Od kdy dát mimču botičky? Až začne chodit?

besinecek
25. únor 2008

Ahoj holky, potřebuji poradit od kdy botičky. Malá má devět měsíců a začíná chodit, teda jen když ji držím, sama se i postaví a stojí o stošest. Mám ji už dávat botičky nebo až od jednoho roku. Díky za rady.

alishia
13. únor 2009

ja to zkousela a malej jen stal a koukal tak sem ho zase posadila, a v tu ranu se o neco zvedal. Holky vcera sem zjistila, ze z nej zacina byt peknej spratek...sice to sem nepatri, ale vozila sme ho na auticku to se mu desne libi a jakmile sem ho sundala tak desnej vzteklej rev a kdyz sem ho tam posadila tka zas usmev,) zacina si vymyslet. 😅

sisstin
13. únor 2009

alishia: podle mě lepší, když chodej sami... 😉 nejdřív bude stát s oporou, pak bez..a pak budou první krůčky 😉 ono když je tahle malej, tak se nebojí pustit..ale Tygr už má strach..on třeba klidně stojí, když na něco čučí..ale jak si uvědomí, že stojí..tak si hned sedne 😅

martinka79
13. únor 2009

no náš se jen přidržuje jelikož už vydrží sám stát bez opory. já tedy s prdelínem nemám problém klidně spí v kočáře avydrří půl dne v něm sedějt a jezdit, ale dcera byla opak.

Ali: já mám doma taky vzteklinu to přeijde. musíš vydržet. 🙂 🙂

martinka79
13. únor 2009

na discovery dávali dokument o vývoji a tam to přesně bylo popsané jak dokáží překonávat překážky v každém věk.období měs. po měsíci. a čím straší tím už jsou rozumnější. Však se tygr rozběhne a ty budeš heldat vodítko, aby jsi ho chytila. 🙂

kacka.va
13. únor 2009

naše si každý den řekne, že chce s držením udělat pár krůčků, ale pak už jí to nebaví. rozhodně ji netahám s rukama nahoře, normálně jí dám svoje ruce do výšky, ve které je i konferenční stolek, okolo kterého neustále metelí, takže je to pro ní vlastně stejné, jako když chodí okolo stolku.

xuan
13. únor 2009

vy neumite cist asi ne co?????ja si nejsem vedoma ze bych psala ze mam dite v choditku ja psala ze mala se drzi choditka a chodi po nohach ne ze tam sedi jak placka tak ctete pozorne a kupovane jidlo nedavam protoze znama dela v zavode a sama rekla ze je to humus vy si davejte co chcete jsou to vase deti ne moje!!!!

mori
13. únor 2009

Nám říkala rehabilitačn sestra botky až začne opravdu chodit. A to že dítě vodíte za ruce, není chození - ničí se mu páteř. Takže za ruce nevodit !!! a s botkama počkat až začne chodit samo bez držení 😉

kacka.va
13. únor 2009

ohledně těch skleniček, i když je to od tématu... já někdy vařím a někdy dávám skleničky, ale podle testů jsou skleničky lepší než doma vypěstovaná zelenina.

martinka79
13. únor 2009

jídlo sem vážně nepatří, ale pokud něco či někdo někde dělá taka sitěžko může vynášet takové kecy ven. a za druhé nevěřím nějaké závodnici pošli na diskusy podložené testy a výsledky vzorků a potom ti poděkujeme. co si koupíš v obchodě bio či nebio a či vypěstuješ je taky se škodlivinami. 🙂

téma je od kdy boty....
skodneme se, že až dítě chodí samo. jinak kldině mu je nasaďme na nohy když jedeme na nákup , bude vypadat bombasticky. 🙂

janatka
13. únor 2009

Ahojky, tak jsem tu se svou radou do mlýna. Mám kamaráda schodou okolností orthopeda co dělá rehabku a hlavně dětem. Takže radí: Pokud začíná mimi chodit kolem nábytku je dobré dávat ponožky s protiskluzovou úpravou, aby získalo stabilitu. Když začíná chodit více, brzy pořídit kvalitní botičky I NA DOMA ! Ne kvůli ploché noze, do zhruba tří let dětem plochá noha nehrozí, mají totiž v klenbě tukový polštářek který jí podpírá, ale kvůli správnému postavení paty a kotníku. Na doma jsou prý dobré sandálky, hlavní je aby měli pevný a plný opatek až ke kotníku. To je ta část za patou. Dobré je koupit polohovací na suché zipy přez nárt, dají se přesně upevnit podle velikosti nožičky.