Očkování proti meningokoku a pneumokoku

nina1788
3. črc 2017

Ahoj malému budou 7.5. 2 měsíce a 13.5. jdeme na první očkování povinné Hexavakcínou. Dostali jsme od sestřičky ještě plno letáčků na jiné očkování proti Meningokové meningitidě, pneumokoku a rotavirům a tady jsem se dočetla o nějakém očkování MMR proti spalničkám. Mohli byste mi prosím napsat vaše zkušenosti s těmito očkováními nebo pokud máte v počítači uložen nějaký článek který nebude jen reklamní na očkování a bude tam třeba co se může pokazit tím, že budu očkovat. To MMR proti spalničkám jsem zatím pochopila že by se mělo dát než půjde do školky, ale spíše by mě více zajímali jak reagovali na ty ostatní očkování vaše děti? Přítel by dal nejraději všechna, ale já se toho bojím aby jme něco nepokazily.

nina1788
autor
3. črc 2017

Pardón trochu jsem si spletla měsíce 7.7 mu budou 2 měsíce a 13.7. jdeme na první očkování 🙂

hojda
3. črc 2017

Najdi si na netu zásady bezpečného očkování. Za mě je nejhorší vakcína MMR (živá vakcína).

jankana13
3. črc 2017

My jsme si odložily očkování MMR na pvní dávce jsme byli ve 22měsících a malej byl úplně bez jakékoliv reakce.

verkaver
3. črc 2017

@nina1788 Ahoj,máme čtyři děti. Očkované jsou jen povinnýma vakcínama dle schématu. Navíc jsme nedávali nic,je to docela záhul pro tak malé tělíčko. Úplně nejhorší mi snad přijde očkovat třeba povinnou hexou plus do toho společně nějaké jiné nepovinné očkování,chudák mimčo. Ale proti očkování nejsem,vymýtily se tak nemoci,které kdysi zabíjely a teď už prakticky nejsou. Reakce na očkování někdy byla,někdy ne. Může se vyskytnout horečka,podrážděnost,neklid. Na MMR naše děti nikdy žádnou reakci neměly. Doktorka u nás očkuje nejdříve od ukončeného třetího měsíce a mimi musí mít minimálně 5kg,jinak očkování posouvá. Ano,do školky musí být dítě řádně očkované a minimálně jedna dávka MMR,ale tak to máš ještě čas. Při očkování musí být naprosto zdravé,třeba už při rýmě bych neočkovala. Ale jak říkám,očkování se nebráním,jen ho nedávám zbytečně moc,takže povinná máme,nepovinná ne. Ale to se stejně mění. Nejstarší patnáctiletý syn a jeho mladší bratr jsou ještě očkovaní proti tuberkoloze,mladší dcerky už ne,už to nebylo povinné. Nejstarší zas nemá očkování na hemofila, tehdy to ještě nebylo povinné,všichni mladší už ano. A taky každé dítě je jiné a reakce mohou být různé 🙂

pajula123
3. črc 2017

Je dobre se podivat,proti cemu a jakymi vakcinami se ockuje,to se da najit treba na www.vakciny.net
Pokud te zajima i to,co se muze pokazit,tak doporucuji weby www.rozalio.cz a www.poockovani.cz
Jak bude ockovani probihat u vaseho ditete ti bohuzel predem nikdo nerekne.

panickatlamicka
3. črc 2017

@nina1788 mozna se ti bude hodit informace, ze rozhodne neni povinne ockovat dite od 2 mesicu a ze neni povinne schema 3+1.

muhehehe
3. črc 2017

Obecně se jako o celkem zátěžové vakcíně mluví hlavně o MMR. Je to ovšem povinné očkování (bez něj nevezmou dítě do školky), nicméně lze alespoň odložit, než je ta školka aktuální... ale na to máte ještě čas. Jinak.. tohle si každý musí vyhodnotit nějak sám, je to těžké rozhodování... někdo si vytáhne černého petra v podobě šílené poočkovací reakce, někomu se stane průser s pneumokokem a pak si trhá vlasy a říká si coby kdyby.. napíšu jen za sebe, jak jsem se rozhodla nakonec já, po zvážení pro a proti - mám dítě staré rok a třičtvrtě. MMR necháme až těsně před nástupem do školky. Hexu má standardně očkovanou- bez reakcí. Rotaviry jsem neočkovala vzhledem k tomu, že umí sice potrápit, ale nekončívá to žádným průšvihem. Dcera je i prodělala (byla zatím jen jednou za život nemocná a právě rotaviry)- průjem jak blázen a pak pět dní hospitalizace - potřebovala kapačky kvůli hrozící dehydrataci a taky vůbec nechtěla jíst. Což je otrava, ale nic co by se nedalo přežít. Takže ani u druhého dítěte tohle očkovat nebudu, přestože přímou zkušenost máme. Pneumokoka jsem nakonec dala- ale nechala jsem ho očkovat se čtrnáctidenním odstupem od Hexy, ne naráz. První dvě dávky ok, při třetí reakce byla- vysoká horečka a dítě úplně ,,hadrové", nic pěkného, ale byla to záležitost jednoho dne. Jsem si vědoma že očkování proti pneumokokům nechrání proti všem typům pneumokoka které mohou být, ale následky onemocnění mohou být fatální.. takže tohle u nás tedy nakonec ano... bonusem je, že očkování ochrání i před (pneumokokovým, ne jiným) zánětem středního ucha.. ale to je jen takový bod k dobru, určitě ne důvod, proč to do dítěte cpát. Takže za nás takto. Ale slovo boží to není...

gnozka
3. črc 2017

Nase mala ma hexu ( první v UK. 3 mes ) a prevenar na pneumokoky . Nikdy jsem nedala očkovat dohromady . To nase Dr ani nedělá . A hlavne je dulezite aby mimco bylo úplne zdravé . Pokud ma i sebe menší rýmu tak Se ma očkovat nejdriv po 14 dnech po ukončení nemoci . Nase dr neockuje ani kdyz jdou zrovna zuby . I tim je telo oslabené . Dceři je ted 20
Mes . A mmr plánujeme dat v těch 22 mes po prázdninách ted budeme porad v cudu tak to nechci pokoušet . Nikdy nemela zadnou reakci . Žadne teploty ani podrážděnost .

lilulilu
3. črc 2017

Syn ma veskere povinne ockovani dle ockovaciho kalendáře + pneumokoky (nase dr. ockuje spolecne s hexou:( ), klistovou encefalatidu a meningokoky (vsechny kmeny). Nejhorsi reakce byla na 1. davku MMR, dceri se budu snazit toto ockovani posunout.

lilulilu
3. črc 2017

Jo a je to fakt ruzne, nase dr. ockuje i pri bezne ryme ci pri rustu zubu.

kristynatita
3. črc 2017

@nina1788 Byt Vami, ockuji hexu minimalne od 3.mesice...

hanica83
4. črc 2017

@nina1788 Já bych tedy určitě očkovala úplně nejdříve až od třetího měsíce (svého syna jsem nechala naočkovat první dávkou až v osmi měsících a i tak mu to dalo zabrat - měsíc byl hrozně uplakaný, špatně spal, měl průjem... U tak malinkého miminka pak ani nepoznáš, co se s ním vlastně děje. Taky bych doporučila schéma 2+1 (o jednu dávku méně se stejnou, ne-li lepší účinností). A pokud se rozhodneš pro nějaké nepovinné (nedávala bych rotaviry, jinak jsou dobrá - jsem zdravotník a pracuju na mikrobiologii 🙂 ), rozhodně nikdy nedávej najednou. I když já se tak bála nežádoucích účinků, že máme nakonec jen povinné.

kristynatita
4. črc 2017

Pokud se rozhodnete pro 2+1, nechte nabrat behem ockovani diteti krev na protilatky (je to mozne u kazdeho pediatra), aby ocko, kdyz uz ockujete, melo adekvatni imunitni odpoved a smysl...