• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Od kdy dát mimču botičky? Až začne chodit?

13. února 2009 
Ahoj holky, potřebuji poradit od kdy botičky. Malá má devět měsíců a začíná chodit, teda jen když ji držím, sama se i postaví a stojí o stošest. Mám ji už dávat botičky nebo až od jednoho roku. Díky za rady.
25. únor 2008 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, myslím, že už bys botičky koupit mohla. prodávají prý i nějaké pro doma se slabou podrážkou aby si na ně nožka zvykla.
25. únor 2008 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jestli chodi ven po svych tak uz jo :grinning: doma sem nedavala skoro vubec teda spis se ucila a prvni mesice dupkala bosa....je to lepsi pro chodidla byt co nejdele bez bot ne nadarmo se rika aby clovek obcas vyzul boty a chodil bos
25. únor 2008 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem četla, že boty by se měli mosit až když dítě více chodí než leze. Na ven bych je samozřejmě dala , ale doma je fakt lepší být na boso jak píše Aponchie. Když se z botkama začíná moc brzo, tak z toho můžou být ploché nožičky :wink:
25. únor 2008 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
děkuji, tak já ještě počkám, za týden ji bude deset měsíců, tak má ještě čas.
25. únor 2008 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja bych jí botičky dala a nemužu souhlasit s holkama...bez bot chodit ANO ale venku po travě kde se vytvaří klenba ale ne doma kde logicky je rovna podlaha to je tak na plochou nohu...sem četla a upozornovala mudr....jinak na doma papučky :slight_smile:
25. únor 2008 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky to už řeším. Dcerka už dělá první krůčky, tak jsem jí koupila papučky, ať má aspoň trochu zpevněný kotník. :confused:
25. únor 2008 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zanet jenomže být celý den v botech není zdraví ani pro dospělí na tož u dětí :wink:
25. únor 2008 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jsem bez bot a papuci co muzu a kazdej se hned divi ze na navsteve nechceme papuce.navic radi chodime na boso vcetne malicke.na zahrade uz vubec ne max drevaky ale jinak vubec.
25. únor 2008 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já zas všude slyšela opačné názory, všechny doktorky nám hned jak se začal syn sám stavět (na začátku 8. měsíce) a chodit za ručičky radily koupit kvalitní kotníčkové botky. Takže jsem mu je hned pořídila, zašla jsem do specializované prodejny, byly pěkně drahé, ale snad za to stály. A asi od 10 měsíců nosí doma bačkůrky.
25. únor 2008 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mi chodime okolo nabytku od 8m a ted zacla capat sama,ale zatim par krucku,takze na ven to neni,chodi naboso,koupim boty az bude behat poradne venku.
25. únor 2008 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
my dáváme botičky od té doby, co víc stojí. Přišlo mi, že se houpe na špičkách :wink: na doma máme bačkorky a na ven do kočárku botičky, aby si zvyknul, ale nemáme je furt, jenom když se mi zdá, že je na špičkách, tak je třeba 2 dny nosíme a pak už zase stojí dobře :wink:
25. únor 2008 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já už taky pomalu začnu kupovat botičky a hlavně papučky na doma,aspoň mu to na plovoučce nebude tak klouzat :wink:
25. únor 2008 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
petraluk...ja taky neříkam že ma byt cely den v botach :wink: ...a papučky na doma jsou od toho aby měly zpevněnou nožičku..atd :slight_smile:
25. únor 2008 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, pridam zkusenosti ze Spanelska, jsem cernou ovci rodiny, kdyz jsem plne kojila do 6 mesicu a stale jeste kojim, ale to je jine tema. Boticky, tak ja do fusaku nedavam boticky a na doma mame papucky, ale davam je malemu, jen kdyz chce chodit, kdyz lozi po ctyrech, tak ne. Stejne jen chodime za rucicku, sami jeste ne a domnivam se, ze je zbytecne trapit maleho v botickach...ale zde davaji boticky velicebrzy, zpocatku jen na okrasu. Vcera jsme byli na jedne navsteve a divili se, ze maly nema boticky, tak jsme rekla, na co??? DO fusaku je nepotrebuji a na navsteve stejne sedi a hraje si....
25. únor 2008 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dovolila bych si trošku nesouhlasit z holkama;Dítko by mělo nosit(kvalitní) botičky jakmile se postaví.Musí mít zpevněnou nohu z dvou důvodu:1. kvůli klenbě aby nebyla plochá nožička2. když dítko chodí jen-li když ho držíš má tendenci chodit po špičkách a tím se mu zkracují šlachy. :wink:
25. únor 2008 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
kazdy na to ma jiny nazor i ortopedi.Zalezi na mamince o cem je presvedcena.
26. únor 2008 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
my koupily zimní boty a to k vulí horam radi jezdíme na hory a papučky jsem koupila nedavno když začal se stavět k nabytku leze po čtyřech a kde se dá tak se postaví, f.nina to naspsala přesně takže k vuli tomu! davala jsem to i prvnímu synovi a dodnest má dobre nohy a kamaradky co nedavali papuče tak měli problemy z chozením po špičkach a ploche nohy.ale je to každeho věc at si každy dělá co chce :wink:
26. únor 2008 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tohle téma už se tu rozebíralo a jedna kočka tam radila a docela tomu věřím, že děti mají mít botky až když víc chodí než lezou, protože když lezou s botkama tak si naopak ničí klenbu ...to že stojí neznamená že nelezou :wink:
26. únor 2008 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je fakt jestli víc leze než chodí tak by se to nemělo davat no mi víc už chodíme takže proto je má skoro pořád
26. únor 2008 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlavně mi radila doktorka žádné vodění za ruce (nahoru) že se jim fakt ta nožička a páteř ničí, nechat dítko chodit po bytě kolem stěny, nábytku a až začně chodit samo tak začne nikam nespěchat :wink:
26. únor 2008 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Byla jsem minulý týden u Mudry..říkala, že byla před měsícem na ortopedický přednášce a prý díťátko, co se staví, ale ještě hojně leze, má mít jen protiskluzový ponožky. Jakmile ale začne dělat první krůčky..respektive víc stojí než leze, mají se koupit kotníčkový botičky :wink:
26. únor 2008 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
besi, mne rekl ortoped, ze az bude travit vic case stanim a chozenim nez lezenim a sedenim, tak by bylo fajn boticky mit. driv ne.
26. únor 2008 v 09:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,malej má papuče skoro dva měsíce. Máme doma plovoučku,tak nám nic jinýho nezbývalo.
Pořád mu to klouzalo a pak následoval pád. :frowning2: Většinu času prosrojí a prochodí,vezme si židli nebo box na hračky a chodí s nim po pokoji :slight_smile:
26. únor 2008 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
my teda máme ještě čas, ale četla jsem, že klenba se snad začíná dělat až kolem 2. (?) roku a tím pádem i ty první kvalitní botičky mají být "ploché". A doma samozřejmě naboso...
tak, babo raď :wink:
26. únor 2008 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak to jsem z toho blázen, jedna říká že ano, druhá že né. Já jsem si z této diskuse odnesla to, že v pátek koupím aspo'ň papučky a na botičky si ještě počkám. Malá sama ještě nechodí, jen za ručičky. To slyším poprvé že se to nesmí, že to škodí. Vždyť všechny generace to dělaly a dělají, že malá dítě chytnou za ručičky a ono chodí. Tak teď už mám strach i toto dělat, nerada bych ji ublížila. Babo raď.
26. únor 2008 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to jsem z toho v pytli. já si myslím, že botičky až když chodí, ale doma asi více naboso.
26. únor 2008 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
asi nejlepší bude koupit bačkurky a střidat to chvilku bačkurky chvilku bosky a myslím že se tím nic nezkazí já davala u obou bačkurky podle potřeby :wink:
29. únor 2008 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja z toho taky zrovna moc moudra nepobrala... Miri uz stoji, ale nechodi, tak to ji mam cpat doma uz do boticek???
1. bře 2008 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, teď v Betynced psali, že až bude chodit, pokud víc leze, v botičkách si kroutí nožku a to není dobré..
1. bře 2008 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek