Očkování. Nechávali jste očkovat proti rotavirům?

veronika8808
10. led 2020

Holky nechávali jste mrňouse očkovat proti rotavirum?

zizulka2008
11. led 2020

Za me ockovani k nicemu,neni proti vsem druhum,takze se chytnou ty proti kterym vakcina neni,vlastni zkusenost. Ockovala jsem jednu dceru a rotaviry mela 2x i tak.

pipi_puncocha
11. led 2020

@travnulee píšu "prakticky jediný," nikoli jediný. Což považuju za rozdíl. Jsem doktorka, četla jsem k vakcínám i všechny dostupné studie, myslím, že si názor zvládnu udělat sama. 😉

travnulee
Autor odpověď smazal
Zobraz
urtica
11. led 2020

Ne...jinak u nás v rodině proběhla rotavirová infekce hned po porodu - chytli všichni včetně babičky a starší dcery...narozený syn ne (ale kojila jsem).

llluckaaa
11. led 2020

Ne, je mnoho kmenů rotavirů a očkování je jen proti některým. Souhlasím s tímto mottem: "hrozí par dni hospitalizace na infuzi, ale s tím rizikem dokážu žít"

korin
11. led 2020

Ono je též otázkou, jestli blicí viróza, kterou dítě prodělá, byla způsobena právě rotaviry, když možných původců je více...

zelenoockaa
11. led 2020

@kuttu dnes už nemohou :(

travnulee
Autor odpověď smazal
Zobraz
kejt29
11. led 2020

@kuttu tak oni stejne nemocni budou, jen se to nebude sirit tak moc. Neverim, ze to zabrani nakazam uplne...

wxkatuska
11. led 2020

Neockovala jsem. Jsem stejneho nazoru jako neomenia.

linee
21. zář 2020

@eloise02 no, prave...ja na viry nenechavam ockovat vubec nic. Duvodem je prave to, ze se musis trefit do spravneho kmene. Navic viry radi mutuji a meni se, nemusi se trefit do kmene, ktere dite zrovna chytne. Takze bud a nebo....jinak svagrova si privezla rotavirovou infekci z porodnice:((( za par dni tam byla i s novorozencem nanovo:(

evawest
21. zář 2020

Ano, v Anglii je to povinne, meli jsme dohromady bexero a rotarix.