba věci sebou a když vidíš že je mu zima tak přidej nebo když je mu teplo tak naopak uber...

berunka
27. bře 2009

melei podle ceho se u prcka zjisti ze mu neni zima?vim ze rucicky nejsou ukazatel.

zuzik_p
27. bře 2009

Berunko, rika se , ze podle nosiku, ale to podle me take neni akuratni. Jinak znamka prilis mnoho obleceni je zpoceny krcek zezadu.

pattie
27. bře 2009

No, s tím oblíkáním se to nesmí přehánět! Když je tak 5°C tak už jí dávám do fusaku jen v dupačkách a triku s dl. rukávem a přijde mi, že i tak je jí dost teplo. Při 12°C bych jí dala přes dupky třeba jen fleesovej overálek, a dala do deky. Při 15°C bych dala jen fleesovou mikinku a deku a nechala jí koukat ruce

llllucka
27. bře 2009

Ty jo,vy ty dětičky pěkně nablujete.Já mu dá na dupajdy jen mikču,čepičku a rukavičky,protože pořád strká ruky ven.Dám do fusaku a jedeme.Až se trochu oteplí,tak měním fusak za deku.

berunka
27. bře 2009

Luci no nase mala je predcasne o mesic narozena a dlouho drzela spatne teplotu a ted ve 3,5 mesici ma 4,1kg. takze ja ji musim vic obliknout protoze ona ma hned studeny telicko.

llllucka
27. bře 2009

Berunka:jasan.Moje dítko se zase strašně rychle zpotí,takže jsem se ho naučila moc neoblíkat😉

meleri
27. bře 2009

Berunko,

jo šáhni mu na nosík, a taky zátylek..já se celkem řídím i podle toho jestli má studené ručičky.

jsem spokojená s takovým tím fleecovým kabátkem, je to fajn...super je bavlněná čepička..chrání před větrem ale nehřeje nějak moc..

ono taky záleží jestli je třeba lezavo nebo naopak sucho..

jo ještě mě doktorka radila oblíkat dítě stejně jakobyste se oblékli vy+ jedna vrstva navíc (deka, přikrývka).

berunka
27. bře 2009

meleri to jsem slysela taky.ja davam stejne vrstev jako mam ja akorat misto kratkeho rukavu davam dlouhy u bodycka a pak je teda ve fusaku a dece.ale jak rikam nase mala je zmrzlina po me a navic je kost a kuze takze ji nema moc co hrat 😀

luci81
27. bře 2009

Taky oblékám tolik vrstev jako sobě,+kulíšek,rukavičky+fusak. myslím,že je to tak v pohodě.

evikk
27. bře 2009

Barunka:Me rikala doktorka,ze se to pozna podle studenych nozicek 😉 .Jinak ja jsem dneska vytahla fusak z kocarku,uz je na nej teplo,mam od emitexu a misto nej jsem dala do kocarku zavinovacku do autosedacky.Jinak davam bodycko s dlouhym rukavem,teplacky,mikinku,rukavicky,cepicku,pak do te zavinovacky a jeste deka na nej 😀

smajlik
2. dub 2009

takový malý průzkum - jak jste měly dnes oblečená miminka? Byl krásný den a o víkendu má být ještě větší teplo

meleri
2. dub 2009

tak pyžamko bez bodýčka, ponožky, mikinka + bavlněná čepka, a šup do šátku.. 🙂 včera do kočárku jsem ho oblíkla stejně a dala jsem přes něho lehkou dečku.

jirule33
2. dub 2009

Ahojte, tak my dnes měli body s dlouhým rukávem, bavlněné polodupky, flísovou mikču, bavlněnou čepičku a španělskou deku, tu jsem jim pak vzala protože byly celý červený, bylo jim v kočáru vedro, jo a byly ve vložných taškách, takže pak bez deky...ale měla jsem strach abych to nepřehnala a neofouklo je....zatím dobrý 😉

usounek25
2. dub 2009

Ahoj, tak my v zimě oblékali: bodýčko s dlouhým rukávem, punčošky, tenčí tričko s dlouhým rukávem, na to tenký overálek nebo dupačky, kombinézu,čepička, v kočárku do tašky, zakrýt dekou a ještě nánožník

Dneska měl: bodýčko s dl. rukávem, tenký triko s dlouhým rukávem, mikinu, punčochy, manžestráčky, ponožky a čepičku. V kočárku byl v tašce, která byla zaplá jen tak napůl a přes to přehozená deka. A byl spokojenej.

A jestli je mu zima nebo teplo, tak to se řídím buď, že mu šáhnu za krk anebo na nos, ale většinou za krk. Podle ruk se neřídím vůbec, protože náš prcek je má pořád studený a sama Dr. mi řekla, že miminka mívají studený ruce a že se podle toho řídit nemám. A navíc si myslím, že ti naši prcci by se asi ozvali, kdyby jim v kočárku bylo teplo nebo zima 😉

evikk
2. dub 2009

Tak dneska jsme meli bodycko s dlouhym rukavem,teplacky,mikinku,cepicku,ponozky a tenoucky rukavicky,ale rukavicky uz asi davat nebudu a pres nej deka a bylo mu fajn 😉

telullah
2. dub 2009

Ahojky, tady dneska bylo 25 stupňu na sluníčku. Takže jsme měli triko, kabátek, punčocháče, kalhoty a kombinézu. Přikrýla jsem jí tenkou dekou a vypadala spokojeně

kacka.va
2. dub 2009

ručinky ani nosík nejsou ukazatel. sahá se na zátylek nebo na hrudník a nebo se říká i na ruce ale až u ramen

terka_85
29. bře 2011

Ahoj holky,
chtěla bych obnovit diskuzi. Do kdy dáváte malého do fusaku (mám ten teplý od Emitexu).
Dneska jsem mu třeba dávala overálek, přesto mikinku, bavlněnou čepičku a dala do fusaku...

monapink
31. bře 2011

@terka_85 Oblekam stejne a fusak mam stejny jako ty,jeste stale fusak necham..male je tam stale dobre,kdyz ji pak vytahnu je spokojena a prijemne tepla..ja mam doma zmrzlinku,po mne,takze se ji tam takhle libi a nepoti se..jen musim oblekat lehce 😉

med
1. dub 2011

Já už teda tenhle týden už fusak nedávám. Malej byl úplně spocenej a to měl bodýčko s krátkým, overal, mikinku, slabou čepičku... takže jsem dala dospod deku, navrh deku a je spokojenej. Ale možná ještě čas fusaku přiijde... záleží na počasí.

pael
25. únor 2015

Maminky jak obléknout měsíční miminko v březnu do kočárku?

tria002
25. únor 2015

Dle pocasi.. Takovy prcek se jeste moc nehybe. Ja uz asi nedam fusak, jen teplou deku a lehci kombinezu. Pokud nebude treba jen pet..

pael
19. bře 2015

Maminky jak by jste oblíkli miminko 9dnů na kradší procházku?

tria002
19. bře 2015

Ja oblikala vcera trimesicnana puncochy, body s dlouhym, dupacky, lehci bunda a cepice. Fusak.. Je sice teplo, ale ve stinu ne a mimi se nehybe a neudrzi teplotu.

pael
24. bře 2015

Maminky jak oblíknout 14dni miminko jdeme odpoledne ven má být 13stupňů 🙂

linda.r
24. bře 2015

Bodýčko, punčošky nebo dupačky, lehčí mikču, slabší kombinézku nebo místo kombinézky kalhoty a bundičku, čepičku a do fusaku. Jinak já vždycky mimču sahala na hrudníček, když je teplý, tak by mimču neměla být zima 😉

pael
30. bře 2015

Maminky musíme ven do města má být jen 10stupňů a malé je 21dní jak jí oblíknout 😉