Od kdy dáváte zimní botičky?

hojda
22. říj 2010

Máme na podzim goratexové nepromokavé botičky, ale nevím, když už na ně bude zima a je lepší dát zimní botky? Poradíte?Díky

kapradina
22. říj 2010

ja uz je klukum davam 14dni.

k.ate
22. říj 2010

dneska ráno u nás byla už jinovatka, takže jsme se konečně rozhoupali a koupili jsme malýmu zimní botičky a už v nich z obchodu odešel v těch, co měl do teď už měl trochu studený nohy.

lamarika
23. říj 2010

Dávám každé ráno už týden. Pokud je u nás zima i odpoledne, tak i odpoledne 😉 Spocenou nožičku z nich nemá a v podzimních už ji měl zmrzlou

pavlina05
23. říj 2010

TAk my ještě nedáváme. Zimní bundu také ještě ne,máme teplo podzimní 😉
Uvidíme jak po víkendu 😉

vojtisek2007
23. říj 2010

taky ještě nedávám zimní boty...beru to podle sebe - taky ještě nosím podzimní a zima mi v nich teda ještě není....ale je fakt, že ráno jezdíme do školky autem a odpoledne už taková zima nebývá...a bundy taky ještě pořád máme mírně zateplené podzimní...

kristi
23. říj 2010

jeste nedávám

kikimaruska
24. říj 2010

U nás už je po ránu i mínus 5 st. Prvně sem mu dala jen podzimní, ale přestože měl teplé termopunčocháčky, nožky měl uplně ledové, takže už dávám zimní týden...když by se trochu oteplilo, tak taky dám ještě podzimní, ale po ránu už teplé. 😉

wacinka
24. říj 2010

my už dáváme něco přes týden.

evi3
24. říj 2010

dcéra už nepoužíva kočiarik, vonku pekne po vlastných, alebo na odrážadle, a nožičku má teplú aj v takých tých celoročných. Ale ak by sedela v kočiariku a prešla len sem-tam meter, určite už by tie zimné mala.

crazys
31. říj 2016

Holky,dáváte už zimní botky?Malá má zatím celoroční kotníkové,ale všimla jsem si, že ve školce 90% děti nosí zimní botky i už zimní bundy.Jako po ránu tu je těch 4' ale pak se to vyhoupne. Zajímal by mě váš názor. Já jsem max.připravená,že ji dám teplejší ponožky

blondynka400
31. říj 2016

@crazys taky jsem si všimla a je mi těch dětí líto. Vždy si říkám, co pak dělají v -10 😝 😀 .
Holky chodí standartně v nevyteplených nízkých botech a lehké podzimní bundě a pouze tenkou čepici. Dnes měly dokonce obě balerínky a taky přežily 🙂

betelgeuzz
31. říj 2016

@crazys u nás byly ráno 2 stupně a má být maximálně 10, takže dnes už šly v zimních botách i bundách, já si taky vzala zimní kabát a bylo mi dobře.
Ono taky hodně záleží, v které části ČR žije, ty teplotní rozdíly můžou být docela velké a druhá věc, že jinak se obleče ten, kdo před domem sedne do auta a přejede do školky/školy a stejně pak domů a jinak někdo, kdo chodí pěšky, případně čeká někde na zastávce.

crazys
31. říj 2016

@blondynka400 dobrý,takže nejsem jediná,která nedává zimní 😀

blondynka400
31. říj 2016

@betelgeuzz u nás bylo ráno nula. Spíš je to o zvyku a o následné odolnosti 😉
@crazys nejsi. Občas se někde najde 🙂. Ale že na mně koukají divně už jsem si docela zvykla....

crazys
31. říj 2016

@betelgeuzz my žijeme na Pardubicku a teda chodíme pěšky cca 15-20 minut .Určitě to má každý jinak jen mě zajímalo,jak to mají ostatní maminky😊

lennus
31. říj 2016

Vyhýbám se tomu, dokud to jde, radši dám dvoje ponožky, vídám dost brzy děti v zimním oblečení a i ve fusaku, tak si říkám, co pak dělají v lednu? Ani loni v kočáru jsem ho nedávala do fusaku brzo, i když máme ten lehčí. Otužování zdar! 🙂 😀

blahova_andrea
31. říj 2016

my nemáme goratex a stejně nosí pořád podzimní. na zimní mi teda ještě nepřijde dost zima. nejsou venku celé dny jako do nedávna

betelgeuzz
31. říj 2016

@blondynka400 částečně o zvyku, částečně i o pocitu každého, někomu je zima dřív, někomu později. Proto asi nemá smysl řešit, jak oblíkají jiní, ale dát na svůj pocit, případně pocit dětí. 😉

betelgeuzz
31. říj 2016

@lennus no ono je kolikrát i v lednu 10 stupňů? 🙂

lennus
31. říj 2016

@betelgeuzz To je fakt. 😀 Já jsem docela zmrzlina, je furt zima a miluju saunu, ale náš malý je od malička teplejší, narozdíl ode mě.

svetlus_pepca
31. říj 2016

Já teda rozhodně nedávám zimní botičky, ani bundu, ani nic jiného! Botky má ty samé kotníčkové už od konce léta, když fouká, tak slabou čepičku a aby neměl holý krk, tak když je chladnějš, tak bavlněný nákrčník. Jinak chodí v kalhotech, tričku s krátkým rukávem, mikině a šusťákové bundě. Když mu teď dám zimní boty a navleču dvě mikiny a zimní bundu, tak až napadne půl metru sněhu a bude mrznout, tak mu jako obleču co?? 😕 😀

blondynka400
31. říj 2016

@betelgeuzz to souhlas. Ale za mne když se koukneš kolem tak rodiče oblékají děti podle sebe. Je mi zima, dítěti musí být automaticky taky zima, navíc přeci je menší, tak mu musí být zima o to víc.
V ČR je zvyk žít v přetápěných místnostech, moc se oblékat a pak se každý diví, že je hned nemocný. Já jsem dle všeobecných měřítek "zmrzlina" a taky jsem se to postupem času naučila... Děti ke studenému odchovu vedu už od miminka, aby neměli těžko odvykačku jako já 🙂 Vše je o vnitřním nastavení a o tom, co člověk chce🙂

lennus
31. říj 2016

@blondynka400 Naprosto souhlasím, já teda oblékám malého jak sebe, ne víc, ale i když jsem zmrzlá a chodím spát v ponožkách, tak se nějak moc neoblékám, protože se pohybem zahřeju. Doma topíme, dost větráme, ale chodíme ven, do sauny a celkově se otužujem. Mně taky připadá, že často vidím děti nabalené. Jsem z baráku, taťka šetřil a já furt mrzla, ale nikdy jsem nebyla žádný chcípák. 😀 My saunujem malého pomalu už od roku a v zimě jsme oba odolali manželově chřipce.