Oblíbily si Vaše děti nosítko hned? Případně kdy?

evatk
15. lis 2010

Mám dotaz na pravidelné uživatelky nosítek, ať už jde o Manducu, Beco, Patapum...
Oblíbily si ho děti hned, nebo jak dlouho to trvalo?

Na jaře se Elišce Manduca moc nezamlouvala, nakonec jsme to vzdali.
Teď jsem uvažovala o krosničce, na příští rok, sem tam na výlet, do lesa se psem... Ale pro nás je to zbytečná investice, nejsme zas až takoví turisti, je to dost neskladné apod.
Našla jsem nakonec nosítko Patapum Toddler, až do 28 kg. Mám ho na pár dní zapůjčeno.
Zatím jsme tam malou dali nahonem před koupáním, nic moc. Budeme zkoušet dál, snad vyjdeme i ven, tam by ji to mohlo bavit možná víc.
Děkuji za Vaše poznatky.

laska.nezna.hranic
15. lis 2010

my použili nosítko v půl roce. předtím sem tam klasickou klokanku. malý poprvé zaplakal, ale to proto, že nevěděl, co se s ním bude dít. podruhé už to bylo dobré a pak už se tam vyloženě těšil. byl rád, nebo spíš vyžadoval být nošený od narození a takhle jsem alespoň měla volné ruce. vždycky tam usnul. jenže i když povyrostl, chtěl být pořád nošen na břiše a to už šlo hůř. naposledy jsme manducu použili v létě, když jsme byli na místě, kde byl pro kočár nevhodný terén. tak zatím leží ve skříni a uvidíme na jaře. na zimu dávám přednost kočáru, i pro malého na spaní je to pohodlnější.

lamarika
15. lis 2010

začala jsem nosit asi někdy okolo třetího až čtvrtýho měsíce v manduce, protože jsem byla po CR a dřív to nešlo. Než si zvykl, tak to trvalo asi týden. Ze začátku se tam vztekal, ale postupem času tam byl víc a víc spokojenej a krásně v ní spinkal. Nakonec si ji oblíbil víc než kočárek 😉

evatk
autor
16. lis 2010

dneska druhý krátký pokus, už úspěšnější

asi ho koupíme, za ty peníze...

taky to na zimu moc nevidím, než bysme se do toho v zimních bundách nabachtali, spíš jaro-podzim, když malá bude ťapkat, tak ssebou jako rezervu

naty
16. lis 2010

@evatk tak já sem mu ve dvou měsících, kdy sem měla místo rukou plandáky, pořídila ergo s nadějí, že si oddechnu a malýmu se tam bude líbit...zbožné přání 😀 ....respektive zkoušela sem i šátek, ale ten sem měla naštěstí jen půjčený, a to vůbec nehrozilo...ale do erga neroztáhl nohy, takže taky nic...začalo se mu tam líbit až v nějakých 6 - 7 měsících, ale líbit znamená, že tam nějakou tu půlhodinku vydrží, že by si to extra užíval, to nevím...spíš je rád, že vidí na okolí.....mně osobně, ale nosítka nevyhovujou...nevím proč, ale strašně mě bolí kyčle, když ho tak nosím, takže si ho musím stejně přidržovat, a na záda si ho dát ještě netroufnu, tak třeba časem... 😒

evatk
autor
16. lis 2010

@naty mě spíš budou bolet ramena
a nošení bude taky spíš krátké a spíš asi bude na manželovi 😉

andelka
16. lis 2010

Tak já nosím od 4,5 měsíce v MAnduce a líbí se mu tam. Nejvíc ji využívám, když si potřebuju oběhnout obchody, na poštu kde jsou schody, na návštěvy, kdy nemusím řešit kam s kočárem, instaluje se do toho ochotně a rád a většinou brzy usne 🙂 Včera jsem byla pro brambory, měla jsem 4kg v batohu a teda cítila jsem to fest, kdežto 8 kilového syna v AMnduce takřka vůbec 🙂

verusinek
17. lis 2010

My nosíme od čtvrtého měsíce v manduce a velká spokojenost úplně od začátku.... a já teda nosím i třeba čtyři hodiny v kuse a úplně bez problémů, žádný bolavý záda, kyčle, nic a to má malej 10kg, já bych už bez nosítka nemohla existovat.....je to fakt super věc, teď na zimu jsme pořídili ochranou kapsu a paráda, malému je teplíčko a můžeme nosit z vesela dál.....

mates22
17. lis 2010

Já nosila dceru v šátku od čtyř měsíců a byla hned od začáku nejspokojenější miminko na světě. Chvilku koukala, pak si položila hlavičku a spinkala a po probuzení zase hned koukala, já jí přitom mohla hladit a pusinkovat, ten kontakt jí svědčil. Syna jsem zkusila na 5-ti měsících a vůbec tam nechtěl bejt, takže jsem to po třech pokusech vzdala a nasadila do boje s autobusy a schody polohovací golfky, který prostě unesu sama. Naštěstí mu neva jezdit popředu, to zas dcera nechtěla, potřebovala na mě vidět.