Od kdy dáváte dětem piškot, rohlík, křupinky?

petronelie
28. zář 2009

Milé maminky, zajímalo by mne, od kdy dáváte miminkům na "žužlání" piškot, rohlík nebo kukuřičné křupinky. Ještě než se optám naší mudry, ráda bych znala názor ostatních maminek, neb názory mých kamarádek se značně různí, stejně jako názory jejich pediatrů.

shaula
28. zář 2009

Kukuřičné křupky můžeš klidně od začátku, pokud máš natural, je to jen kukuřičná mouka a voda.
Rohlík od té doby, co chceš dávat lepek - my dávali asi od 8 nebo 8,5 měsíce.
Piškoty nejlépe až po roce, obsahují celé vejce a cukr 😝 Radši místo nich kup dětské sušenky - dobré jsou třeba Hero Baby Prebioticum, jsou bez vajec.

smardik
28. zář 2009

rohlík od 9měsíce nebo tak nějak, piškoty zatím vůbec dávám mu dětské sušenky-hero a ty mu moc chutnají, jiné mi nechce, kukuřičné křupky měl zatím jen jednou asi před 14dny a jeli mu

misicka85
28. zář 2009

mi řekla dr. že lepek můžu pomalu zařazovat od 6.měsíce, takže od té doby dávám malé rohlík, chleba, křupky, piškoty teda ne, ale dávám ty sušenky od Sunárku 😉

evaviki
28. zář 2009

Petii, tak maly susenky dostal ked mal 6 mesiacov, ale iba do ovocia. Samotnu ked mal, tak sa sialene umazal 😀 No a krupky papa od osmeho mesiaca a rohlik mal zatial len raz, cca 10 dni dozadu (teraz ma 9 mesiacov)

loretka1
28. zář 2009

jednoducha odpoved z me strany AZ VYROSTOU ZOUBKY 🙂

shaula
28. zář 2009

Loretka - nesmysl, to by některé děti nesměly ještě v roce 😀 Např. takové kukuřičné křupky se krásně rozpustí, na to zoubky nepotřebují.

Petronelie - teď jsem si přečetla tvůj příspěvek ještě jednou - poprvé jsem přehlídla, že se ptáš na kukuřičné KŘUPINKY - to myslíš corn flakes? V tom případě opravdu až narostou zoubky, to by měla Loretka pravdu 😉 Já mám na myslu kukuřičné křupky - takové ty nafouklé válečky, ty klidně můžou. Corn flakes ještě nedávám a dávat nebudu - maximálně by se daly rozmočené třeba v jogurtu, ale na chroupání určitě ne.

shaula
28. zář 2009

oprava: "mám na MYSLI" 🙂 Pardon, už na to nějak nevidím, jdu chrnět, dobrou noc!

loretka1
28. zář 2009

ja jsem zacala davat memu diteti az tehdy jak melo zuby.i kdyby nektere dite melo zoubky az v roce prece ty krupky nejsou zivotne dulezite,nic mu neutece.a corn flakes ty jsem dala poprve az ve dvou letech.dobrou

berenika39
28. zář 2009

no podle těch zoubků se řídit tak jsme na UM, ale shaula už všechno napsala, křupky po půl roce, pečivo kolem osmého a piškoty u nás nebydlej.....mouka,cukr,celý vejce...zatím velmi sporadicky.

aponchie
29. zář 2009

presne tak.. ty krupky se daji mnohem driv vyhoda je,ze se krasne rozpusti ovsem vsimla jsem si,ze se lepi na patro ,ale to i rohlik asi

rioko
29. zář 2009

taky dáváme křupky už od 5 měsíce, to se mu krásně žužlá, zkusila jsem i ty sušenky od 6 měsíce ale on to nějak hodně ukousne dásněma a má v pusince víc kousků tak se bojím aby se nedusil, takže mu je dávat radši nebudu

mecoun
19. kvě 2014

Taky dáváme od 5.měsíce kukuřičné křupky, které jsem kupovala v lékárně, ale teď jsme objevily od Sunaru Jablečné prstýnky a obě jsme jim s dcerou propadly 😀

pavlusa01
26. kvě 2014

Já dávala malé,když jsme začali s příkrmy pro chut ty obyčejné kukuřičné křupky,kupovala jsem je v lékárně,nejdříve malé a pak větší,líbilo se mi,že se v pusince rozpustí a malá se nemohla zadusit,to bylo v šesti měsících 🙂,s pečivem jsem začala až tak kolem desátého měsíce,ale mazala jsem ho lučinou.Aby to nebylo tak suché,já nevím jak to je u vás,ale malá si to vždy narvala do pusinky a to byl průser ☹ No v roce jsem začala dávat malé a ty má ráda pořád,také ty kroužky od sunaru a ještě ty žížalky pro první zoubky 🙂 dostává je místo sladkostí a je spokojená a pečivo mi pak jedla i suché a sama a už se nedávila... 😉