Obrácený denní rytmus v šestinedělí. Jak ho přehodit?

jankanej
27. lis 2009

Ahoj zkušenější maminy, prosím vás o radu...naší cácorce je 14dní a nejdřív jsem tomu nepřikládala důraz ale vypadá to že máme přehozený režim, že ve dne spíme a v noci máme den a řádíme...je to dost náročný navíc máme dvouletou holčinu tak přes den se musím věnovat zas jí, tak se chci zeptat jestli někdo máte nějaký fígl jak přeučit mrně aby spalo tak jak má...díky

kinsen
27. lis 2009

Ahoj, to se stává často, mělo by se to samo upravit, takhle malé mimi se blbě něco přeučuje, chce to čas 😒

momin
27. lis 2009

kinsen ma uplnou pravdu. Ale musi to byt tezke kdyz uz mas doma Terezku.... 😒 Drzim palce..

tygrous
27. lis 2009

Sestrenice to mela stejne a asi po mesici se to zaclo upravovat a dnes (ma cerstve po sestinedeli) mi nadsene psala, ze se poprve dobre v noci vyspala a ze mala se uz budu vetsinou jen 2x za noc. A vim, ze se to zlepsilo, kdyz zacala davat malou na noc do normalni postylky - predtim ji mela pres den i pres noc porad v kosi.

momin
27. lis 2009

Ted mi pritel rekl ze sme to tak meli prvni asi 3 nebo 4 tydny taky tak... 😀 ja sem to asu radsi zapomela jak sem byla mimo... Ale ja sem mohla dospavat pres den no..to ty nemuzes... ☹

jankanej
autor
27. lis 2009

no já taky doufám že to bude "jen" to šestinedělí, ale dýl to asi nezmáknu tedka je sice u nás mamka takže třeba malou vezme ven a já si jdu lehnout s tou druhou ale i tak hodina denně je dost málo...naše terča byla zlatá i v šestinedělí i potom takže vůbec s táím nemám zkušenosti, ale slyšela jsem že se dá přeučit mímo když je po tom měsíci, každopádně dík 🙂 🙂 🙂

aponchie
27. lis 2009

pro zacatek zkus v noci nemluvit jen septat nesvit a chovat se velmi tise

jankanej
autor
27. lis 2009

aponchie to dělat musím i tak kvůli manželovi a dceři aby je nebudila 😒 ale i tak prudí...zkoušíme jí co nejvíc budit přes den aby toho moc nenaspala, zabralo to trošku že spala 3hodiny ale pak se zas začla budit po půl hodině po hodině furt takto...

pejtho
6. pro 2012

Ahoj maminky, ráda bych se vrátila k tomuto tématu. Máme doma holčičku, které je dnes 6 týdnů. Celé šestinedělí se budila tak po 2 hodinách na krmení. Poslední týden je v noci vzhůru i každou hodinu a pak 2 hodiny straší. A když se mi jí po 2 hodinách povede uspat-je pak zase do hodinky vzhůru.
No a ve dne spí jak špalek. Budí se tak po 3 hodinách a hned po nakrmení zase usne. No prostě obrácený režim ☹
Zkoušela jsem se jí přes den po krmení udržet vzhůru, ale v náručí mi okamžitě usne a v postýlce za chvilku taky.
Nemáte nějaké tipy, jak srovnat režim? U první dcerky se po šestinedělí srovnalo samo, ale teď u druhé se mi zdá, že se to spíše horší.

jennynka5
9. pro 2012

@pejtho Mam uplne stejny problem... 😖

moninek
12. lis 2014

Tak u syna jsem to mela skvěle.Ten spal od začátku a jen jednou byl vzhůru a rval v noci,ale ted mame doma 3tydenni holčičku a ta spí hlavně pres den.Včera jsme blbli do pul jedné a pak jsem ji musela chovat,aby mi konečně usnula,ale tohle jsem nechtěla.Radši bych,aby usinala v pokojíku sama se synem. Prý existuje nějaký bod na chodidle,který dítě zaručeně probudí a používá se v poropdnicich.Mám problém s tím,ze jsem dnes budila malou ale ani svleknuti ani koupání ji nějak extra nevzbudilo.Hned jak se vykoupala,tak hned po několika minutách zase spala.Takže předpokládám,ze bude zase veselá noc.