Ochrana proti klíšťatům pro 1,5-2leté děti, doporučte

smallinka
17. črc 2016

Co doporučíte jako dobrou ochranu proti klíšťatům na dovču pro 1,5-2 lete deti? Budeme se samo vyhýbat vysoké trávě, ale budeme v přírodě tak raději i třeba nějaký sprej, doporučíte? Očkování nejsme ani nebudeme.

kacca11
17. črc 2016

Za me je nejlepsi se pravidelne prohlizet, po projiti travou kouknout na nohy, po prichodu zvenku poradne prohlednout. Jinak mne vyhovuje pripravek proti klistatum a komarum od DM, takovy bylinkove vonici/smrdici sprej. Nebo mazu alpou, ve ktere mam nalozeny hrebicek.

smallinka
autor
17. črc 2016

@kacca11 aha to jsem neslyšela s tou alpou, jak dlouho má byt naloženo a poměr? ......da se koupit i pinzeta....

kacca11
17. črc 2016

Ja nevim jak dlouho, cim dele tim lepe, ale alespon tak tyden. Vzdy koupim tu malou lahev alpy, kousek uliju a nasypu cca jeden balicek hrebicku, zalezi na mnozstvi, nekdy treba polovinu. A nechas to byt, obcas muzes protrepat. Neni to zadna stoprocentni ochrana, to ne, ale nam to docela pomaha.

smallinka
autor
17. črc 2016

@kacca11 to davas na tělo? Asi že....

kacca11
17. črc 2016

Jo, mazu s tim prevazne nohy.

smallinka
autor
17. črc 2016

@kacca11 díky moc. Vyzkouším. Asi se i zeptám v lékárně na něco pro jistotu. ...Raději bych ten sprej z dm ten vypadá dobře. Ale DM mám z ruky. ..

soyevita
17. črc 2016

@smallinka Já znám a používám na litr vody hrst levandule a hrst rozmarýnu,dám do vařící vody a nechám louhovat do vychladnutí.Pak přidám bílý vinný ocet-2PL a skladuji v lednici v rozprašovači

olga_
17. črc 2016

@soyevita To zní moc dobře! Nakolik je to spolehlivé?

soyevita
17. črc 2016

@olga_ No píšou ,že to patří mezi nejspolehlivější přírodní repelenty,vařím kvůli pejskovi.Nechci nic chemického a stříkáme si to i my.Klíště jsme nemeli a pes zatím taky ne.
Tak doufám,že to funguje.Blbé je,že by se to mělo každou hoďku stříkat znovu.

kacca11
17. črc 2016

@soyevita to v podstate kazdy repelent, i koupeny, by se mel zhruba po dvou hodinach aplikovat znova.

micaella23
17. črc 2016

Fenyklovy caj, staci mit v kapse pytlik. Nikdy jsem klipaka nemela. Babska rada

smallinka
autor
20. črc 2016

@soyevita ahoj chystám se na tento recept, ale bohužel není u nás k sehnání ten bílý vinný ocet, můžu dát místo toho černý tzv. balsamiko nebo raději obyč ocet? co myslíte? díky

soyevita
20. črc 2016

@smallinka Určitě ten obyč 😉
Balsamiko ne-e

leneee
20. črc 2016

My mazem tea tree - na ruce i nohy a za ucho. Odpuzuje to i jiny hmyz.