Od kdy je možné užívat Calgel na zoubky?

apocalypsa
24. črc 2010

Mám otázečku ohledně Calgelu na rostoucí zoubky. Synkovi se zřejmě začínají prořezávat zloubky, koupila jsem tedy na doporučení lékárnice Calgel. Vůbec mne ale nenapadlo, že by jeho užívání mohlo být omezeno věkem. V příbalovém letáku je uvedeno, že se smí používat až od 5. měsíce. Synovi je 4,5 měsíce ... co myslíte ...? Nebo mám raději pořídit nějaký jiný přípravek?

latvia
24. črc 2010

citrovital gel pre deti sa moze uz skor, je na prirodnej baze a ucinny aj u dospelych, odskusany 😉 calgel by nemal byt problem,ale....clovek nikdy nevie

vercak.
24. črc 2010

@apocalypsa já si myslím, že by ho snad už mohl mít, ale pro jistotu bych zavolala doktorce a zeptala s na to 😉 tim nic nezkazíš.

@latvia taky ho mám na sobě vyzkoušený na zubech a musim teda říct, že je milionkrát lepší, než prášky na bolest. fakt účinně a rychle tlumí 😉

apocalypsa
autor
25. črc 2010

Děkuji za info, to mne překvapilo, použít gely i na sobě. A že jsem teď po porodu měla několikrát důvod ho použít. Určitě bude lepší, než se ládovat čímkoli jiným, hlavně když kojím 🙂
No zítra jdem k mudře z jiných důvodů, tak se zeptám i na ten calgel.

bufina
25. črc 2010

@vercak. Tak to ho rychle zítra poletím koupit. Už týden mě bolí zub a nechcu se moc cpát práškama 🙂 A bude do zásoby i pro malýho, taky už čekáme zoubky každou chvílu.

martinaho1
25. črc 2010

My mame zoubky od 4 mesice a pouzivali jsme calgel od zacatku, v pribalovych letacich jsou vzdycky vice opatrni. Obsahuje Lidocain, mistni anestetikum, tak proto tak rychle zabira, je i v EMLA kremu, super pred ockovanim nebo jakymkoliv injekcnim pichanim deti.

fender
26. črc 2010

nemylím, že by to byl až takový problém 😎 v příbalovém letáku u ascorutinu taky píšou, že se nesmí užívat v těhotenství 😝 😀

strouzek
26. črc 2010

my mažeme calgelem od 7. týdnů a pohoda. malé začli hrozně rychle lézt zuby, teda zatím není žádný venku ale od toho 7. týdne věku nás trápí nateklé dásně. co je v příbalovém letáku nevím ale já jsem se na to ptala lékárnice tak říkala že to omezení není, každopádně si myslím že než nechat bolavé zuby tak radši dát gel, hlavně když už skoro těch 5. měs. máte. já dávala např. štávičky i kaše dřív než se uvádí od 4. měs. a to na doporučení dr. a nic se nestalo 😉

apocalypsa
autor
28. črc 2010

super, to jste mne potěšili! Malej si pořád rejdí v pusince prstíkama, tak až zase bude zase plakat a cumlat při tom prsty, zkusím mu dásničky máznout. Akorát se mi nechce věřit, že jsou to zuby, přijde mi, že dásně nateklé nemá. Tedy já nevím, jak vypadají nateklé dásně 😖 Spíš si to umím představit, ale na živo jsem ještě žádné děcko takhle neviděla.

ija1
14. srp 2010

Ahojky, chtela bych se zeptat, mam holcicku 3 mesice a 1 tyden a uz dva dny je desne neklidna, porad pofnukava ac predtim byla v pohode, jako zatim spinka dobre, ale kdyz je vzhuru je desne protivna, porad ruce v puse, zadnej dudlik ac predtim v pohode a porad vidim jak si prstickama rejdi v pusince........zkousela jsem kousatka a vypada to ze ji to trosku pomaha ale jen na chvilku.........mohly by to byt zoubky? mam zkusit dat ten Calgel?