Od kdy děti spí jednou denně?

marika78
5. čer 2009

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat,od kdy vám děti spali už jen jednou denně.Malá má necelých 10měsíců a vypadá to,že pomalu přejdeme jen na jednou spaní.Vstává mi kolem 6.15,když ji teď chci ukládat do postýlky kolem 9.30hod,jak byla zvyklá,tak dělá šílený scény.Asi ještě není tak unavená,jak bývala.Když bych ji dala spát později(a zrušila jí odpo spaní),tak mám strach,že mi až do večera nevydrží.Chodí spát po 20hod.Poraďte,jak jste to měli vy.

zuzik_p
5. čer 2009

Mariko, zde je uz diskuze na toto tema:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

erdita
5. čer 2009

mariko i v deseti mesicich je spanek jednou za den v norme.moje dcera na tom byla stejne.kazde dite je jine

ajvi
5. čer 2009

ahoj Mariko, je nám rok a taky jsme najeli na jedno spani po poledni. dvojí spaní nám nevyhovovalo, dopoledne v pohodě, ale odpoledne nechtěl spát kolem čtvrté, za to v šest už byl hotovy. jedno spaní mu myslím vyhovuje lépe a večer kolem osmé odpadne po kojeni a nemáme scény se stáním v postýlce a řvaním jako dřív 🙂

shaula
5. čer 2009

Zkus ji dávat spát později, podle mě 10měsíční dítě teď už nebude chtít spát za 3 hodiny po nočním spánku, takže 9.30 je celkem brzo. Naši kluci vstávají taky cca v 6, spát chodili kolem 10 - 11, to spali cca 1,5 - 2 hodiny, a pak cca v 15 - 16 hodin, to už spánek trval max. hodinu. Teď to střídají, někdy spí 2x jak jsem napsala, někdy neusnou a spí později jen jednou denně (většinou po poledni).

dnada
5. čer 2009

Ahojky, tak můj malej to má asi takhleVztáváme mezi 7-8hod, někdy se mu chce v půl10spát jindy až kolem půl12,spí tak hodinu a půl a odpoledne usne mezi 3-4tou hod tak na 20min až hodinu.Večer ukládám na 8mou ,někdy o chvilku dýl jindy dřív 😎

berynka
5. čer 2009

Mari, naše Hedu začala spát během dne jen 1x v 11 měsících 😉 . Vstávala kolem 7h a spát chodila tak max. do 19.30h. A denní spánek byl tak mezi 11-14h (na 1-3hod).

dukie
6. čer 2009

Holky, Vy mě tu dojímáte. 😀 😀 😀 Naše dítě chodí spát ve 22:00 (do té doby ani náznak únavy, žádný zívnutí nebo tak něco... 😝 ), ráno vstává v 5:00 (a je naprosto živej), kolem deváté odpadne tak na 40 minut... a pak kolem druhé ještě cca na hoďku. A od těch dvou (resp. tří - to se probouzí) vydrží až do těch deseti... zatímco my s manželem padáme na hubu... 😀 ...Se mi líbí, jak tu píšete, že vstáváte mezi sedmou a osmou a usínáte kolem osmé večer... přeju, ale tiše závidím... 😀 😀 😀

marika78
autor
6. čer 2009

Moc díky za tipy.Dnes jsem to řešit nemusela,malá totálně odpodla v 9.15,protože brzy ráno vstávala.Ale zato máme první celou prospanou noc,bez jediného kojení,podávání dudlíku atd.Jupííí 🙂

barusha
6. čer 2009

Ahojky, tak náš malý spí zatím pořád 2x denně a to většinou kolem 10-11h. a odpol 15-16h., délka spánku cca 1,5-2h. 😉 Takže super...

marika78 : Moc by mě zajímalo, jak se ti podařilo, že ti malá prospala celou noc bez kojení? Já jsem posledních 14 dní úplně hotová, vstávám tak co 2h., buď kojení a nebo prostě přitulení s tím, že si malýho musím vzít k sobě do postele... Jak ho dám do jeho, hned spustí uprostřed noci řev 😖 Tak nemáš nějakou radu? Díky...!

marika78
autor
7. čer 2009

Ahoj Barusho,taky jsme měli strašnou noční krizi.Nejdřív jsem dlouho kojila jednou a pak z toho postupně byly 3kojení za noc a mezi tím pláč a kňourání.Když už jsem vstávala týden po hodině,rozhodla jsem se,že už to tak dál nejde.

Domluvili jsme se s manželem a postupovali podle té knížky Každé dieta sa vie naučit spat- je o tom tady i diskuze.První noc katastrofa- řvala a řvala,manžel k ní chodil ve stanovených intervalech (1,3,5,7min).Já úpěla v ložnici,protože ten řev byl fakt strašnej.Ještě ,že jsem ji neviděla.Manžel mi vyprávěl,že visela na šprušlích a slzy jak hrachy,do toho naprostej hysterickej řev.Ale vydrželi jsme.Druhá noc lepší,intervaly se prodlužovaly a řvala už míň.
No a pak už to bylo jen lepší a 5.noc už spala celou a dnes taky.Sice vstává v 5.50,ale to neva.Ten souvislý spánek pro mě a MM je nenahraditelný,
Takže pokud do toho půjdeš,tak přeju pevný nervy.Je to fakt síla,ale jen tu první noc
A bylo by dobrý,aby chodil k postýlce chlap-dítě necítí mlíko a ví,že si nic nevyřve 😉

mikulka
7. čer 2009

dukie, to samé jsem si říkala já. 🙂 😉
Mně malý usíná kolem 22-22.30, vzhůru v 5, někdy vydrží do 6.30.
pak spí jen když jsem venku, jinak dvacetiminutovky.

Jako když někomu dítě spí od 20 a vstává v 5, v 6, tak to je 9-10 hodin a to je paráda přece! 😕

dukie, taky jsi tak vyřízená? 😅

dukie
8. čer 2009

mikulka: Totálně. 😝 A hlavně jsem z toho psychicky mimo... 😖 Jednak nevyspalá, utahaná... druhak je náš prcek strašlivě ukňouranej a uplakanej... takže to poslouchat celej den taky není kdovíjaká slast (naštěstí se to pomaličku zlepšuje)... no a k tomu si připadnu hrozně, páč díky tomuhle "cirkusu" nemáme s manželem prostor sami pro sebe (jakože když Ti dítě usne v deset a vstává v pět, tak poslední, na co bysme měli chuť, je nějaký tulískování, že jo... pandem vyřízení na hubu a jsme rádi, že jsme rádi... ale co Ti budu povídat, asi o tom taky něco víš...). Takže sice obstojně fungujem jako rodiče, ale naprosto nefungujem jako partneři. 😖 O času sama pro sebe ani nemluvím... a když už něco "ukořistím", tak pracuju, protože jsem dala na rady manžela i mých rodičů a nechala jsem si na živnosťák vedení účetnictví, co jsem dřív dělala jako vedlejšku při práci. No jsem blbá, no, sama jsem toho chtěla nechat... a nechala jsem se přemluvit. Bych si naplácala... ale vyřeším to, dodělám tento rok a končím, páč to se fakt nedá. 🙄 Tak snad bude už příští rok líp. 😵

Jak to zvládáš Ty? 😕

mikulka
8. čer 2009

Dukie, to není dobrý nápad ještě pracovat. Nemůžeš se na to vykašlat? Nedovedu si představit, že bych při takovém zápřahu ještě uklízela.

My na sebe s manželem nemáme čas vůbec, přece jen jedeme od rána do pozdního večera. O vík. jde manžel s malým ven 2x, nebo se vystřídáme, takže spolu taky nejsme.

Včera jsme měli sex po 4 měsících, ač jsme byli úplně vyřízený, bylo to dobrý v tom, že jsme si pročistili hlavu, Ale to víš, 4 měsíce nic a 2. sex od porodu. 😕

Moje sestřenice měla taky dráždivé dítě, zlepšilo se to v roce, to už nebrečel skoro vůbec. A zlepšení začalo v 9 měs.
Jinak jsem ráda, když se za den stihnu aspoň vysprchovat a najíst.
Když malý usne doma, lítám a házím věci do pračky a tak.... Je to záhul, no.

Moje máma to třeba vůbec nechápe. Diví se, co jako ještě dělám...