Oblékání miminka ven i doma

jaja_13
21. pro 2016

ahoj maminky, chtěla bych znát pár vašich zkušeností s oblékáním novorozenců doma i venku. Své první dítko, jak už dnes zřejmě tuším, jsem asi oblékala až moc a proto i venku se mu nespalo nejlépe a doma kvíkal. Je to taková zpoceninka a při našich 23 stupních doma jsem toho volila asi taky až moc. Narodil se ale koncem listopadu a tak jsem nic nechtěla podcenit. Nyní čekáme prcka na zač. dubna. Co dáváte dětem do kočárku? Zejména používáte-li ty klasické overálky? na to svetr bundu a tepláčky nebo jen strčit do chlupaté kombinézy a fusak? Když doma mimčo leží v košíku nebo na gauči a má právě ten overálek, dáváte pod něj třeba ponožky nebo body? nebo jen přikrýt lehčí dečkou? Nebo stačí jen overalek a rychlozavinovačka? Bydlíme v domě, občas teplota klesne na 22, 21, tak se u toho ležícího mimi bojím, aby mu nebyla zima.. Poraďte, ráda si přečtu vaše zkušenosti

lv
21. pro 2016

Body a overal, někdy lehká deka, ven no podle stupňů, na fusak může být už teplo. Jednu vrstvu navíc jak dospělí. Kontrolovat podle zátylku, aby nebylo miminko spocené.

jaja_13
autor
21. pro 2016

@lv právě si myslím, že ten fusak už bude taky moc :( ještě když se na kočárek dá slída, tak tam nefouká... každopádně děkuji 🙂

jachymekt
21. pro 2016

Ahoj nevím jak u vás, u nás je -6 a dost větrno. Mimča neumí regulovat teplotu, neumí se zahřát. Tak opatrně Stačí sáhnout na ručičky . Fusaky jsou slabší a zimní. Ale dnes zima stromy krásně ojíněné. Hezkà procházka lesem

mary.jane
21. pro 2016

@jaja_13 ahoj, u nás doma máme tak 19, 20°C, při 21 už větrám 🙂 a malá má teď jen body s dlouhým rukávem a tepláčky (někdy i bez ponožek, protože když leze, tak jí to ve fuseklích klouže 🙂 ) a když jde spát, tak ji přikryju jen takovou tou fleecovou dečkou. Miminku bych dala na doma buď jen overálek nebo body s dl. rukávem a dupačky a na spaní podle zvyku - buď bavlněný spací pytel, nebo fleecovou dečku nebo tu rychlozavinovačku. Ale to píšu podle našich teplot doma - ve 23°C bych měla strach, že už malé bude horko. Zvlášť na spaní v noci. Koncem dubna bych už zimní fusak do kočárku asi nedávala.

jachymekt
21. pro 2016

Oprava řešíte jaro přehlédla jsem se A bylo mi divnéže fusak ne! 😒 To asi to pečení cukroví a čtení od prostředí.
Hezké svátky

soleilll
21. pro 2016

@jaja_13 Rozhodně nepřehánět počet vrstev oblečení - nejlepší je kontrolovat zátylek - když je teplý, je dítě OK. V dubnu už bude nejspíš docela teplo, takže za mě bavlněný overal nebo body+dupačky a na to teplejší, třeba fleesový overal a bavlněnou čepku přes uši. Do kočáru pak přidat deku. Obecně se říká, že dítě má mít o jednu vrstvu oblečení víc, než dospělý, ale pozor - počítají se i deky, fusaky, kryt kočárku (slída). Uvědom si, že v hluboké korbě je daleko tepleji i tak... Záleží hodně na počasí a povětrnostních vlivech, ale s novorozencem by ses stejně neměla moc producírovat po venku a než ti skončí šestinedělí, bude pomalu červen, takže tyhle rady budou k ničemu. 😀

michelette
21. pro 2016

Malá se narodila na začátku dubna, doma jsem ji měla v bodyčku s dl. rukávem a nejakých tepláčkách a ponožkách. Když se mi zdálo chladněji, tak ještě jsem ji přikryla lehkou dekou. V kočárku byla v plyšovém jarním fusaku myslím, že snad do konce dubna. Jinak bodyna, mikina,, kalhoty a ponožky. Vždycky jsem se snažila ať má o vrstu víc než já.

kaja2016
21. pro 2016

@jaja_13 ahoj, moje dcera se narodila loni v dubnu. Na noc jsem ji davala zavinovaci bodicko s dlouhym ci kratkym rukavem a zavinula do zavinovacky do dvou plinek, prez ni sem prehodila lehkou perinku a/nebo decku, na hlavu bavlnenou cepicku. Na ven vicemene to stejne. Ja jsem tedy v sestinedeli ji nikde zkocarku nevyndavala. Myslim, ze po sestinedeli jsem prestala zavimovat a davala ji na ven bodicko s kratkym a teplakovou soupravu a vsude jsem nosila 2x spanelskou deku pro strycka prihodu. Pak se dost rychle uz oteplilo.

mary.jane
21. pro 2016

@kaja2016 přiznávám, že pro mne je čepička na doma už docela úlet. Vždyť ty děti nejsou z cukru 😉

msimankova
21. pro 2016

@jaja_13 ja mam breznove mimco - davala jsem overalek nebo body s dl. rukavem a dupacky a pak do rychlozavinovacky nebo deky. Na ven jsem dala kombinezu a do fusaku, ale to byla jeste zima. Oblekam ji porad podobne, mame v dome cca 21, ted ma body s kratkym, teplaky, ponozky a triko s dlouhym, nekdy jen body s dlouhym, az mne nekdy prekvapi, ze neni studena 🙂

astyna
21. pro 2016

Já jsem vždy kontrolovala zátylek. Jakmile měl zpocený, zajela jsem někam do nákupáku a vrstvu sundala. Nyní nosím pro malého i mikinu a tepláky navíc, zkušenosti no 🙂

absintka19
21. pro 2016

@jachymekt rucicky ne, zatylek se kontroluje na teplotu

jaja_13
autor
21. pro 2016

@mary.jane děkuji moc, to je opravdu rozdíl, my měli 23 a fakt jsem navlíkala a ještě do zavinky dávala dečku🙄 no prostě jsem se bála, aby v domku neumrzl... tak teď budu chytřejší a dodnes nesnáší malej horko, pořád se odkopává a svlíká si ponožky a já se budím a 200x za noc bych ho přikrývala

jaja_13
autor
21. pro 2016

všem děkuji za informace, možná, že se ukáže, že dítko bude spokojenější, když nebude úplně uvařené a bude se mu lépe spinkat 🙂, my jsme na šumavě, takže tady je ten duben trochu studenější, samozřejmě se vše odvine od počasí a stupňů

lenkaro
21. pro 2016

kez bych tyto rady dokazala vysvetlit mojí mámě :( věčně se na toto téma hádáme já říkam zátylek teplej je to ok přijde máma a začne říkat že malý je určitě zima že má studený ručičky já že zátylek teplej tak je ok ,ona se na mě podívá jak kdybych malou právě týrala nejhoršim způsobem a začne na ní rvát další oblečení nejlépe i s dekou ,jsme taky jako autorka v baráku a většinou je tu i víc jak 20 dam malý body s dlouhym rukávem tepláky nebo legíny a ponožky , máma dodá ponožky na víc mikynu a zabalí jí do nejteplejší deky co tu najde 😈 máte na toto někdo nějakou radu ? :D i když pochybuju

keicy
22. pro 2016

@lenkaro já musela jak mamce, tak tchýni důrazně vysvětlit, že malý je po manželovi horkokrevny. Mamka pochopila nějak hned,že má kontrolovat zatylek, tchýni musim dodnes hlídat. Průjem z přehřátí stačil jednou. Zkus jí dát přečíst diskuzi na to téma.😉

babanci
22. pro 2016

@lenkaro My to máme obráceně. Moje dcera vnučku nabaluje jako eskymáka a já ubírám. Nedávno mi dcera posílala video, jak malá něco žvatlá s dovětkem, jestli jí rozumím. Tak jsem napsala, že ano, že říká - máme tu strašně přetopeno. 😀 Nyní oblékáme, pokud venčím já, body s dlouhým rukávem, přes to teplejší bundičku, nákrčník, punčocháče, zateplené džíny, /dcera mi nutí ještě ponožky/, bavlněnou čepičku a přes to kapuci. Zabalím do fusaku, máme zn. Gesslein, je šíleně teplý. Já svoje děti hodně otužovala, pořád byly za každého počasí venku několik hodin a nebývaly nemocné z nachlazení snad nikdy. Jednou mi dcera v říjnu spadla do fontány, než jsem dorazily domů, byla jako led a neměla ani rýmu.

lenkaro
22. pro 2016

@keicy ona máma je zmrzlá pořád a přítel jí taky říká at z ní nedělá stejnou zmrzlinu jako ze sebe :D ale je to tak nějak hovno platný 🙂

kaja2016
22. pro 2016

@mary.jane Fajn, a proc mi to pises?🙂 Kazdy at si sve dite obleka, jak chce, psala jsem to autorce. Cepicku melo dite normalne v porodnici (od sestricek) a tak jsem ji davala i doma, v noci netopime a mame ventilacku a u novorozenete je to podle me v dubnu uplne normalni....

lenkaro
22. pro 2016

@babanci ono je to težký člověk nechce něják příbuzenstvo urazit nebo naštvat ,mam svou mámu ráda hodně mi pomáhá nejen s malou ,mam obavu že když to s hádkou přeženu tak už mi s ní pomáhat nebude ,před chvílí to bylo zas ,máma obleč jí víc na sebe vždyt ma studený ručičky ,říkam že v zátylku je teplá tak jí zima neni a bylo mi odvětěno že to neni pes ... tohle bude ještě boj na dlouho ,krom tohodle ještě občas dostanu vynadáno že s ní někde couram venku občas si připadam jak kdyby mi bylo zas 15 ,ale to přecházim s úsměvem a vysvětlením že potřebuju po těhu dát dolu 30kg který sem stihla nabrat a tim že budu sedět doma to určitě neschodim ,malá měla slabou rýmu asi před měsícem ale to protože byl nemocný přítel a tak nějak sme to od sebe pochytali ale do týdne bylo po všem. každopádně díky této diskuzi si nepřipadam alspon že jí nějak týram zimou :D

lenkaro
22. pro 2016

a když si jí brala naposled na procházku máma tak malá měla body s dlouhym rukávem ,punčochy ,ponožky mikynu flaušovej overal ,zimní overal deku fusak a ještě slídu přez kočár po půlhodinový hádce se mi podařilo alspon zabavit deku

msimankova
22. pro 2016

@lenkaro tak to uz se na mimco vic neveslo :D Nemohlo by se par teplych oblecku ztratit? Moje tchyne je z jizni Italie, kdyz mi mala spala v listopadu na zahrade, malem omdlela, ale rekla, ze mi veri, ze je to tady normalni 🙂

jaja_13
autor
22. pro 2016

@lenkaro bohužel, to jsou staré školy, mě to mamina dělá taky a když přijde moje babička, to je úplný konec😈, ještě k tomu malému neustále sahala do plínky, jestli není počůranej, to jsem úplně nesnášela a nechápala, že i když byl přebalen před hodinou, je stále ok, protože dnešní plínky jsou jiné, než před 50 lety :( a také jsem neustále poslouchala,že ležícímu mimiku je zima, on naopak plakal horkem, dnes už to vím... chce to se obrnět trpělivostí, přečkat návštěvu a pak si jet podle sebe

jaja_13
autor
22. pro 2016

jsem ráda, že tohle mé téma diskuze přineslo každému něco, holky držte se, větrejte čerstvý vzduch a krásné Vánoce všem 🙂

absintka19
22. pro 2016

@jaja_13 napodobne, hlavne klidne svatky ve zdravi ☕

lenkaro
22. pro 2016

@jaja_13 to neni tak snadný bydlíme s mámou v jednom baráku akorád ona má zázemí o patro vejš :D ale zatim se bránim trpělivě

lenkaro
22. pro 2016

jinak taky přeji všem hezké a klidné svátky 🙂

lenkaro
22. pro 2016

ztratit pár věcí to bych mohla zkusit to mě nějak ani nenapadlo abych je před mámou schovala :D to s tim že mimi leží a nehejbe se taky slyšim pořád a s plenama jsem to vyřešila tak že jí kupuju ty co mají žlutej pruh a když se počůrá tak zmodrá takže naštěstí jsou naučený babičky že stačí kouknout na plenu jakou má barvu

evaamy
22. pro 2016

Moje babička mi říkala " jak je matce, tak je i dítěti". Zní to logicky, plus jsem i vypozorovala,,že je rozhicovany, tak jsem zacala oblékat na lehko. A je otuzilej.

lenkaro
22. pro 2016

@evaamy mě máma říká to že ty si horkokrevná neznamená že malý neni zima ty se narozdíl od ní hejbeš ,ale souhlasim spíš s vaší babičkou ,nehledě na to že Natálce je skoro půl roku a taky se ráda hejbe což jde dost těžko když je obmotaná nějakou dekou naštěstí doma v tomto boji většinou vyhraju a malá se může pohybově rozvíjet 🙂