Od kdy ho můžu dát do autosedačky 9-18 kg?

slavkah
24. říj 2010

Nemela jsem to tema davat jako otazku pak uz nejde reagovat nebo jsem neprisla na to jak. Mam autosedacku maxi cosi cabrio na dylku se mi tam vleze ale ne na sirku, hlavne v oblasti ramenou je tam zmacklej ze se nemuze skoro hnout, navic mi v tehle sedacce pripadne hrozne zlomenej proste s ni vubec nejsem spokojena.

mamkamarketa
24. říj 2010

sedacka vahovy skupiny by 9-18 kg by se nemela davat detem co jeste nebyl rok. nevim jak mas stary ditko. ale treba, kdyz mas 9ti mesicni dite, tak pri prudkym zabrzdeni neudrzi hlavicku a muze si ublizit, proto by melo min. do roka sedet v proti smeru jizdy. cetla jsem (myslim, ze to byla nejaka studie o detskych autosedackach na babywebu), ze odbornici se priklaneni k nazoru, ze deti by meli sedet v protismeru do 4 let -prave kvuli te hlavicce(coz je z hlediska prostoru ve vetsine aut nemyslitelny...ja syna vyndala z vajicka, kdyz mu bylo 15 mesicu. (nase vajicko bylo pomerne veliky)

evaviki
24. říj 2010

tak trojmesacne mimino urcite musi byt vo "vajicku"... bud ho do auta menej obliekaj (a kup si specialny fusak, co sa dava na sedacku, pripadne poriadne prikry dekou), alebo vyber tu vnutornu vlozku. Ale to nie je idealne, pretoze prave ta ma drzat hlavicku, aby sa nekyvala z boka na bok..
alebo kup novu sedacku a tuto predaj..

martaska78
24. říj 2010

Ahojky, já řešila něco podobného. Moje malá je prostě kus baby a ve vajíčku byla strašně stísněná, ale bylo mi řečeno, že děcko musí už perfektně držet hlavičku, aby mělo krční svalstvo připravené na případný náraz, pokud je po směru jízdy. Já dala malou do velké sedačky až v 10 měsících a to už ťapkala. Měla jsem strach, že kdyby byla nějaká havárka, že si ublíží. A koupila jsem takovou sedačku, aby byla polohovatelná a do roku jsem ji měla v poloze na ležení. Jo strach je strach. Nevím, jak tvoje vajíčko vypadá, ale já jsem vypreparovala vnitřní vložku, aby se tam lépe vlezla. 😉

blanka.k
24. říj 2010

@slavkah Mám podobný problém, syn má v 5m 9kg (ve 3m 7,8kg), také máme Maxi Cosi Cabrio, protože bylo z hlediska tetsů bezpečnosti nej, i jsme podle toho vybírali kočárek Quinny...jak se tu radilo, vnitřní vložku už dávno nemáme, ještě má asi tak 3cm místa nad hlavou, nohy má úplně na knop, možná ne úplně napnuté volně (to nám bylo řečeno, že nevadí, že nesmí přečuhovat hlava), ale na šířku je to bída, přesně jak píšeš v té oblasti ramenou, tak se taky modlím, aby tolik nerostl a když už, ať mu rostou nohy do délky a vydržel aspoň do vánoc do 7m 😅 A vozím ho jen v body + svetru, žádná zimní budna, fusak , nic... stejný problém mám s kočárkem (sporťákem), na délku ještě máme scca 25cm místa, ale na šířku se mi tam nevlízá 😔

lenkabu
24. říj 2010

3měsíční dítě v žádným případě jinam než do vajíčka

blanka.k
24. říj 2010

@slavkah jinak co jsem koukala na testy sedaček 0-18 (koukal jsem na několik zdrojů, nejen na ten článek co dávám dokaz), tak nejbezpečnější má být HTS BESAFE iZi Kid X1 😉 Jak je ovšem velikostně dělaná pro naše, "širší" děti netuším.
např. http://www.pneumatiky-prodej-pneu.cz/testy-auto... tady dole je i nějaký přehled, a píšou cenu , necelých 400,- Euro 😅

slavkah
autor
25. říj 2010

no ja uz vnitrni vlozku vyndala a davam ho tam jen ve svetru a kdyz je moc zima tak ten fusak , na dylku ma jeste spoustu mista ale na tu sirku je to hruza

weri1
25. říj 2010

ahoj
já se dnes dívala na vajíčko maxi cosi a je fakt menší. My máme chicco a v pohodě a to máme taky větší dítě. v 10 týdnech měl 6700g a 63 cm.
Kočárek máme dorjan danny sport a jsem za něho ráda, je hodně prostornej a věřím že část zimy ho v tom odvozíme.
a jak píše lenkabu, 3 měsíční mimi jedině do vajíčka!!!

kikimaruska
25. říj 2010

Já nevím tedy, mám vyzkoušenou autosedačku X-car na X-landera a ta je tedy maličkatá oproti MC Cabrio...nedá se s ní velikostně srovnávat. My měli minimimi a v X-caru byl tak akorát a v MC Cosi uplně plaval a vydržela nám do 15 měsíců, i by chom ji měli déle, ale už chtěl koukat ven, přecijen jezdíme dost často. Jestli nemáte MC Cosi Citi...vypadají stejně, ale city je teda maličkatá a je snad i certifikovaná jen do 10 kg a ne do 13 kg 😉

blanka.k
25. říj 2010

@slavkah tak jsem ještě dnes studovala tu 0-18kg Besafe Kid X1, vypadá docela široká, tak se určitě v pohodě na nějakou dobu vlezete (vzhledem k tomu, že má být do 4 let dítěte), ale cena je opravdu přes 10.000 😅

weri1
25. říj 2010

@kikimaruska ta cabrio je větší?

kikimaruska
25. říj 2010

@weri1 Maxi Cosi Cabrio je větší, jak Maxi Cosi city... 😉 . My měli nedonošené mimi a právě sem nejdřív uvažovala, že koupíme City, ve které se bude cítit pohodlněji (víc stísněně)..ale nakonec jsme vzali rovnou Cabrio 😉 . Teď když koukám na nabídku, tak už u ní uvádí, že je 0-13 kg a ne jen do 10 kg...a že je extra prostorná...no nevím, když sem viděla obě dvě u sebe v roce 2008 v obchodě, tak city byla menší a i prodavačka mi řekla, že je jen do 10 kg 😉

weri1
25. říj 2010

@kikimaruska ta citi je malinká, já zvažovala ještě teď jestli nemám koupit, ale nechám si tu chicco

kikimaruska
25. říj 2010

@weri1 : ty Chicco co jsem viděla, tak stará vajíčka jsou některá taky malinká, ale naopak kamarádka měla nějakou i s tím plasovým spodkem na zacvaknutí a ta byla docela hezky prostorná. I když jsem koukala na 9-18 kg, tak mě překvapilo, jak některá Chicco je hezky prostorná (ale nevím přesně model). Já zůstala věrná MC Cosi a máme Priori. Malej je malej, takže nám vydrží dlouho 😀

kijonkova.k
25. říj 2010

Tak to asi nezbývá nic jiného,než pořídit větší vajíčko nebo sedačku 0-18 kg.

brusinka.pusinka
25. říj 2010

@slavkah určitě bych tak malinké miminko nedavala do sedačky 9-18 kg ale když už je vajíčko malé volila bych tu 0-18 kg je přeci jen víc vybavená pro miminka co neumí samostatně sedět a co jěště nedrží uplně napevno hlavičku 😉 Vím že některé vajíčka jsou prďavé ale určitě autosedačka9-18kg je zase velká a není většinou přispusobená miminkům ale spíše batolatkům 😉 To je můj názor

zuzl
25. říj 2010

Ahoj, my jsme taky měli vajíčko od Maxi-cosi. Syn byl od narození hroznej obřík, ale i tak jsme ho v něm udrželi do 10ti měsíců. On se pak ten růst a váha zastaví a nejde to tak rychle. Každopádně jsem ho v autě nechala max v mikině. Mám tam po ruce deku, kterou ho můžu kdykoliv přikrýt. Pak jsme přesedlali na Key 1 s isofixem. Je to ta skupina 9-18 kg. Tam je tedy maximálně spokojen. Určitě je to více pohodlné, ale člověk musí opravdu vydržet, než k tomu dítě doroste 🙂.

musko
25. říj 2010

slavka - také mimino by malo byt vo vajíčku a hlavne proti smeru jazdy - takže - ak je vajíčko úzke, tak 0-18. My máme BeBeComfort a je výborná - dá sa regulovat ako sklon tak aj šírka bočníc a dieta je proti smeru jazdy.....

slavkah
autor
26. říj 2010

mam MC cabrio ne city, no nejlepsi asi bude zajet do obchodu a vyzkouset tam i s malym sedacky 0-18 kg, Nebo vyndat ten zimni fusak a doufat ze uz neporoste 🙂

slavkah
autor
4. lis 2010

takze v obchode jsem nepochodila - ziju v Nizozemi a tady maji v obchodech jen 0-13 a pak 9-18 nic mezi tim , kdyz jsem se ptala co mam jako delat ze se mi nevleze do vajicka tak ze nevi ale ze uz tam takovejch zakazniku meli vic .....

kikimaruska
4. lis 2010

@slavkah : v ČR je jich už docela dost modelů...třeba tato taky nevypadá špatně:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=39106901&tab=0
..tak co si ji objednat poštou? A z ČR by ti ji poslal nebo dovezl někdo z rodiny, nebo známý...

kikimaruska
4. lis 2010

@slavkah tady trochu levnější model a známější firma
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=38715530&tab=2

kikimaruska
4. lis 2010

@slavkah a ověřená kvalita Romer
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29330475&tab=8
...je opravdu z čeho vybrat...jen je tedy tam u vás sehnat...

blanka.k
4. lis 2010

@kikimaruska Ta Chicco nedopadla v testech zrovna moc dobře. JInak sedačky Bebe dopadají v testech mnohem líp. A jinak @slavkah chápu, že to chce vidět, já už bych bez malýho nekupovala vůbec nic, jsem mu teď objednala "jen pitomou" mikinu od Nextu vel.80 a nepřevleče ji přes hlavu, ze 13 kalhot oblíkl 1ks, zbytek mu byl úzký, atd. takže sedačku, jídelní stoličku atd. to chce vyzkoušet 😉

kikimaruska
4. lis 2010

@blanka.k : informace se určitě hodí 😉 , já jsem vybírala autosedačky hlavně i podle testů bezpečnosti a sk.0-18 jsme ani neměli ani mít nebudeme, je pravda že 0-18, ale hlavně 0-36 kg nedopadají zrovna valně ...lepší jsou jednotlivé skupiny sedaček...ale každému vyhovuje něco jiného. Já bych sehnala větší vajíčko, protože nedovedu si třeba představit zaparkovat a pak s věcma a na ruce s nesedícím mimi jít třeba 500 m domů...v dešti atp. Vajíčko je v tomto mnohem praktičtější a mobilnější.

blanka.k
4. lis 2010

@kikimaruska to jo, já naštětsí jezdím MHD, tak to neřeším, moc toho autem nenajezdíme, jen o víkendech třeba k našim nebo do obchodu, takže ji nějak netaháme....ale já radši koupím novou 0-18, která zvítězila v testu než větší vajíčko, které v testu nic moc 😅 jen doufám, že to nebude potřeba, zatím náš má nahoře ještě asi možnost tak 3cm na růst (ideální by bylo , kdyby mu rostly jen nohy, ty by tak nevadily), ale do šířky ať už mi neroste (aje jak to zařídit, co? 🙂)))) 😀 Taky jsem si vybrala podle testů 0-13 a teď 9-18, a chtěla ji koupit k vánocům, ale nemá to smysl, když možná budeme potřebovat tu 0-18, náš lenoch se sedět asi hodně dlouho nechystá 😅 Stejně kdybychom kupovali nové vajíčko, tak bychom ho nechávali v autě, jelikož by nešlo jednak naklapnout na kočárek, takže naprd,a když jedeme nakupovat, tak stejně ho dávám na nákupy z auta do kočárku 😉 Jooo, kdo mohl tušit, že náš "malej" bude takovej "velkej" 😀

blanka.k
4. lis 2010

@kikimaruska teď koukám, že Jakoubek měl v roce míň, než Tom ve 4 měsících 😅

kikimaruska
4. lis 2010

@blanka.k : jo jo, dostala jsem minimiminko 😀 . no u nás je to opak, já jezdila i 3x týdně daleko a lítala po doktorech a tak a často přemisťování, pak parkoviště okolo baráku byly totálně přecpaný a parkovala sem vždycky večer docela dost daleko a pak vše tahala na ruce domů (větší nákup sem teda nejdřív vynosila, ale i tak jsem si malýho musela zas vzít sebou na zaparkování a v ruce ho zase donést domů....Ted když bydlím v Rd, tak je to zas jiné a je fakt, že by sedačka byla a i je stále v autě a mimi bych nikam dálky nosit nemusela, ale tenkrát sem byla štastná za vajíčko. Přikládám fotku prcka v roce...

blanka.k
4. lis 2010

@kikimaruska fakt mini 😅 My právě autem moc nejezdíme, jak píšeš, pak zaparkovat před barákem je děs, v centru taky,...tak já radši všude jezdím MHD a 2x do měsíce se udělá meganákup za pár tisícovek v Globusu autem 😅 Já ani vajko s malým do ruky neberu, protože mě pak hrozně bolí jizva , přece jen, dítě 10kg, k tomu ta sedačka a moje krátké ruce 😅 Ale zase bych třeba pěkně zhubla 😀

kikimaruska
4. lis 2010

@blanka.k : jo to máš pravdu, já když bydlela pak pul roku přímo ve městě, kde byla MHD na dosah, tak jsem k dr jezdila jen MHD, nebo chodila pěšky (celý hodiny sem trajdala venku, aby malý spal a já chodila i ráda)...nakoupit jsme taky chodili s kočárkem pěšky a na větší nákup jen občas a tedy každý víkend k rodičům pak autem...ale ten týden auto stálo. Když jsme bydleli předtím sice ve městě, ale takovým mini, jako vesnice spíš, tak se auto potřebovalo mnohem víc a hlavně + to dojíždění na kontroly...Jak říkám, každému vyhovuje něco jiného a podle potřeb 🙂 . Jizva mě taky dávala zabrat, ale je fakt, že když nám dali malého domu, už byla zhojená víc, než kdybychom si mimi dovezli dom po týdnu, jako jiní rodiče...