Od kdy chodit na návštěvy s miminkem?

sarka49
22. říj 2015

Maminy, od kdy jste brali miminka do společnosti? Např ke kamarádce, na navstevy u pribuznych? A další věc, jsme pozvání na 2 rodinne oslavy když budeme mít 6tinedeli, šly by jste?

eldrag
22. říj 2015

chodily jsme až po šestinedělí, a do větší společnosti až po očkovani

elu
22. říj 2015

my jsme byli už včera a je nam 12 dní....je to brzo, vím, ale nemůžu vyloučit starší dítě ze sociálního života...byli jsme na narozeninách kamaráda u kamosky doma a v měsíci pojedeme na oslavu babiččiných narozenin

sarka49
autor
22. říj 2015

@eldrag a ve kterém měsíci je po očkování?

@elu já nevím, abych tam nebyla za blázna. Ale na chvilku bych se tam chtěla podívat. Uvidíme kdy porodim 🙂 diky

1nelinka
22. říj 2015

@sarka49 myslim ze zalezi jak se budes citit.. Moje kamaradka rodila tyden pred moji svatbou a hrozne nas prekvapilo ze se i s miminkem dostavila a byla tam s nama nekolik hodin..

elu
23. říj 2015

@sarka49 očkování je ve třech měsících, to přece nebudeš sedět doma čtvrt roku na prdeli 🙂...navíc dnes jsou matky, co neočkují a určitě nesedí doma

anetka1701
23. říj 2015

Záleží jak bude tobě i mimču 🙂 Já chodila skoro od porodu, neřešila jsem to... A s čtyřměsíční neočkovanou dcerou jsme byli u moře :o) Sice mimo hlavní sezonu a nebyli jsme ve velkých centrech s turisty, ale byli jsme ve Francii a pohoda :o) Já bych to zase tolik neřešila - prostě jak ti bude, tak se zařiď :o) (p.s. na velké rodiné oslavě jsem byla s první dcerou ve třech týdnech :o) Bylo to prima, jen příbuzní byli úplně mimo, že jí nemám v zavinovačce, ale v šátku na hrudi :oD

myskaol
23. říj 2015

K mým rodičům třeba hned z porodnice 😀 k příbuzným po šestinedělí a ve větší společnosti jsme ještě nebyli... Né, že bych nechtěla, ale je prskavý období. V pondělí budeme očkovat, tak začátkem listopadu bych to asi prubla...

zzandulkaa
23. říj 2015

Segře se narodil prcek a za měsíc jsem měla svatbu, kde s ním byli. A vydrželi dlouho. Mimčo si vytváří nějakou svou imunitu už od narození. Malý do teď není očkovaný, jelikož to doktorka odkládá. Na návštěvy s ním chodí, malý obchod prolítne ale ty obří nákupní centra vynechává, tam si netroufne. Takže záleží na tom, jestli se cítíš mimi vyvést 🙂

sabuse1
23. říj 2015

já dodržela šestinedělí, teda ne že bychom jen seděli doma, ale nechodila jsem s nima do velkých davů atd..., pak už všude

sarka49
autor
23. říj 2015

Holky díky, moc jste mi pomohly. Už se nebudu cítit jako krkavčí matka 🙂 a ještě jedna věc, když v šestinedělí pojedu bez mimi na firemní večírek tak na hodinku. Myslíte že je to přípustné?

kecalka2
23. říj 2015

Já rodila v létě a hned druhý den co nás pustili po týdnu z porodnice jsme šli na procházku.V obchodě jsme taky byli když byl ještě v šestinedělí.Moje kamarádky to taky nedodržela musela jezdit tramvají k doktorce i s prckem takže asi tak 🙂

kecalka2
23. říj 2015

@sarka49 Já kojila jen měsíc a hned co jsem přestala mi ho brala svagrová na dvě až tři hodky ven.Asi nás tu ukamenujou ale já třeba na tom nevidím nic špatného

kaalla
23. říj 2015

@sarka49 já nechodila jen do obchoďáků nebo hromadné dopravy. Návštěvy i větší oslavy jsme absolvovali i v šestinedělí. Jen jsem nikoho nenechala na malou moc sahat a dávala si bacha, aby tam třeba nebyl někdo s chřipkou.
Na firemní večírek klidně jdi. Jestli se na to cítíš, tak proč ne? Na to, co tomu řeknou lidi se vykašli. Když tě budou chtít pomluvit důvod si vždycky najdou. Jen proto, že máš malé miminko nebudeš přece pořád sedět doma a bát se vystrčit nos... Mimčo to bez tebe hodinku vydrží.

anetka1701
23. říj 2015

@sarka49 jasně že jo 🙂 když bude o mimčo dobře postaráno... Já byla v šestinedělí v divadle :D Dostala jsem lístky na svho nejzamilovanějšího zpěváka, nešlo odolat :oD

indigirka
23. říj 2015

Chodila jsem ven hned, jak jsem ze totavila po porodu, na rodinné oslavě jsem byla necelé tři týdny po porodu, kamarádce na svatbě necelé čtyři (na celou dobu, takhle malé mimino stejně pořád spí). MHD jsem normálně používala, cestovali jsme běžně i vlakem. Ale je pravda, že jsem měla mimino vpodstatě trvale v šátku, takže k němu nikdo zbytečně nelezl a rozhodně jsem ho nedávala nikde kolovat, aby si ho všichni pochovali (asi jsem se tvářila tak, že se nikdo neodvážil nic takového chtít) 😉
Teď mě po šestinedělí čeká cca dvouhodinový zákrok u zubaře (před porodem se to nezvládne) a tam půjdu rozhodně bez něj 😉

sabuse1
23. říj 2015

@sarka49: proč ne? pokud bude mimčo nakojené a oba to zvládnete nikdo tě nemůže držet doma🙂 mě osobně teda v šestinedělí od miminka nikdo nedostal🙂

dzejnab
23. říj 2015

no asi budu za cvoka, ale z porodnice jsme jeli za dědečkem 🙂 tedy pro dcerku je to praděda ... ani nevěděl, že se narodila, byla to přepadovka ... zdrželi jsme se jen hodinku ... ale nevidím v tom problém.

evulina77
23. říj 2015

@sarka49 podle toho jak se cítíš a jak je na tom mimčo. Pokud jsem se ještě hodně čistila a tímm pádem jsem se i hodně sprchovala a vyměňovala vložky, tak to jsem byla doma. Ale až tohle ustalo, tak jsem normálně chodila v pohodě. S holkama jsem chodila do školky a ze školky a aktuální mimčo bylo na břiše v manduce hned, jak mě pustili z porodky, nešlo to jinak udělat. Pokud budeš mít na těch oslavách možnost kde v klidu kojit a případně se s mimčem i natáhnout (třeba i kvůli kojení) šla bych. Ale důležitý je tvůj zdravotní stav. Pokud se nebudeš cítit, nechoď nebo jen na chvilku, všichni by to měli pochopit...

sarka49
autor
23. říj 2015

Jste zlatý, přesně tohle jsem potřebovala slyšet!!!! Že když nebudu sedět doma na zadku a blbnout nejsem blazen. Samozřejmě když to půjde tak vyrazim, když ne, tak budu s miminkem doma.