Od 4 měsíců se má miminko furt kojit nebo i přikrmovat?

pertbow
3. čer 2012

Zdravím, má příbuzná má miminko a chtěl bych se zeptat jak to má být správně s výživou od 4.měsíců. Má furt kojit nebo také přikrmovat kašičkami,přesnídávkami atd.. ???

pertbow
autor
3. čer 2012

a popřípadě co může způsobit dítěti, když ho bude pořád do 1.roku pouze kojit?

mifinka
3. čer 2012

pokud by ho do 1 roku jen kojila tak si myslím že by mu způsobila pořádný hlad 😀

pertbow
autor
3. čer 2012

🙂 no to mi je jasné, ale jak na výživu.

olusenka
3. čer 2012

@pertbow Kdy začít přikrmovat něčím jiným, by jí měl říct pediatr. Světová zdrav. organizace doporučuje výhradní kojení do 6 měsíců, začít přikrmovat od ukončeného 6. měsíce. Náš pediatr třeba radí přikrmovat od 5.měsíce a dává maminkám papír, jak na první příkrmy. Ale u každého dítěte je to jiné. Nám třeba řekl, že začneme o měsíc déle kvůli ekzémům.
Začíná se přikrmovat pouze zeleninou. Na první příkrmy je ideální mrkev nebo dýně, uvařená ve vodě a rozmixovaná. Sladkým jako je ovoce se začíná až později.
Co se týče výhradního kojení do jednoho roku věku, jde to, ale je to hodně velká výjimka. Vím tady na MK o jedné mamince, co do jednoho roku výhradně kojila, ale praktikovala to ochutnávání zeleniny a ovoce...nevím, jak se to jmenuje...ale dá se dítěti kus zeleniny do ruky, ono ji ještě nejí, ale ocucává a seznámí se tak s novou chutí. Většinou ale už dětem jenom samotné kojení nestačení po půl roce.

crca
3. čer 2012

@mifinka 😀 😀 😀 jaj jsem se teda zase zasmála od srdce 😀

andelka
3. čer 2012

ve 4měsících je to strašně brzo, podle mě je ideální do 6měsíců kojit, pokud to mimču stačí, a asi by měl dřívější přikrmování odsouhlasit doktor. Kojit plně do roka...no někdo to tak má nechtěně, když dítě nechce moc jíst, ale jinak teda pochybuju že by mu jen kojení stačilo. Od toho 7měs. bych přikrmovala určitě.
Někdy se doporučuje začít s kaší na večer, že se mimi nebude budit, ale často je tohleto mylné a nezmění se nic. Obvykle se začíná zeleninkou na oběd. A když je vše ok, tak se vždycky za 3-4týdny přidá další denní jídlo (večeře, nebo svačinka) a tak se pomalu omezuje kojení.

pertbow
autor
3. čer 2012

No miminko se budí každé 3 hodiny, pak se kojí a pak spí a pořád dokola, má asi tak už 5 měsíců a mléko jí nemusí stačit a ještě něco z toho vyzvrací. 😖

ofelieee
3. čer 2012

@pertbow jestli vydrží 3 hodiny spát, tak to podle mě znamená, že mlíko stačí... taky bych se do příkrmů nehrnula, to tráveníčo je citlivý a šla bych na něj pomalu (já přikrmovala až skoro od ukončenýho 7 měs. a Kuba měl v roce málem 12kg 😅 )

katka37
4. čer 2012

já kojila prostředního syna do 10 měsíců bez příkrmu....a úplně v poho 🙂

ivular
4. čer 2012

@pertbow Já kojím plně našeho chlapečka, kterému bude 16 měsíců. Ochutnal už sice prakticky všechno, ale ničeho se příliš nedožaduje. Uvidím jak dál, ale zatím není problém. Jo a váží 13 kg 😀

pertbow
autor
4. čer 2012

@ivular tak to už vám nebude chtít nic :D

ivular
5. čer 2012

@pertbow No zatím je to cvalík, tak mu asi nic nechybí, ale věřím že do puberty ho ten hlad dostihne 😀 😀