Od kdy dáváte peřinu dětem do postýlky?

kopcik
13. lis 2008

spí vaše mimča pod peřinou? uvažuji, že ji malému už koupím - doteď spal jen pod dekou, ale nevím, jestli není moc malý...

kijonkova.k
13. lis 2008

My spíme ve spacím pytli,je to lepší,neodkope se 🙂

cerstvamama
13. lis 2008

Dala jsem Adélce peřinu ve 4 měsících. Máme v noci v ložnici zimu. Není s tím problém. Rohy zasunu mezi matraci a šprušle od postýlky, takže se neodkope.

kopcik
autor
13. lis 2008

spací pytle máme dva. koupila jsem si schválně i na starší dítě, až mi z toho menšího vyroste... no a on to na sobě nesnese 😒
my taky právě v noci v ložnici netopíme. malý ani nemůže spát, když je takový přetopený vzduch...
no asi to zkusím... jde mi jen o to, ať se pod to nějak nezahrabe a neudusí se... ale on nijak po postýlce necestuje, jak ho položím, tak spí až do rána 🙂 tak snad to bude v poho...

kacka.va
13. lis 2008

my spíme taky pod peřinou, pytel by asi nepřekousla

vojtisek2007
13. lis 2008

my máme taky pytel a na to povlečenou flesovou deku - v ložnici při spaní máme tak 17-18 stupnů

kopcik
autor
13. lis 2008

a spinkají jen v pyžamku nebo i ve vestičce?

esperansa
13. lis 2008

Ahojky můj malej má skoro 3 týdny a už od 1. týdne spinká pod peřinkou a není s tím žádnej problém 😉

kacka.va
13. lis 2008

my máme teplé tričko s dlouhým rukávem a přes to teplé dupajdy

prcekpet
13. lis 2008

ahoj,
my spinkame pod perinou uz asi od zari, maly ma pod sebou flausovou deku, na tom plinku, obleceny je do pyzamka a do spaciho pytliku, jenze ted si oba procural, tak spal bez nej a ma studene rucicky, jinak v loznici taky netopime a vecer jeste vetram...periny bych se vubec nebala 🙂

kopcik
autor
13. lis 2008

mi připadá, že ho asi málo oblíkám - nebo jiné mamky naopak navlíkají až moc.... spí jen v dupačkách a je přikrytý jen dekou. i ven mu dám jen vestičku, tričko a mikinu. zabalím do deky a jdeme.. vidím mamky, které navlíkají děcka do těch oteplených overalů a ještě do fusáků.... tak nevím.... ale malý je spokojený a studené má jen ručky, protože ty musí vždycky vystrčit ven a nosík...

kacka.va
13. lis 2008

prcekpet: studené ruce ničemu nevadí, podle toho se teplota mimča neurčuje 😉
kopcik: záleží jakou máte v noci teplotu v ložnici, my máme okolo 18 stupňů, ale znám lidi, kteří mají třeba 23, tak to je pak rozdíl jak mimčo obléknout 🙂. a nic si z toho nedělej, já taky viděla maminu, co měla chlapečka oblečeného do silného svetru, na tom ještě teplou kombinézu a to bylo asi 10 stupňů. Já bych pak chtěla vidět, co mu dá, až bude mrznout.

prcekpet
13. lis 2008

holky, ja se totiz bojim at maly nenastydne a nevim kdy presne se mu ta termoregulace upravi. Co jsme se vratili z porodnice prvnich 5 tydnu jsme byli u dr. s problemem - 2x se potvrdil zlaty stafylokok a jednou nastesti nepotvrzena salmoneloza ☹ takze se o broucka bojim, mozna zbytecne, ale nechci nic zanedbat. Teda svetr a fusak mu jeste ted nedavam...jen tricko, mikinu a deku, kdyz u nas fouka vitr, tak misto deky dam fusak, on se stejne do nej zavrta a je mu tam teplo 🙂

kopcik
autor
13. lis 2008

kacka: no právě na to taky myslím. to s ním zůstanou doma až bude kolem nuly... ???
prcekpet: myslím, že právě tím, když se děti moc chrání, tak tím tuplem nastydnou... že stačí, když je pak jednou ofoukne...
ale chápu, že když je mimi nemocné, pak jsou rodiče mnohem opatrnější

kacka.va
13. lis 2008

prcekpet: že si dítě už umí udržet teplotu poznáš, když začne mít husí kůži, když je mu zima. my to měli okolo 3 měsíců.
Já když je zima, tak dávám bodýčko a bundičku.

prcekpet
13. lis 2008

jenom bodycko a bundu? nam prave rikali, ze dite ma byt oblecene jako ja + 1 vrstva navic 😒
a kolik stupnu mate ted v byte? podle knizky ma mit mimi 26st, to jsem vydrzela tak tyden, byla jsem spocena az na zadku a jeste k tomu jsem chodila jen v kalhotkach a tricku, pak jsme to postupne snizovali a ted jsme na 23st., je to OK?
jeste v porodnici popisovali nekolik druhu barvy kuze - mramorova = dite je zima aj., jenomze ja si to vsechno nezapamatovala...pak rikali, ze pokud ma teply nos je to OK, studene ruce nevadi, dr. mi pak rikala, ze mam kontrolovat ruce a zatylek...a nakonec mi predporodni asistentka rekla, ze mam kontrolovat hrudnicek a ostatni "kontrolni body" rekla, ze je to blbost. Prave, ze drobek ma porad ruky venku, nesnasi rukavicky (bavlnene) a cepice, to je sila, to vzdycky place a vzteka se...jenomze ouska v teple mit musi o tom zadna diskuze

kacka.va
13. lis 2008

prcekpet: to je zateplená bundička. a i tak je jí v tom teplo. a já teď teda ještě bundu nenosím jen triko a mikinu. V bytě máme už od narození 23 přes den. Já kontroluju zátylek nebo hrudník. 26 stupňů jsem tedy nikde nečetla, všude jsem viděla 22-24 stupňů, stejně jako to mají dospělí. Jen ze začátku mít teplo v místnosti, kde se koupe

kijonkova.k
13. lis 2008

Naše malá taky nesnesla v tomhle věku čepici,to byl vždycky boj.Myslím,že je lepší dítě zvykat na chladnější,tzn.moc neoblíkat,nemít přetopeno atd.Ať se taky otužujou,ne?My jsme starší,jsme ve sporťáku,malá má bodýčko,svetřík a kabátek.Doma bodýčko a štramplíky,máme tady kolem 23st,ruce má ledové,protože se plazí po zemi,ale jinak je teploučká,tak myslím,že je to v poho.Spíme v overálku a v pytli,v ložnici netopíme 🙂

mkr
13. lis 2008

ahoj, s teplem by se to doma nemělo přehánět, malá je narozená v lednu a ven jsem ji moc neoblékala, základem je dobrý fusak i pak když jsou větší, my peřinu v postýlce používáme od mala, malá spala na bříšku, takže ani nic jinýho mít nemohla, ale byla oblečená jen v košilce, rukavičky bavlněný a ponožtičky a sama se dokázala pod dekou zahřát

andy80
13. lis 2008

Obě děti měli peřinu od narození. Když byli čerstvoučcí, tak měli zavinovačku a přes to peřinu. Po 6ti týdnech už jenom peřinu.

ygreen
13. lis 2008

kopcik: taky jsem se bála, ale jak říkáš pytel nesnesl - takže byl normoš v zavinovačce a přes to jsem mu do pasu dala peřinku - taky ve 3 měsících

timbouctou
13. lis 2008

Děvčata, tak my máme kolikrát teď i 15 stupňů a malej spinká v overálku bavlněném a když je hodně zima tak snese přeloženou larisu. Já jsem zachumlaná do peřiny a on se budí že je mu teplo 😀

venuse333
13. lis 2008

Julinka spi v rychlozavinovacce, ale nohy uz ma volne a presto ji davam perinku a spi takhle nejradsi. V noci mame otevrene okno.

kubaka
13. lis 2008

Pro malé miminko, které se ještě neotáčí není peřinka nebo přikrývka vůbec dobrá - zaboří do ní nosík a mohlo by se udusit. Takže nějakou přikrývku ano až někdy od půl roka. Jenže to záleží na dítěti, jestli ji vůbec snese 😀 Já musím malého více obléknout na noc, protože i tu lehounkou přikrývku okamžitě ze sebe shodí. Takže jde spíš o to, jestli konkrétně tvé děťátko vezme peřinu na milost. Jo, a ne péřovou, ale lehkou z umělých vláken - to je nejspíš jasné...