Ochlupení u miminka. Není to hormonální problém?

r123
17. říj 2008

maminky pomoc mám sedmiměsíční dcreku a dnes jsem při koupání objevila docela výrazné chloupky na pipce?máte někdo skušenosti?mám obavy aby to nebyl nějaký hormonální problém!!!

andilek
17. říj 2008

není, já mám sice kluka, ale máme to taky a už dlouho...byla jsem z toho vypráskaná 😅
nebo možná máme taky hormonální problém a nevím o tom 😅

r123
autor
17. říj 2008

teda dík za odpověď!teda to že má můj skoro čtyřletej syn chlupatý nohy(jemně)to je v pohodě!ale malá sedmiměsíční holčička aby měla takhle tmavý výrazný chloupky na pipce to mě docela vystrašilo!! 😲

petraluk
17. říj 2008

Holky zkušenosti nemam a nechci strašit, ale pohledala jsem na netu a všude píšou neprodleně navštívit endokrinologii, opravdu by to mohl být hormonální problém 😒

andilek
17. říj 2008

no my to zase tak výrazný nemáme, ale já zkoumám každej "prd" 😅

andilek
17. říj 2008

mimochodem, chodíme k dr., která se na endokrinologii specializuje, pindíka nám zkoukává každou poradnu a nic neříkala 😉
r123 nebude to tak horký, neboj 😉

r123
autor
17. říj 2008

petraluk taky sem právě našla něco takovýho!

petraluk
17. říj 2008

Asi bych tak nešílela (ikdyž být to Luky tak možná jo 😅 ) pokud je to málo, tak bych počkala do příští poradny a zeptala se dr. a pokud by se to zhoršovalo, tak bych asi raději zavolala hned 🙂

andilek
17. říj 2008
andilek
17. říj 2008

jak píše petraluk, počkala bych do příští poradny 😉

r123
autor
17. říj 2008

asi určitě počkám dík za mírné uklidnění
🙂

lucinka7988
15. lis 2008

Ahojky mamči, máte nějaká zkušenosti s tím ochlupením? Mému 6-ti týdennímu synkovi jsem také objevila světlé chloupky tesně nad pinďou- má jich tam docela dost- sice jsou světlé a krátké, ale výrazné....Byla jste s tím některá na tom vyšetření u endokrinologa, jak se doporučuje v tom článku? 😝 Nejsem si jistá jestli jen nehisterčím....U doktorky jsme byli včera ale říkala že by to nic být nemělo a že prý uvidíme časem...Ale moc jistá si asi taky nebyla. Díky za reakce... 😖 😖

kijonkova.k
15. lis 2008

Maše malá malá měla taky dost chloupků na pipce.Byly světlé,ale dost.Teď už jich tam tolik nemá,myslím,že to nic nebude 🙂

kubaka
15. lis 2008

Náš rarach se narodil tak chlupatý, až vypdal jako opičátko a to byl donošený! Dodnes má chlupatý krk, záda a pod bradou má taky vidět ochlupení. Ale nic to není. Jen to bude asi správný chlupatý testosteronový chlap. 😀 Jako jeho taťka.

Ale určitě ti to řo dcerce ekne doktorka.

romule
17. lis 2008

Ahoj, mám téměř sedmiměsíční dceru a ochlupení jsem u ní objevila taky, když jí bylo 4,5 měsíce (má ho pořád). Začala jsem samozřejmě plašit, protože dcera má navíc zduřelá prsíčka. Sestřenice má stejně starého kloučka, tak jsem k ní hned šla se podívat se, jestli ten klouček tam ty chloupky taky má. Měl je tam taky a úplně stejně dlouhé a husté tak, jako moje dcera. Kvůli těm zvětšeným prsíčkám jsme byli minulý týden na ultrazvuku a závěr vyšetření je takový, že je to prostě normální, že to některý kojený holčičky mají a může to přetrvávat i půl roku po ukončení kojení. Já zatím kojím, takže se prsíčka zmenšovat nebudou. Doktoři se navíc dívají ultrazvukem na dělohu, jestli je malá a taky koukají na vaječníky.
Takže bych Ti též radila, vyčkat do další poradny a pak se na to případně zeptat doktora.

petranovakova1965
9. bře 2013

Ahoj mamči, když jsem měla první dítě, kluka, tak jsem si všimla chloupků na pindíku zašli jsme za doktorem a zjistim že to nic není ale bylo. Už v 10 letech měl chlupy všude jenom ne na hrudi a měřil mu cca. 15 cm. Ve 14 letech měl chlupatou i hruť a už z něj byl opravdový muž.
Naše další dítě, dcera, měla stejný problém na pipce měla také už v 7. měsíci chloupky, sice málo ale tmavé, došli jsme na endokrinologii a tam nám předepsali léky takže se to uklidnilo. Dnes je jí ovšem 15 a chlupy nemá žádné nikde a prsa jí furt nerostou takže nevím co mám dělat ☹
Prosím poraďte

b2
13. bře 2016

@r123 Obnovuji diskuzi , vím že po hodně dlouhé době,ale nemůžu najít nikoho s podobnou zkušeností, zjistila jsem u své 7 měs. holčičky to stejné co popisujete, samozřejmě se zeptám Dr. jen jsem se chtěla zeptat jak to u vás dopadlo?