Od jakého měsíce můžu dat miminko přes den do bazénku?

nicol2010
30. čer 2012

ahoj, mám 3,5 měsíční holčičku a v těhle vedrech je to pro ní moc a zajímalo by mně, zda ji můžu už dát do bazénku osvěžit a pokud je ještě brzo tak od kdy by to už šlo?

luciebx
30. čer 2012

a proc by to neslo? ja chodila na plavani s malym kdyz mu bylo par tydnu

lamarika
30. čer 2012

Do bazénu na veřejných koupalištích od půl roku, někde od roku. Doma v bazénku nebo na zahradě klidně už teď 😉

gitus77
1. črc 2012

Ahoj, když se nám narodily holky, tak v bazénku (bylo tam asi 2 cm vody ;) ) byly od 3. týdnů. Bylo tenkrát velké teplo, takže jsem je dala vždycky na pár minut do bazénku a pak jsem je dala zase "oschnout" na dečku.

Není důvod, proč bys ji tam nemohla dát ;)

olusenka
1. črc 2012

Záleží na tom, do jakého bazénku. V rodinném bazénu bude třeba teplota 24st. a to je na 3,5měs. miminko hodně málo. Ve vaničce se koupe ve vodě zhruba 37st. teplé, dítě by si mělo na chladnější vodu zvykat postupně, malá miminka by se měla otužovat jen vzduchem, takže voda min. 31st. teplá, spíš víc.
Co se týče malých nafukovacích bazénků, tam bych napustila teplou vodu z vodovodu, a pak nevidím absolutně žádný problém. Problém by byla voda, která v tom bazénku stála na slunci delší dobu. Pak se tam množí bakterie, což hlavně pro holčičky není dobré.