Od jakého věku jste jezdili bez kočárku busem a vlakem?

iv123
20. črc 2012

Zajímalo by mě, od jakého věku jste začali jezdit s dětmi autobusem či vlakem bez kočárku.

reruna
20. črc 2012

Asi záleží na tom, kam jedeš, jestli na dlouhý výlet, tak klidně do 3 let golfky vzít, jestli na krátký, tak záleží taky na dítěti, kolik je schopné ujít, ale po 2.roce by neměl být problém bez kočárku

aideen
20. črc 2012

Golfáček jsme přestali užívat v cca dvou letech malé. Je to pohodlnější, na delší výlety taťka vezme "na koníčka" a je to 🙂 Hned se nám líp jezdí jak busem tak vlakem. 🙂

handm
20. črc 2012

Tak u nás malej, co začal chodit, měl problém do kočáru vlézt... nechtěl tam a nechtěl, jedině na spaní po obědě (to už jsem ho naštěstí naučila v posteli😉) takže my jsme zhruba od roka bez kočárku/sportaku - chodili jsme na nákupy, na procházky, po okolí. Brala jsem ho jen na delší trasy a ještě stejně byly hysteráky, že do něj nechce a nechce. Golfky jsem kvůli tomu ani nekupovala. Když se šlo déle, brala jsem "tříkolku na vodící tyči". Později při "vysílení" dítěte jsem ho začala brát na koně.

ined77
20. črc 2012

Záleží opravdu na vzdálenosti a délce výletu.Jen tak busem někam a za chvíli zpět jsme začali jezdit po 2.roce, ale na výlet třeba do ZOO bereme golfáček pořád i pro staršího.Starší je zvyklý spát po obědě dodnes a kolikrát se stalo, že usnul i na výletě, tak proč mu nedopřát pohodlí 😉 .

hofka1
20. črc 2012

přesně, záleží kam se jede a taky čím. Když jedu od nás do Prahy, jedu radši bez kočáru jen s nosítkem. Jinak vlaky tady jsou na kočáry v pohodě, tak to neřeším. Malá má 20 měsíců. Ve vlaku ji stejně vysadím na sedačku.

kimby
20. črc 2012

bez kočárku od té doby, co malá začala chodit (po 1.narozeninám), už jsme ji do kočáru nedostali a když (nechali jsme už jen golfky) tak to vydržela jen chvíli. Jinak scény. Ustoupila jsem.
Proto jsme podnikali jen krátké trasy, nákup, procházky do parku a vzádlenosti prodlužovali, při vysílení na koníka, při výletech do krosničky, tramvají, busem bez kočárku tedy od roka, díky tomu, že byla malá, naučila se brát cestování jako součást života v klidu a v pohodě, sedět na sedačce, koukat z okna či na klíně, dnes ve 2,5letech je zvyklá jezdit městkou i příměstku dopravou, jezdí k babičce 3hod vlakem s přestupama apod a vše v klidu a v pohodě, tramvaj ve městě největší pohoda,takže dnes toho, že byla nekočárkové dítě nelituji.

veruska007
20. črc 2012

Od roku. Starší chodil za ruku od 6 měsíců, v roce již chodil velmi dobře sám, od 1,5 roku jsme zrušili i golfky, které jsem příležitostně brala na delší výlety. Jezdili jsme MHD, vlakem, busem... bez problému.

Mladší bude mít rok, právě se naučil chodit, v kočárku nechce být od začátku, několik měsíců jsem ho nosila, teď je ve sporťáku, ale nerad, řve, kroutí se, chce ven... jak se naučí chodit suverénně, zruším kočárek a budu nejšťastnější matka na světě 🙂.

mates22
20. črc 2012

To má každé dítě asi jinak, dcera byla nosící v šátku od mala, syn je zase kočárkovej, dodnes beru takové ty látkové nepolohovací golfky, skoro nic to neváží a on se povozí (a když jedem na nákupy, tak ho aspoň nehoním po celém krámu).

zuzik24
20. črc 2012

U nás jsme začali jezdit busem bez kočáru od roku a půl. Vlastně od roka nám byl kočárek k ničemu, malá v něm jen řvala a vystupovala. Chodit začala v jedenácti měsících. Když jdeme do zoo, půjčíme si trakař, ale vždycky ho vezeme prázdný 🙂 Veru je prostě chodomil, jsem za to ráda. A když jedeme na delší výlet, bereme odrážedlo. Golfky jsme ani nekupovali, od toho roku a půl ani přes den nespí 🙂