Od kdy ho můžu dát do autosedačky 9-18 kg?

slavkah
24. říj 2010

Nemela jsem to tema davat jako otazku pak uz nejde reagovat nebo jsem neprisla na to jak. Mam autosedacku maxi cosi cabrio na dylku se mi tam vleze ale ne na sirku, hlavne v oblasti ramenou je tam zmacklej ze se nemuze skoro hnout, navic mi v tehle sedacce pripadne hrozne zlomenej proste s ni vubec nejsem spokojena.

blanka.k
6. lis 2010

@slavkah jestli tě to uklidní, tak ve 3 obchodech v Brně mi v jediném nabídli jednu jedinou a to to Chicco, co podle testů nestojí za nic 😅 V druhém se mi snažili vnutit Romer King , co je pro 9-18 a nechápali, že sice chci sedačku pro víc než 9kg dítě, ale že musí být 0-18 😝 ve třetím neměli nic, ale byli ochotni cokoliv objednat a zase nechápali, proč to tak nutně chci vidět, že mi nestačí obrázek v katalogu 😅

slavkah
autor
7. lis 2010

@blanka.k ja mam ted dve moznosti objednat si ji z internetu bez zkouseni (romer first class plus) za 190 euro anebo jet do nejblizsiho obchodu kde ji maji (100 km) vyzkouset ji tam , premyslim, ze to risknu bez toho zkouseni jinou moznost stejne nemam nez ten romer, zda se mi z tech 0-18 nejlepsi a jinou tu stejne nemaji.

blanka.k
7. lis 2010

@slavkah nám tady nabízeli Romer, Britax nebo Chicco, že objednají do cca 6 týdnů, což mi přijde lepší si ji levněji objednat přes net a pak event. zadarmo do 14 dnů vrátit. V obchodech ji zaplatíš, objednají a už si ji musíš kooupit,... 😝

sju.v
8. lis 2010

My jsme dávali syna do větší sedačky v osmém měsíci, nebylo zbytí, měla jsem vajíčko Jané Rebel Pro a začala mu z něj čouhat hlavička, což je nebezpečné. Takže jsem dala na testy a ne na prodavačky..většinou zjišťuji, že vědí míň než já, jelikož se vždycky nejdřív sháním po informacích na netu po testech atd. a pak jdu do obchodu dorazit rozhodnutí. Z vajíčka jsem proto přešla na Römer King Plus s potahem High line a dobře jsme udělali. Je bezvadná a jak tu už někdo psal, dávala jsem syna zezačátku do pololehu. Měl v té době skoro devět kilo a s držením hlavičky a těla jsme něměli problémy, tak jsem do toho šla. Nedovedu si představit kupovat sedačku něco mezi těmito velikostmi a nacpat ji do auta proti směru jízdy. Je jich málo u kterých to jde, myslím mi nabízeli tehdá Britax? Určitě bych to tam nedala. Určitě jsou na to třeba hoodně dlouhé pásy a dostatek místa mezi předním a zadním sedadlem. Jestli někdo budete něco takového kupovat, tak bych určitě nejdřív zkusila, jestli to do Vašeho auta jde, musí to být velké harakiri!:o(

brisalek
8. lis 2010

Ja teda nevim, dcera byla hodne velka narodila se 3950g ve 3 m mela uz pres 7 kg a 64cm, v 6m pres 9kg a 69cm a vozili jsme ji ve stejne sedacce do asi 13m kdy mela 10,5kg a 78cmSynovec byl od mala jeste tak o 2 kg vetsi cvalik a take ho tam vozili tak do 10m .A rekala bych , ze se tam vesla dobre. Pro takhle male dite bych urcite jinou nez vajicko nekupovala. Kdyz ti nevyhovuje tato kup jine vajicko, ale ne 9-18kg na to je podle mne jeste maly.

kikimaruska
25. lis 2010

Ahojky, přidávám jednu zkušennost. Dnes jsem neplánovaně potřebovala cestovat s malým autem pár km se známými v jejich autě a neměli jsme sedačku. Sousedka sehnala na pujčení autosedačku od známého. Bylo to vajíčko do váhy 0-13 kg. Syn má sice 2,5 roku, ale váží jen 10,5 kg, tedy do kategorie spadá a i se svými 85 cm se do autosedačky vešel. Nožky měl lehce pokrčeny (ale opravdu jen trochu), jelikož byla sedačka upoutaná proti směru jízdy, ale na hlavičku měl místo a měl ji opřenou. Byla to starší autosedačka Graco i s bází -přidávám foto, jak asi vypadá. Takže já bych se nebála toho, že mimi rychle přeroste hlavička ze sedačky...porostou mu hlavně nožičky. Sama sem byla překvapena, že se tam syn vešel (vložka pro miminka byla vyndaná). Samozřejmě do malých vajíček třeba X-car od X-landeru by se opravdu nevlezl, ale toto vajíčko je opravdu prostorné 😉 , takže takový tip...

kikimaruska
25. lis 2010

Jinak autosedačka byla v autě upnutá i s bází pod ní, takže o to víc měl malý více místa na nožičky, než v běžných vajíčkách, které sedí rovnou na sedačce. Pásy taky stačily obepnout celou sedačku (jelo se ve Felicii).

babyrenka
27. lis 2010

@kikimaruska : ze základu této autosedačky vyvinula vajíčko Teutonia a nazvala ji Tario. Je to v současnosti nejprostornější "vajíčko" na trhu, určené pro děti od narození do 13kg nebo 81 cm výšky, takže běžně vydrží i větším dětem minimálně rok. Spousta rodičů se obvykle soustředí při výběru vajíčka na nejmenší váhu autosedačky kvůli přenášení, ale neuvědomí si, že pokud má být autosedačka prostorná a bezpečná, není na skeletu již co odlehčit, jediná cesta je ji zmenšit. Pak se ovšem dostávají do pasti ve chvíli, kdy dítě přerůstá hlavičkou horní okraj sedačky a musí ji proto opustit, ale ještě nemají správnou váhu na přechod do další kategorie sedaček po směru jízdy. Autosedačka kategorie 0-18kg může být pro někoho řešením, ale jako další kompromis s sebou problémy pouze přesouvá do dalšího období. Tyto sedačky se sice dají otočit do protisměru, nechají se upoutat i po směru jízdy, ale obecně jsou prostorově menší a určitě nevydrží pro dítě do čtyř let, jako normální sedačka kategorie 9-18kg . Jinak obecně platí, že dítě by se mělo přepravovat do 9 kg vždy proti směru jízdy, nad tuto váhu se již obecně předpokládá, že spolehlivě udrží hlavu a je možné ho upoutat po směru jízdy. Odborníci z Volva sice požadují dítě přepravovat proti směru do čtyř let jejich věku, skandinávci ale pro tyto účely používají úplně jiné autosedačky, ty je však třeba do Fabie nemožné zabudovat.

kikimaruska
28. lis 2010

@babyrenka : není možné zabudovat do Fábie...to asi myslíš, že jsou tak mohutné a prostorné...a hlavně větší dítko v protisměru potřebuje místo na nožky...že by se tam asi ani nevešla, že? To bude asi pravda, já i ted když malý spí v MC Priori a je sedačka nastavená na spaní, tak přední sedačku musím dát docela dopředu a vepředu je tedy dost snížený komfort sezení pro příp.spolujezdce (hlavně pokud je trošku větší, prostě normální postavy a ne takovej hubendín jako já). Ted máme zamluvenou už větší Storchenműhle Starlight sp 9-36, tak snad tam pujde dobře...přecijen, sice mám Fabii Combi, ale prostor uvnitř je docela malý...

babyrenka
28. lis 2010

@kikimaruska : taková sedačka funguje podobně, jako třeba Römer s bází. U opěradla sedadla je upoutaná nebo izofixem přichycená základna autosedačky a poté následuje samotná polohovatelná autosedačka, takže celá sestava je prostorově hodně náročná, dítě potřebuje prostor pro nohy před opěradlem svého sedadla a jeho sedačka se ještě musí naklápět, takže potřebuje další místo. Také cenově je tato sestava hodně náročná, pokud jsem měl možnost porovnávat některé nabídky, vycházely tyto sestavy zhruba dvojnásobně dráž, než normální značkové sedačky na našem trhu.

ladybugie
1. pro 2010

ahojky, zrovna také řeším problém, že mi dcera vyrostla z vajíčka. Má skoro 9 měsíců, 9kg a 75cm, ale do vajíčka se už nevejde. Nohy ji čouhají už dlouho, to neřeším, ale teď jsem zjistila, že má hlavičku těsně na hraně sedačky. Máme Peg-perego s bází. Máme koupenou i větší sedačku - Romer King Plus, ale bojím se jí tam dát, že jí ještě není rok. Je to opravdu takový problém, nebo je to jen nafouknutá bublina?

neu.sona
1. pro 2010

@slavkah ahojky, já to moc nepročítala, ale můžu Ti říct, že my měli Jané Stratu a taky jsme řešili tento problém. Je to hroznej buřtík od malinka.Paní nás v obchodě přemluvila, že opravdu né větší sedačku dřív než v 9 měsících. Taky tam byl zlomenej a bylo mi ho líto, ale zvládli jsme to. Máme teď maxi-cosi Tobi a jsme moc spokojení. Je ale fakt, že ty vajíčka jsou hrozný. Nebo je to náš pocit? Nevím. Na fotce mi Tvůj malej tak moc nepřipadá narvaně. To náš byl víc...
Každopádně tu kategorii, kdy tam může být od narození a více bych úplně vynechala. Pro prcka je opravdu nejbezpečnější vajíčko, i když se to nám rodičům bohužel nezdá :(

slavkah
autor
1. pro 2010

@neu.sona on uz tam byl tak na tesno, ze jsem za nej ani nemohla strcit ruce abych ho vytahla, ma ted 4,5 mesice a 8,3 kg. Nakonec jsme to vyresili novou sedackou romer 0-18 kg, malymu se v ni libi , je o hodne spokojenejsi nez ve vajicku, navic neni tak zlomenej a dokud to pujde tak bude jezdit v protismeru, na sedacce je uvedeno do 13 kg

ined77
1. zář 2014

Dobrý den maminky,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Autosedačky Graco https://www.modrykonik.cz/autosedacky-graco/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete i Vy své zkušenosti s touto značkou autosedaček. Vaše rady, tipy a informace jistě ocení i ostatní maminky, které se třeba zrovna teď rozhodují, kterou autosedačku pořídit pro své děťátko. Informace a zkušenosti od Vás jim, v jistě nelehkém rozhodování, velice pomůžou.

Předem Vám velice děkuji jak za Váš čas, tak i za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o cenné zkušenosti.

Krásný první podzimní den,
Denisa.

@slavkah @neu.sona @ladybugie @babyrenka @kikimaruska @brisalek @sju.v @blanka.k ... a další 🙂 .

sju.v
9. led 2015

Dobrý den, reaguju na dotaz, kdy se může miminko dát do sedačky 9-18kg. Tak podle mě, hlavně, jakmile je ta předchozí malá. Tzn. jakmile začíná přečuhovat hlavička ze sedačky ven, takže není už chráněná. Zároveň i když už si nemůže dítě pohodlně povolit nožky asi nebude zrovna pohodlné. Já osobně jsem oba své syny dávala do takové sedačky od 8.měsíců, mám oba únorové, takže už se začínaly zase nosit bundičky a ve "vajíčku" byli už hodně napěchovaní a navíc z něj přerůstali. Oba měli první sedačku od Jané, mladší ještě typ Rebel pro a druhý už Strata. Od "vajíčka" používáme už jen sedačky Römer a to 9-18kg King a větší Kidfix a Kidfix XP. S Römerem dosud naprostá spokojenost, jak uchycení, tak pohodlnost, léty prověřené polstrování (děti dědí - až ty větší už nám na dědění nevyšly, vydrží holt dlouho), stálobarevný potah (High line), nepoškodil se, neprodřel, snadné sundávání a praní, bezproblémová sedačka a tato střední velikost navíc s polohováním, když dítě usne. Takže se toho nebojte, hlavně s nimi z "vajíček" ven, jakmile přerůstají a ztrácí tím sedačka na bezpečnosti. Hlavně vše dobře vždy upevnit pásem (nemá se ani hnout) a zvolit kvalitu!:O) Pokud jsem se opakovala, z ostatních odpovědí, tak se omlouvám, nemám čas si to číst. Reaguji, jen na prosbu, abych se vyjádřila ve své poště!:o)