Od kdy čistíte dětem zoubky? Jak a čím?

mijav
19. kvě 2011

Ihned po prořezání prvního zubu, nebo později? A jak na čištění jdete? Děkuji za tipy.

miska73
19. kvě 2011

dásničky jsem mu masírovala, když se začaly prořezávat první zoubky tím kartáčkem na prst... Jak už jich měl víc, tak jsme koupili malej dětskej kartáček a čistíme ráno a večer...má to rád. Když náhodou nechtěl pomohly básničky 😉

ani3012
19. kvě 2011

zub.pasta Elmex a kefka s jemnými štetinkami.......čistíme ich od jedného roka-dovtedy sme nemali ani jeden zub ....ale priznávam,že niekedy si na umývanie spomeniem keď už spí 😝
zúbky si čistí rada,na to,že sme začali neskôr...
najskôr jej ja vyčistím zúbky a potom nechám ju už len s čistou vodou si ich prebehnúť...mokrá je až na pupku 😀

apollo11
19. kvě 2011

Ahoj, tak nějak od čtyřech zubů, asi. Nejdřív jsem začala silikonovým prsťáčkem, ale do toho mě hryzala, takže jsem vzala malý dětský kartáček a normálně čistím. Dám pidi množství dět. pasty, pošudlím, vymáchám ve vodě a ještě jednou pošudlím a je to 😉 Zatím s tím žádný problém nemáme, malou to i baví.

ninouche
19. kvě 2011

My začínáme teprve teď, od prvních zoubků to fakt nešlo, malá měla první dvě jedničky v necelých 4 měsících 🙂 Teď má už 6 zoubků, tak se snažím zatím spíš aby si zvykla - prozatím čistíme bez pasty měkkým kartáčkem pro děti Curaprox, chvíli pošudláme... nijak zvlášť se jí to nelíbí, ale snažíme se 🙂

handm
19. kvě 2011

Já konečně včera koupila takovou sadu tří -jeden kartáček pidi, jeden na masírování dásniček a ještě jeden taky k něčemu 😀 A začali jsme, dřív to moc nešlo, protože malý měl první zoubky už po třetím měsíci. ted jich má 7, osmý roste a další dva už vykukujou....A zatím na to spíš divně kouká, nahoru si moc sáhnout nenechá, dole je to lepší...

moudivlacek
19. kvě 2011

my cistili hned co vyrostl prvni zoubek,ale tim silikonovym a bez pasty,pastou az od roka (4zuby) a uz normlanim detskym kartackem

crca
19. kvě 2011

Jak vyrostly první zoubky koupila jsem dětské kartáčky a nechala je se s nimi hrát 😅 pak asi od toho roka(první zuby jsme měli v 9 měsících),jsme začali čistit klasicky,s trochou pasty(Odol,Lacalut),nejdřív jen večer u koupání a později už i dopoledne(ráno),jenže čím jsme starší tím mě víc rezignujou 😠 ,jako oni i ukážou že čistit,ale pastu mě z kartáčku vycucaj,trochu to pošmudlaj a je to a nedej bože abych jim pomohla líp vyčistit a jak tu zaznělo-na horní zoubky........to nehrozí 😠 ,ale nějka je netrápím,aby neměli pak trauma z čištění 😉 hlavní je,že aspoň pošmudlaj 🙂

dana3262
19. kvě 2011

Od prvniho zoubku (5.m) detskym kartackem a pastou Weleda (jen malinkym mnozstvim). Cistime kazdy vecer. 2x jsem chtela az od 2let, ale jelikoz ma syn (1rok a 3m) uz asi 15zubu, tak to asi prehodnotim.

babulinkab
19. kvě 2011

od prvního zoubku do roku prsťáčkem bez pasty, od roku dětským zubním kartáčkem s pastou elmex

mirisek81
19. kvě 2011

Čistíme od prvního zoubku. Jelikož nám první zoubek vyrašil až v 11 měsíci, uschovala jsem nachystaný silikonový prsťák a najeli jsme rovnou na klasický kartáček. Používáme v lékárně koupený Curaprox soft. Jmenuje se Curakid a pastu Elmex. Jsou nám už skoro 3 a pro zábavu a pro větší chut do čištění zoubků jsem malému přikoupila i elektrický. Vždy mu vyčistím zoubky sama klasickým kartáčkem a pak si může ještě hrát s tím elektrickým. Alespoň se těší na čištění. 🙂 🙂 Čistíme 2x denně.

romana29
19. kvě 2011

Tak já začala až jsme toho měli v puse víc 😀 , ale kdy to bylo, netuším.
Čistím od začátku normální dětskou pastou + Dan miluje naši dospěláckou, ač pálivou, tak ho nechávám.

katiz
19. kvě 2011

čistíme asi od půl roku, to byly už 4 zoubky a zprvu silikonovým nástavcem na prst zakoupeným u zubního lékaře, a asi od roku klasickým dětským kartáčkem a zubní pastou perličkou...
První ištění probíhalo tak že si malá spíš ten silikon cucala jako dudlík, a já se tak snažila přetřít dásna, tedy jen tolik kolik se nechala, ale postupně si na to zvykala a nebyl rpoblém pěkně vyčistit zoubky.
Teď (19. měsíců) si čistíme zuby společne, než si zuby vyčistím já, tak mě malá kopíruje a "čistí" si zoubky, a pak ji je dočitím, ale to se ji moc nelíbí, chce jen sama

coxa
19. kvě 2011

Čistíme asi od osmi zoubků silikonovým nástavcem na prst a koupili jsme ho ve zdravotních potřebách a až po tom, co si zvykli na ten kartáček na prst jsme přešli na klasický. Druhý syn si teda ještě stále zvyká. 😕 😀

j.kriv
19. kvě 2011

Od prořezávání jsme používali sadu silikonových kartáčků a jakmile byly dva zoubky venku, čistila jsem klasickým jen s vodou, pastu jsme nikdy nepoužili, máme zubní olej, ten jí i chutná a nemusí se vyplachovat, tak se na čištění těší a nechá si už krásně vyčistit všechny zoubky a během toho čistí ona mě. v době kdy protestovala, tak alespoň trošku přejet kartáčkem, ať si zvykne, za pomocí básničky 🙂

petruskaaa
26. kvě 2011

Od prvního zoubku,nejdřív jsme měli silikonový kartáček na prst a pak obyč.Od 18 měsíců jsme začali používat zubní pastu.Ale všechny tyhle informace by ti měla nejlépe dát dětská doktorka a od 12 měsíců dětská zubařka 🙂