Od kdy chodíte na veřejné pískoviště?

daasik
13. črc 2008

holky od kdy chodite s prckama na piskoviste? Matej se desne rad hrabe v hline, tak si myslim, ze by ho to na piskovisti bavilo, ale jeste sam nechodi a taky si vsechno cpe do pusy, tak je jeste nejspis brzy? Diky za rady

berynka
13. črc 2008

Ahoj Daasik,
my šly na pískoviště poprvé v roce a malé se to moc líbilo. Pořád písek rozhrnovala ručičkama a prohlížela si kamínky, ty šťárá, ať jsme kdekoli. Vždycky si vydrží nějakou dobu hrát a pak začne všechno v dosahu dávat do pusy (moc dobře ví, že to dělat nemá!), tak to pak rychle balíme a jdeme domu 😉 . To víš, teď to ještě není relax, kdy dítě dělá bábovky a mamča si čte na lavičce knížku 😀 .

mikca
13. črc 2008

barynka takový relax bych chtěla jednou zažít...nejak jsem se k němu nepropracovala..u starší dcery když už to vypadaio nadějně že bych už u níc nemusela seděta mohla ty bábovky dělat sama, tak jí to přestalo byvit a začla lítat všude možně 😝 ..takže číst knížku na dětském hřišti bych chtěla někdy zažít 😀
jinak daasik klidně bych tym malého vzlala..je to jen o tom na něj dávat pozor aby se nepřecpal pískemjinak si myslím že se mu tam bude líbit 🙂 ..začli jsme chodit ještě mu nebyl rok..seděl tam sice ja bobek, ale byl spokojenej 🙂

kalu
13. črc 2008

ahoj holky, letos zjara udělali u nás ve vsi taky dětské hřiště, takže jsme začali chodit asi tak kolem toho roku. Luci to tam hrozně moc baví,hlavně miluje ostatní děti, ale abych si tam na chvíli sedla- to teda ani náhodou. Za prvé nám taky moc chutná písek a bábovičky a kamení,tráva,hlína, zkrátka všechno co najdeme a za druhé pořád mámě někam utíkáme (hřiště bohužel není oplocený) a tak máma chodí ze hřiště víc utahaná než malá. Chodíme tam ale každé odpoledne,pokud není velké horko. Zahradu máme velikou,ale Luci se tu po chvíli jen s mámou nudí .Vyloženě jí prospívá a baví ten kontakt s jinými dětmi.

chechta
13. črc 2008

Ahoj holky, tak mi chodíme na píšek už asi měsíc - ted je nám 10měsíců - je pravda, že jsme začali u babičky na pískovišti, ale už sme byli na veřejným - Tedíčkovi se to moc líbí a hlídat jestli nejí písek musíme taky 😀 nevím co jim na tom tak chutná 😀 😀 😀

lenerka
13. črc 2008

ahoj

tak my začly s malou chodit na písek až po roce
a i teď je je naše kačka postrach 😒
háže pískem okolo sebe na děti na všechno bourá bábovičky,ale vyřádí se tam
chodíme na pískoviště oplocená v Praze
a na chatě se jí chstáme udělat kryté pískoviště je tu hodně toulavých koček
ale hodně dětiček chodí na písek už i dříve než v roce a ochutnávají písek bábovky asi každý dítě si s tím projde
i já občas jak kačka hází pískem zachroupu mezi zubama písek 😀 😀 😀

nissanek
13. črc 2008

no jak to teda vypadá, když ještě mimčo nechodí...to leze po čtyřech po písku, zadělaný až za ušima a písek až v punčocháčích... 😅 ? No naše Kika by tak určitě dopadla, já mám pořád takový problém dát jí lozit někde na špinavou zem...a na písek už vůbec??!!

lenerka
13. črc 2008

no naše začla chodit velmi brzy už na 11měs.ale to byla zima a to jsem jí tedy na písek nedávala
ale asi od března dubna chodíme na písek pravidelně
ale opravdu jsou tam dětičky co lezou jen po čtyřech,ale to moc nechápu pak maj písek i v očíčkách stačí,že to má i naše Kačí a to už je skoro 19měsíční

niega
13. črc 2008

Tak my taky na písku ještě nebyli, páč Edík ještě nechodí, ale zato leze a furt něco požírá. Nějak se mi nechce ho nechat lézt v pískovišti, ani nevím proč - na zahradě ho klíďo nechám lítat, když je posekaná tráva (ve vysoký se bojím, že by chytil klíště), zatímco třeba věším prádlo nebo zalejvám zeleninu. On se aspoň dostatečně vylítá, unaví a dobře pak chrouní 😀 .

danca81
15. črc 2008

no my máme pískoviště doma, ale chodíme na něj od 1 roku každý den. V roce, Dominiček ještě nechodil jen lezl, ale na pískovišti se mu moc líbilo a tak když jsem ho posadila doprostřed, tak si vydržel i hodinku hrát (hlavně s lopatkou a kyblíkem) bez toho aniž aby někam lezl 🙂 . Teď už chodí, tak na pískovišti vydrží jen tak půl hodinky ☹ , pak se proběhne po zahradě, ale pak si zase vezme lopatku a hází pískem. Co se týká pojídání písku, tak se stalo asi 2x (ze začátku), že si dal písek do pusy, ale teď už ne - zjistil, že to není moc příjemný a dobrý 😀 . Sice písek nemá v pusince, ale jinak ho máme všude. Většinou jdeme na zahradu a na písek až tak kolem 16 h a jsme tam tak do 18 h a pak hned do vany 🙂

karot
15. črc 2008

Holky,........že to řešíte?!.................. 😀
Nedávno mě kamarádka vytáhla na veřejné pískoviště,kde si(asi 4)maminky lakovaly nehty na lavičce a svoje děti nechali bez dohledu.A ty dětičky těm menším brali nenávratně hračky,strkaly do nich,.................... 🙄
Jsme radši na zahradě a na pískoviště(které máme navíc kryté,aby nám tam nekadil psi a kočky)si zveme kamarády,kteří nemají tokové štěstí,aby měli vlastní pískoviště. 😉
Knížky nečtu,............zatím mám někakou prácičku na zahrádce. 🙂

eps
15. črc 2008

My na písek chodíme od 9 měsíců, a to jsem ještě musela sedět za ní, protože přepadávala dozadu, prostě jí to tam bavilo, jen tak seděla, pozorovala děti, občas si šáhla na písek...a pokračujeme v tom. Ale jsme na vesnici, i když dětí jak much! Ještě jí ebaví bábovky a pod., ale to, že tam je...ani písek do pusy nedává, jen větší kamínky (který ji následně spadnou a jsou od písku taky, nebo její hračky, děti už ví, že jí je nesmí brát (tříleté z baráku), a ona si je slintá, případně si hrábne do písku.... No, Madla neleze, nechodí, takže asi výhoda....

eps
15. črc 2008

No, ale i tak třepu písek i z plíny, vůbec, jak byly ty horka, to jde pak rovnou pod sprchu.... 😀

vrtule83
15. črc 2008

Tak mi chodíme na písek asi od 11 měsíců, malá ještě nechodí takže leze všude a písek nemá až za ušima, ale čsto až v plínce. Naštěstí jí písek moc ochutnávat neláká, chodíme jak na veřejné tak máme udělané na chalupě. Malá pískoviště miluje.

majaaita
22. črc 2008

Na písek chodíme od roka, předtím mi přišlo spíš chladno. Chodíme na písek na oploceném hřišti, tak doufám, že to není psí záchůdek. Písek je čistý. Malý taky nechodí, normálně si po písku leze, nemá s tím problém. Tepláky má sice šíleně špinavý, ale to ho fakt netrápí.
Písek nejí, jedl jen párkrát, stačí říct "ne" - je to o tréninku.
Bábovičky ho baví, už se naučil bouchat na bábovičku, říkáme "uplácej se bábovičko, ať je z tebe ..." a doplním, co to je za bábovku (delší řeči nevydrží bouchat, trpělivost Jirka fakt nemá 🙂. Jinak přesýpá písek v dlaních, hází ho do kyblíčku a okolo sebe.
Baví ho pozorovat šikovnější děti.

Já i myslím, že jak nechodí, je to větší pohoda, protože tolik nekrade cizí bábovky, ale drží se ve svým koutě 🙂 Občas se vydá na průzkům, ale chytit se dá lehce 🙂 Přelejzá ten zvýšený okraj sem a tam, prostě ho to tam baví, je to vidět.

S hračkama na písek si hraje i doma 🙂

niega
23. črc 2008

Májo, Májo... Ty mě snad zvikláš - že bychom s Edíkem taky vyrazili? Ale to ať se jiný děti těší, jak přijdou o bábovky! 😀

j.a.n.u.s.
23. črc 2008

Holky, nechcu pusobit jako matka, co nedopreje par tech pisecnych zrnek mezi mlecnakama svyho ditka...ale...mezi baraky je spousta piskovist a deti jeste vice...to pres den, ale mate poneti-kdo tam chodi v noci? A co tam nechaji?
Co takove kocky (ctyrnohe-zaplavene toxoplazmozou), nebo takovi potkani (leptospiroza)...Ti nemaj zachod jako my, ale udelaj to primo do rozku (nebo i doprostred) piskoviste, na kterem za par hodin bude ochutnavat okoli i vase ratolest! Deti na pisek...ok, ale ty co nestrkaji cely svet do pusy! Nestoji to za to! Vim o cem pisu...takze hezke odpoledne...

etihw
23. črc 2008

čauky, celkem souhlasím s j.a.n.u.s. tady máme taky spoustu pískovišť mezi činžákama, ale zatím jsem neměla odvahu na některé Nelinku pustit. kočky a jiný potvory vlezou všude, ikdyž je to oplocené a kde to ohrazené není, tak normálně senioři tam chodí venčit psy. neuvěřitelný. 😲 a před pár dny se zase našly nějaké léky pohozené na zemi a děti, co si tam hrály, je chtěly jíst, protože myslely, že jsou to lentilky. bezohlednost lidí fakt nezná mezí.

majaaita
24. črc 2008

Jo, kvalita pískovišť je někde hrozná, já nejdřív obešla široké okolí, než jsem našla takové, které je na hlídaném oploceném hřišti, které je kontrolováno správcem a tak. Je jasný, že na kdejaký pískoviště mladýho taky nedám, ale zase - když si vezmu, že prostě tohle k dětství patří, tohle lehký zkoumání vlastní imunity.
Myslím, že je to o úvaze o konkrétním pískovišti. Taky máme ve městě kousky, kde bych mohla nalézt asi fakt cokoliv, tak tam prostě s dítětem nejdu.
A dítěti se dá vysvětlit, že písek se nejí - stačí být ve střehu.

anatanka
24. črc 2008

Ja jsem zacala Miriam "vypoustet" na piskoviste hned, jak zacala chodit, tj. cca v deseti mesicich. V okoli mame kvalitni piskoviste, vetsinou oplocene a i kdyby ne, tak se moc nebojim.
Nejvic ji bavi piskoviste s kaminkama, ve kterych se muze hrabat a hazet je a bohuzel je i pozirat, coz uz taky moc neresim, protoze vim, ze je nepolyka, jen ozuzla a vyplipne.

j.a.n.u.s.
26. črc 2008

http://www.rodina.cz/clanek4363.htm

http://ekonomika.idnes.cz/spinava-piskoviste-js...

anatanka...holka a to te nechava v klidu? ze mala muze ozuzlat i zdanlive zdrave vypadajici kaminek?

mala taky mela neco v ruce...a kouknu a ona to byla praskla sklenenka, kterou nekdo jen tak odhodil...k piskovisti! 😠

listicka20
26. črc 2008

janus, kdyby ses měla bát každýho kamínku, tak bys musela mít dítě do patnácti let zavřený doma ve sterilním prostředí. Jasně že člověk musí dávat bacha na injekční stříkačky a že lidi jsou prasata a nechají na pískovištích ledaccos, ale počůraná země od psů a koček může být všude, i na oplocený zahrádce, kterou si hlídáš, může být v hlíně toxoplazmóza nebo škrkavky...
Naopak byla nedávno studie, že batolata, co strkají do pusy písek a kamínky, si tím budují imunitu a bývají odolnější než děti, jejichž maminky jsou příliš úzkostlivé ohledně hygieny... 😠

vojtisek2007
1. srp 2008

ahoj všichni,
já si teda nepřipadám nějak úzkostlivá, nebo přehnaně čistotná nebo tak něco 😉 ,ale tady u nás na veřejný pískovistě NIKDY. Není oplocený, a když vidím kolikrát když jdeme okolo večer, co tam se děje za věci, od podnapilý 15-ti letý mládeže, co do písku močí a zvrací, po starý ožraly kterým nedělá problém tam klidně spát i ve tři odpoledne na lavičkách kolem....a hlavně, nejvíc mě štvou pejskaři, který tam chodí venčit svoje miláčky - na dětské hřiště - tak kde to jsme....taky máme psa, samozřjemě s ním chodíme ven, ale chodíme po trávě a hlavně ne na dětské hřiště, a psí hovínka sbíráme do pytlíčku. Tak nevím, jak je to jinde, ale tady u nás to fakt nejde...

siima
13. srp 2008

Ahoj holky, já tedy nikdy nechápala pískoviště obsypané maminkami a dětmi, ale od té doby, co jsme před měsícem prvně s malou vyrazily - náááádhera 😀. Zatímco doma mi udělá z pokoje kůlničku na dříví během pěti minut, tak na pískovišti si hodinu hraje, čučí co se děje, doráží na děti, obchází houpajdy a je evidentně happy. Jasně, nemůžu si tu hodinu číst, protože jí někde jistím, stavím bábovky atd, ale i tak je to paráda 😎. Pískoviště je relativně čisté, oplocené, písek nebaští, ruce jí umyju a po návratu domů musíme stejně do sprchy, abychom nezaložili v obýváku pláž 🙂 , ale jinak bych to moc neřešila. Kdybych jí měla chránit od všeho co se jí třeba může stát, tak nevylezu z baráku ani nesednu za volant...

karot
15. srp 2008

Připojuji se k Janušce 😎
Máme také kočky(venkovní),takže jediné místo kam nechodí,je pískoviště,které přikrýváme.Adam už obstojně chodí,takže z trávy chytit nic nemůže(toxoplazmóza se z 80% přenáší z neumýtých rukou po manipulaci se sirovým masem 😝 )a na kočkyšahá normálně,když je hladí.Musel by se s nimi oblizovat,aby to chytil.
Spíš si dávejte pozor na to,aby Vaše děti nesahaly na nic,co má společného s ptáky.Jako pěří apd.Toxoplazmóza je z ptáků a kočky jsou pouze přenašeči. 🙄

lukin
15. srp 2008

Já s malou na veřejné pískoviště chodit nebudu. Můžou tam být jehly, hovínka atd. Raději malé pořídím na zahradu takové to plastové pískoviště, které jde přikrýt a je to 🙂

eppik.m
18. kvě 2009

ahojky, momentálně u nás aktuální téma ...
já jsem plánovala chodit na pískoviště a hlavně do kolektivu cca po roce malého, ono nám to tak vyšlo na jaro protože jsme rozeni koncem února ... tak jsme začali chodit na houpačky a trošku ťapat (sám ještě chodit neumí, tak spíše jen pozorovat cvrkot a občas zastaveníčko u nějaké prolejzky ... )
no přímo na písek jsem zkusila ted posledné dni, když bylo hezky, ale byli jsme tam samy, bot malý na písku jěště nebyl tak aby neměl šok z těch divokých dětí, co tam lítají jak draci, berou hračky a bijou se a řvou ...
první pokus nula bodu, ale já jsem si krásně vyhrála s bábovičky 😉
jinak minule jsem se tam jen jukli mezi děti a o dost starší holčička cca 4-5 let přiběhla k nám a už malého tahala za ruku aby s ní šel, tak jsem musela mít pořád oči na štopkách protože hold někteří rodiče to neřeší ... samozřejmě malý brečel no ale snažila jsem se to vyřešit tak že jí jsem vysvětlila že on je ještě malý a Míšovi aby nebrečel že holčička si s ním chtěla hrát, prostě nic jsem nehrotila ...
včera jsem třeba byla ráda za babičku, která tam měla 2,5 letou holčičku a cca stejně starého kloučka jak je Míša, tak jsem jim tam dala naše hračky at si hrajou a Míšu posadila k nim at se učí, otrkává ... ale to byli hodné děti ... tak nějak bych si to představovala ...
jinak co se týče pískoviště, tak to je trošku problém, jen co jsem tam vlezla jsem cítili dosti psí a kočičí výkaly a dokonce po nás lezlo i klíště !!!
pak tady máme jedno krásné velké hriště, kde ale písek není, ale všude kamínky tak spíše budem chodit tam, a do třetice malé hrištátko ve škole je taky fajn ale taky mě tam ovavanúvala smradlavá vůně, jsme si mysleli že některé dítě se pokakalo ale plíny všech byli čisté 😀 😝

sheherazada
18. kvě 2009

Tak my taky chodíme asi od roka na hřiště, no nedělám si iluze¨o čistotě, ale nebudu kvůli tomu dítě izolovat doma. Chci aby byla v kolektivu, písek nejí, i když třeba si pak olízne ruku. No, ale neřešila sem upadlej dudlík když byla malá a stejně tak nebudu řešit písek jestli je ok nebo není. Však ona se jí tím posílí imunita. Vyloženě nějaký hnusný hřiště tu nemáme, ale je mi jasný, že hygienicky nezávadný to určitě není🙂) Jenže to byste nemohli ani na koupák ( kdo ví kolik lidí si dojde do vody na záchod) v autobusech a podobně zas chmataj nemocní lidi a co žloutenka?🙂) To je všude něco, bych se zbláznila🙂

med
18. kvě 2009

sheherazada - naprosto souhlas. To bysme nemohli jít nikam, kdybych se furt bála bacilů. Žádný pískoviště není sterilní. My chodíme asi od 10 měsíců, malý se to líbí. Loni ještě občas písek strčila do pusy, ale letos už je velká slečna a chápe, že to není žádná mňamka. Prostě si po příchodu domů pořádně umyjeme ruce a tím to hasne... A když chce jíst něco na hřišti, tak jí ruce otřu vlhčenýma ubrouskama.

eppik.m
18. kvě 2009

souhlasím, co se týče čistoty tak všude venku je špína všeho druhu, jen ty zvířecí výkaly by mohli jejich páníčkové odklízet, když každý den alespon tři krát za den to tady hnojí, hlavně v místech kde se pohybují děti a navíc i oni sami ... (ale to je můj osobní názor, nejsem tady od toho abych převychovála dospělé)
1. důležité je aby dítě přislo do styku i s ostatníma
2. není možné dítě izolovat od venkovní špíny
3. znám děti které lítájí od rána do večera venku, v dežti v blátě ... a jsou zdravé ...
takže se na to všechno psychicky připravím a moje heslo zní, hlavně že jsme zdravý 😉

kijonkova.k
18. kvě 2009

Ahoj,tak my chodíme na pískoviště od letoška,malá se moc líbí na písku a taky průlizky,houpačky apod.Všechny hřiště,kde je pískoviště jsou u nás ve městě oplocené a pejsci tam nesmí,takže aspoň vím,že tam nenarazíme na nějaký bobek.Jinak psa máme doma,a ne malého zrovna 😉