Od kdy je možné dávat děťátku kravské mléko?

evcounek
9. lis 2010

Ahojky Maminky, chtěla jsem se zeptat od kdy je možné dávat děťátku převařené tučné mléko od krávy? My jsme na UM takže na kravském už jsme 😀
ale chtěla jsem začít dělat prckovi (6měsíců a pár dní) kašičku z kravského mléka a zapomněla jsem se dr. zeptat. Prosmí poraďte. Není to brzy v 6-ti měsících?
Díky

andelka
9. lis 2010

Já jsem četla všude možně, že neupravené kravské mléko (UM je upravené, jogurty taky¨aspoň tak to chápu) se může na vaření použít od 1 roku, na pití od 2 let, nejlépe až od 3. Když je malé na UM, tak bych dělala kaši do toho, které zná. 😉

orlik
9. lis 2010

Ahoj, naše doktorka mi říkala, že do 1 roka určitě ne, a ani potom to moc nepřehánět. Dceři je 13,5 měsíce a měla jednou pudink z mléka. Ale co lékař, to názor.

radka.m.
9. lis 2010

Ahoj,v 6měsících je to naprostá hloupost,je na KM fakt příliš brzy,sice UM je vlastně kravské,ale UM je opravdu speciálně upraveno,jinak na přípravu pokrmů se doporučuje nejdříve od roka,k přímé konzumaci až od dvou,pokud máte v rodině alergickou zátěž,tak dokonce až od tří,ale je pravda,že mezi odborníky jsou na toto téma rozporuplné odpovědi. 😉

mmmk
9. lis 2010

Mne pediatr rekl, ze varit z pasterizovaneho mleka ano, na piti az tak od roka. Pasterizovane mleko je mysleno cerstve, zadny krabicak 😉 Jinak do prikrmu mam doporuceno davat kousicek masla a jogurty muze ted od toho 7. mesice taky. Holt, jiny kraj, jiny mrav 😉

editah222
9. lis 2010

Mě bylo řečeno pediatrem (a stejný názor má třeba i MUDr. Honzík z porodnice.cz), že lze použit kravské mléko na vaření od cca 10m dítěte a na pití po roce. Ale není třeba spěchat.
Já použivam kravské mléko od roku na puding a parkrát jsem už uvařila kaši, no a 3x ho měla s cornflakes, protože to ji s UM nechutná 🙂
Na pití ji dělám pořád Sunar a ještě hodně měsiců budu.
Šestiměsíčnímu dítěti bych kravské nedala.

momin
9. lis 2010

@evcounek ja delam kasicky z krav. mleka od 10 mesicu.. a na piti ho davam od roka.... 😉

lena27
10. lis 2010

já bych ho v 6m nedala 😲 . do jídla od roka a na pití ho dávám od 2 let. sousedi mají krávu, tak chodíme k nim

lukza
10. lis 2010

já bych určitě nedala do roku určitě né a pak jen vyjímečně.já mám v plánu co to pujde aby malý byl na MM a pak minimálně do 2let na UM

llllucka
11. lis 2010

My jsme kravské mléko na pití začali dávat tak od 15 měsíců.Na vaření okolo roku.

sunnye
12. lis 2010

já dávám od roka i na pití, ale to čerstvé, samozřejmě né trvanlivé. Potvrdila mi to i mudra. Do roka se nemají dávat ani tvarohy.

jeudi
12. lis 2010

dáváme od roka ale moc ho nechce ani UM nechtěl tak dáváme více mléčných výrobků

lu777
14. lis 2010

kravské mléko v 6 měsících je rozhodně brzy!!
já dávala UM dokud chtěl, což bylo do 2.5 roku... málo pije, takže kdykoli chtěl, tak jsem udělala... je to dražší, ale kvalitnější, upravené pro to zažívání a taky obohacené vitamíny a minerály....
a pro mě jednodušší než neustále kontrolovat jestli mám dost mléka, kdyby náhodu chtěl a pak to vylévat kdyby nechtěl... kupuju teda bio v lahvi, to v krabici nepovažuju za moc kvalitní, to by asi vydrželo, ale víme proč 😝

jinak do roka bych určitě kravské nedávala.... já ho do vaření dala tak v 15 měsících prvně, na pití později, protože jak píšu, tak prostě jemu Sunar chutnal

miarosa
14. lis 2010

Chci se jen zeptat, jak prodávají jogurtové svačinky od 6, 7, 8 m. od hami, hippu atd. Myslíte že je to v pořádku? A když dáváte třeba to kravské mléko od roku to dáváte stejné množství jako třeba místo UM ? Nebo kravského mléka dáváte jen trošku ke svačině k ovoci? Umělá mléka prodávájí do dost vysokého věku dítěte tak jsem asi nepochopila proč ještě zatěžova organismus dítěte kravským mlékem. Nebo jestli je to dobře aby si dítě zvyklo?