Od kdy dát mimču botičky? Až začne chodit?

besinecek
25. únor 2008

Ahoj holky, potřebuji poradit od kdy botičky. Malá má devět měsíců a začíná chodit, teda jen když ji držím, sama se i postaví a stojí o stošest. Mám ji už dávat botičky nebo až od jednoho roku. Díky za rady.

lenkakr
25. únor 2008

ahoj, myslím, že už bys botičky koupit mohla. prodávají prý i nějaké pro doma se slabou podrážkou aby si na ně nožka zvykla.

aponchie
25. únor 2008

no jestli chodi ven po svych tak uz jo 😀 doma sem nedavala skoro vubec teda spis se ucila a prvni mesice dupkala bosa....je to lepsi pro chodidla byt co nejdele bez bot ne nadarmo se rika aby clovek obcas vyzul boty a chodil bos

petraluk
25. únor 2008

Já jsem četla, že boty by se měli mosit až když dítě více chodí než leze. Na ven bych je samozřejmě dala , ale doma je fakt lepší být na boso jak píše Aponchie. Když se z botkama začíná moc brzo, tak z toho můžou být ploché nožičky 😉

besinecek
autor
25. únor 2008

děkuji, tak já ještě počkám, za týden ji bude deset měsíců, tak má ještě čas.

zanetka82
25. únor 2008

ja bych jí botičky dala a nemužu souhlasit s holkama...bez bot chodit ANO ale venku po travě kde se vytvaří klenba ale ne doma kde logicky je rovna podlaha to je tak na plochou nohu...sem četla a upozornovala mudr....jinak na doma papučky 🙂

ilonap
25. únor 2008

taky to už řeším. Dcerka už dělá první krůčky, tak jsem jí koupila papučky, ať má aspoň trochu zpevněný kotník. 😕

petraluk
25. únor 2008

Zanet jenomže být celý den v botech není zdraví ani pro dospělí na tož u dětí 😉

aponchie
25. únor 2008

ja jsem bez bot a papuci co muzu a kazdej se hned divi ze na navsteve nechceme papuce.navic radi chodime na boso vcetne malicke.na zahrade uz vubec ne max drevaky ale jinak vubec.

monas
25. únor 2008

Tak já zas všude slyšela opačné názory, všechny doktorky nám hned jak se začal syn sám stavět (na začátku 8. měsíce) a chodit za ručičky radily koupit kvalitní kotníčkové botky. Takže jsem mu je hned pořídila, zašla jsem do specializované prodejny, byly pěkně drahé, ale snad za to stály. A asi od 10 měsíců nosí doma bačkůrky.

poupe
25. únor 2008

Tak mi chodime okolo nabytku od 8m a ted zacla capat sama,ale zatim par krucku,takze na ven to neni,chodi naboso,koupim boty az bude behat poradne venku.

schnek
25. únor 2008

my dáváme botičky od té doby, co víc stojí. Přišlo mi, že se houpe na špičkách 😉 na doma máme bačkorky a na ven do kočárku botičky, aby si zvyknul, ale nemáme je furt, jenom když se mi zdá, že je na špičkách, tak je třeba 2 dny nosíme a pak už zase stojí dobře 😉

kupinka
25. únor 2008

Já už taky pomalu začnu kupovat botičky a hlavně papučky na doma,aspoň mu to na plovoučce nebude tak klouzat 😉

zanetka82
25. únor 2008

petraluk...ja taky neříkam že ma byt cely den v botach 😉 ...a papučky na doma jsou od toho aby měly zpevněnou nožičku..atd 🙂

kocurek
25. únor 2008

Holky, pridam zkusenosti ze Spanelska, jsem cernou ovci rodiny, kdyz jsem plne kojila do 6 mesicu a stale jeste kojim, ale to je jine tema. Boticky, tak ja do fusaku nedavam boticky a na doma mame papucky, ale davam je malemu, jen kdyz chce chodit, kdyz lozi po ctyrech, tak ne. Stejne jen chodime za rucicku, sami jeste ne a domnivam se, ze je zbytecne trapit maleho v botickach...ale zde davaji boticky velicebrzy, zpocatku jen na okrasu. Vcera jsme byli na jedne navsteve a divili se, ze maly nema boticky, tak jsme rekla, na co??? DO fusaku je nepotrebuji a na navsteve stejne sedi a hraje si....

f.nina
25. únor 2008

Dovolila bych si trošku nesouhlasit z holkama;Dítko by mělo nosit(kvalitní) botičky jakmile se postaví.Musí mít zpevněnou nohu z dvou důvodu:1. kvůli klenbě aby nebyla plochá nožička2. když dítko chodí jen-li když ho držíš má tendenci chodit po špičkách a tím se mu zkracují šlachy. 😉

poupe
26. únor 2008

kazdy na to ma jiny nazor i ortopedi.Zalezi na mamince o cem je presvedcena.

s2007
26. únor 2008

my koupily zimní boty a to k vulí horam radi jezdíme na hory a papučky jsem koupila nedavno když začal se stavět k nabytku leze po čtyřech a kde se dá tak se postaví, f.nina to naspsala přesně takže k vuli tomu! davala jsem to i prvnímu synovi a dodnest má dobre nohy a kamaradky co nedavali papuče tak měli problemy z chozením po špičkach a ploche nohy.ale je to každeho věc at si každy dělá co chce 😉

mackaplacka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
draga
26. únor 2008

holky tohle téma už se tu rozebíralo a jedna kočka tam radila a docela tomu věřím, že děti mají mít botky až když víc chodí než lezou, protože když lezou s botkama tak si naopak ničí klenbu ...to že stojí neznamená že nelezou 😉

s2007
26. únor 2008

to je fakt jestli víc leze než chodí tak by se to nemělo davat no mi víc už chodíme takže proto je má skoro pořád

draga
26. únor 2008

hlavně mi radila doktorka žádné vodění za ruce (nahoru) že se jim fakt ta nožička a páteř ničí, nechat dítko chodit po bytě kolem stěny, nábytku a až začně chodit samo tak začne nikam nespěchat 😉

grisgot
26. únor 2008

Ahoj holky! Byla jsem minulý týden u Mudry..říkala, že byla před měsícem na ortopedický přednášce a prý díťátko, co se staví, ale ještě hojně leze, má mít jen protiskluzový ponožky. Jakmile ale začne dělat první krůčky..respektive víc stojí než leze, mají se koupit kotníčkový botičky 😉

tlapicka
26. únor 2008

besi, mne rekl ortoped, ze az bude travit vic case stanim a chozenim nez lezenim a sedenim, tak by bylo fajn boticky mit. driv ne.

llenda
26. únor 2008

Ahojky holky,malej má papuče skoro dva měsíce. Máme doma plovoučku,tak nám nic jinýho nezbývalo.
Pořád mu to klouzalo a pak následoval pád. ☹ Většinu času prosrojí a prochodí,vezme si židli nebo box na hračky a chodí s nim po pokoji 🙂

pebi
26. únor 2008

my teda máme ještě čas, ale četla jsem, že klenba se snad začíná dělat až kolem 2. (?) roku a tím pádem i ty první kvalitní botičky mají být "ploché". A doma samozřejmě naboso...
tak, babo raď 😉

besinecek
autor
26. únor 2008

tak to jsem z toho blázen, jedna říká že ano, druhá že né. Já jsem si z této diskuse odnesla to, že v pátek koupím aspo'ň papučky a na botičky si ještě počkám. Malá sama ještě nechodí, jen za ručičky. To slyším poprvé že se to nesmí, že to škodí. Vždyť všechny generace to dělaly a dělají, že malá dítě chytnou za ručičky a ono chodí. Tak teď už mám strach i toto dělat, nerada bych ji ublížila. Babo raď.

chlupka
26. únor 2008

tak to jsem z toho v pytli. já si myslím, že botičky až když chodí, ale doma asi více naboso.

s2007
29. únor 2008

asi nejlepší bude koupit bačkurky a střidat to chvilku bačkurky chvilku bosky a myslím že se tím nic nezkazí já davala u obou bačkurky podle potřeby 😉

anatanka
1. bře 2008

Tak ja z toho taky zrovna moc moudra nepobrala... Miri uz stoji, ale nechodi, tak to ji mam cpat doma uz do boticek???

sonije
1. bře 2008

Ahojky, teď v Betynced psali, že až bude chodit, pokud víc leze, v botičkách si kroutí nožku a to není dobré..