Od kdy čtete dětem? Jaké knížky?

smajlik
13. lis 2009

Ahojky, tak už i u nás nastalo "čtecí šílenství" 🙂, malá miluje zvířátkové knížečky, jen už jí přestávají bavit ty gumové co máme doma a tak se ptám - od kdy čtete dětem, jaké knížky? Máte leporela, klasické knížky ...

lenkazdenek
13. lis 2009

Ahoj tak u nás odmala vedou lepolera,gumovou sme měli snad jednu jedinou do vany 😅 jinak malpu hodně bavilo si knížky prohlížet,i takový ty klasický,hlavně když tam byly obrázky,čtení jako takový jí baví asi půl roku,předtím u toho jen blbla,teď si prohlíží knížku a vypráví panenkám a plyšákům co tam je 😀

dvojka
13. lis 2009

U nás frčel Krteček,po oslavě prvních narozenin krteček.Jsou to ty knihy s tvrdými listy a leporela.
A taky zvířecí farma 🙂

shaula
13. lis 2009

Hm, to vám celkem závidím... Naši kluci knihy vyloženě žerou. Bohužel to myslím doslova 😀 Zrovna včera rozhryzali zvukovou knížku se zvířátky 😠

dvojka
13. lis 2009

Shaula-no nemysli si,nám také plnily hned dvě funkce 😀

soanpe
13. lis 2009

Shaula
Sofí žere letáky a časopisy. ted mi rozcupovala nový koktejl 😠 jinak ji baví takový ty knihy s magnetickými obrázky a i jiné knížky od firmy robo

smajlik
autor
13. lis 2009

u nás vedou časopisy - Maminka a Miminko, pusinkuje titulní stranu kde jsou děti a potom rozcupuje ten vnitřek :D

evicka7
13. lis 2009

u nás jedou jakákoli zvířátka - knihy s tvrdými listy, normální ještě neumí otáčet, tak občas něco rozhtrhne, samozřejmě krteček, polámal se mraveneček, kuřátko a obilí
a teď máme nový hit, jsme dostali od babičky, ale není čtecí, ale spíš ukazovací
http://www.kosmas.cz/knihy/138083/vonava-knizka...

soanpe
13. lis 2009

u nás Maminka a Miminko ani nenajde 😀 takže nedokážu posoudit,jestli jí to zajímá. jo ale tuhle v nějakém hypermarketovém letáku našla panenku miminko a celej ho opusinkovala

berenika39
13. lis 2009

Taky jsme konečně začali říkat MAMA CÍÍÍST....dočkala jsem se 😀 😀 . Mám nasyslené ze svého dětství pár knížek, zatím vedou leporela, kde je něco, co má kola.
A jinak asi pochopil, co je papír, bo si sebral z pootevřeného WC roli papíru, přinesl mi jí, mama ciiist, tak jsem se snažila mu vysvětlit, že tam nic nepíšou. Výsledek byl ten, že se vrátil na to wc, usoudil, že se vlastně ten toaleták hází do tý vody a splachuje, tak tam hodil celou roli a dovlekl mě tam, at to spláchnu.

Tak to je u nás "čtení".

Jinak večer před spaním tak měsíc vede Krtek a kouzelná slovíčka. Pořád dokola, už přesně ví, než otočím stránku, co bude.
Pro první knížku si myslím že je důležitá jednoduchost, aby dokázali ty věci identifikovat.

Koukáme na večerníčky, ale ted běží "Krysáci"????? nebo co to je a popravdě....to si snad spletli cílovou skupinu....

vercak.
14. lis 2009

Tak my jsme měli nejdřív tu gumovou, docela ho bavila, ale jednoho dne jí malej někde vyhodil z kočáru ☹ ☹ Byla taková na slintání, když se obrázky namočily, tak se vybarvily 😉 Teď tu mjáme gumový dvě a už ho neberou. Prohlíží si s takovýma tvrdýma stránkama knížky, kde jsou barvičky a zvířátka. A čtení ho moc nebere, ale strašně rád listuje TV programem 😀 😀 😀 😀

Chtěla jsem se ale taky zeptat, nevíte náhodou některá, jestli se ještě dají sehnat ty klasická leporela, která byla ještě za nás? když jsme byly malé??? Takové ty, které měly vyřezávané obrázky a když se třeba otočila další stránka, tak se ty obrázky otevřely jakoby do prostoru. Pokud máte tip, kde je sehnat, dejte mi prosím vědět. MOC MOC DĚKUJI 😉 😉 😉

evicka7
14. lis 2009

vercak, pokud budete mít cestu do Prahy, tak v Neoluxoru jsem je viděla, ale je to teda minimálně půl roku zpět

vercak.
14. lis 2009

My se do Prahy nedostaneme vůbec, jsme bez auta ☹ ☹ A třeba na netu by se nedaly někde objednat????