Od kdy je vhodné jít s miminkem do supermarketu?

iv123
2. srp 2011

Ahoj, od kdy si myslíte, že je vhodné jít s miminkem do nějakého supermarketu? Je tam hodně lidí a taky klimatizace, tak mám strach, ať něco nechytne...

mamkamarketa
2. srp 2011

ahoj.ja chodila prakticky od narozeni.manzel pracuje dlouho do vecera (uprimne nakup by asi ani nezvladl 🙄 ) zakryla jsem korbu plinou a bylo. kdyz se malej narodil nemeli sme ani auto,takze jsem musela nekolikrat tydne na nakup s kocarkem. a nikdy nic nechytl-a je listopadovy 😉

jankadudova
2. srp 2011

Pokud to neni nutne, rozhodne bych pockala aspon po sestinedeli. Kdyz vidim ty novorozence v kosiku, tak fakt nechapu. Ano, jedna vec je nakoupit potraviny, ale obchodnimu centru bych se vyhla. Dite nema imunitu a ne nadarmo je sestinedeli obdobim klidu PRO OBA🙂

luthien.k
2. srp 2011

Imunita novorozence je po narození "nadopovaná" protilátkami od maminky, takže cca do tří měsíců věku je dítě velmi dobře chráněno proti patogenům, krize paradoxně přichází mezi 4. - 6. měsícem (u nekojených), kdy od maminky obdržené protilátky se vyčerpají a vlastní tvorba ještě není na dostatečné úrovni. Kojené děti mají přísun protilátek od maminky stále.
Takže já bych se bežného nákupu v supermarketu neobávala. Ona existuje hygienická teorie vzniku alergií, která staví na tom, že lidé (děti nevyjímaje) mají díky "nízkoantigennímu" prostředí málo trénovanou a využívanou imunitu a ta si pak hledá "oběti" v podobě jinak neškodných látek (alergenů)... Prostě platí - nic se nemá přehánět - ani přehnaná expozice patogenům, ani přehnaná úzkostlivost 😉

zdezli
2. srp 2011

Taky jsem s obema detmi chodila nakoupit temer od zacatku a nikdy jsme nemeli zadny problem. Manzel se sice snazi nakupy obstarat, ale nekdy je moje pritomnost nezbytna, nebo musim zkratka sama 😉

zlatouch
2. srp 2011

úplně vhodné to asi nebude nikdy, ale nakupovat se musí, že 🙂 Takže bych to moc neřešila, bude fajn, když to za tebe zvládne někdo jiný a když ne, mimino chvilku v obchodě určitě zvládne.

petaov
2. srp 2011

Malý má asi 4 měsíce a já jsem s ním zatím do supermarketu nevešla. Až bude větší, to zas bude zima a budou řádit chřipky... Nakupuje taťka a když chci zajít do obchodu sama, tak malého hlídá. Nejezdím ani MHD, chodíme s kočárkem pěšky, máme všude blízko. Takže pokud Ti má kdo nakoupit, tak bych to co nejvíce oddálila.

lencza
2. srp 2011

já taky téměř ihned, hned druhý den po návratu z porodnice jsme šli na procházku a asi za 3 dny jsme šli i nakoupit, bez problému, malej je zdravej jako řípa............já osobně bych se toho vůbec nebála, děti jsou odolnější než se zdá

elvira
2. srp 2011

Tak šestinedělí bych vynechala a potom podle potřeby. Jen v chřipkovém období bych taky nešla.
Já jsem nakonec na nákupy s mimčem rezignovala - naštěstí mohl nakoupit manžel - protože je to džungle.
Malýho jsme vozili v kočárku, manžel vezl vozík. I tak mí párkrát do kočáru málem sedli nákupuchtiví důchodci, pořád do něj strkali... prostě neměla jsem na to nervy. 😝

jaa
2. srp 2011

Tak asi takto...Naše malá měla ve věku 1 týdne života nacestováno kolem 1000km..V jednom měsíci kolem 5000km..Vozila jsem ji úplně všude.Jak obchody,autobazary,autosalony...Do 6 měsíců má dítě protilátky od matky a není důvod se o něj strachovat.Spíše se dodržuje 6ti nedělí pro matku.Porodní cesty jsou otevřené a náchylné na infekce...Tak pozor na veřejné WC..Víc nic bych neřešila. 😉

hamma
3. srp 2011

Já bych to neřešila. My nemáme auto, takže jsem od malička jezdila MHD (poprvé den po návratu z porodnice k doktorce) a zatím měl dvakrát rýmu (pokaždé, když jsme vyrazili na "venkov" na čerstvý vzduch🙂) a nakupovat jsem taky chodila normálně - teda v poklusu, protože Jojo nákupy nesnáší a vždycky hrozně řval.

deyana
3. srp 2011

taky jsem chodila s malou hned do supermarketů - vždyť nakupovat musí každý, a když je chlap od rána do večera v práci a nikdo na hlídání poblíž, tak to ani jinak nejde - a tu půlhodinku to přežije každý 😉

anidomi
3. srp 2011

ja s malym zacala kdyz dovrsil 3kg-takze v necelych 14-ti dnech. To bylo na radu mudry-prej na mimca pod 3kg je to zahul.. Jinak mi prijde,ze me do tech kramu honi(mudra)-tvrdi,ze cim driv se mimi zacne vystavovat 'beznymu' vzduchu,tak tim je odolnejsi.. Jsou nam 2 mesice,jsme zdravi a krasne prospivame 🙂

mrsblack
3. srp 2011

My jsme šli poprvé ve 3 týdnech, ale jen pro potraviny do Tesca, do velkého nákupního centra jsme šli až ve 2 měsících, dřív jsem se trochu bála prskajících a smrkajících lidí.

kutcher
4. srp 2011

Asi bych to tak neprožívala... pokud není vyhlášena nějaká epidemie, nemrzne nebo naopak nejsou pařáky, není špatná smogová situace(asi krom Ostravska) tak bych neřešila, jestli s miminem někam jít nebo ne😉

atrami
4. srp 2011

my sme išli rovno z porodnice. Mali sme babyvak, tak to išlo 🙂

anka.
4. srp 2011

Taky jsme chodili hned a v pohodě, je fakt, že místo chodníku u silnice jsme šli raději parkem a místo tramvají pěšky (představa zapáchajícího chrchlajícího bezdomovce v blízkosti kočárku mě děsila a děsí vlastně furt 😖

ronyx
4. srp 2011

Myslím,že taky trošku záleží,kdy se to malé narodí. Já mám termín v prosinci a nedokážu si představit,že chodím pomalu denně s novorozencem v mrazech ven. 😖

coxa
4. srp 2011

My jsme byli asi na třech týdnech - na měsíci. Manžel se sice snažil obstarávat nákupy, ale ne vždycky to šlo. A nic se nemá přehánět... 😉 Mám teda na mysli jen potraviny, obchodní centrum bych odložila o něco později.

dilemma
4. srp 2011

me se maly narodil koncem leta v srpnu a nemely jsme zadny problem s nim jit kamkoliv rika se ze deti se maji tahat od narozeni do kazdehokoliv pocasi aby si zvykli ani klima a ni nic jineho nam problem nedelalo🙂

luciebx
4. srp 2011

ja taky chodila hned.. neni duvod se niceho bat.. vsak nepestujes kyticku ve skleniku../ jen do toho .. s chuti.. a uzijte si to

lussi
4. srp 2011

My šli do obchoďáku až po šestinedělí. Na procházky ven hned po návratu z porodnice.

meduza
4. srp 2011

Ja se do obchodaku nehnala hned. Manzel vzdycky pohlidal a ja zajela na rychly nakup. Prvni nakup v nakupaku jsme udelali v 5 tydnech. Pres autosedacku jsem prehodila plenku, to predevsim pro muj dobry pocit. Ven chodime od prichodu z porodnice. Ve 4 tydnech jsme byli na svatbe, kde na hostien bylo kolem 70lidi 😉

teer
17. říj 2012

ahoj všichni, já také souhlasím,že netahat miminko do obchodáku nebo mhd co to jde ale bohužel manžel a tchýně jsou proti mě ikdyž nám to doporučila pediatrička a i přes to doma poslouchám že ho izoluju a je to skleníkové dítě..hrozně mě to trápí a rozčiluje..nemáte někdo podonou zkušenost a radu jak jim to vysvětlit?

kikimaruska
17. říj 2012

U prvního synka jsme šli nakoupit ihned po propuštění, jelikož doma prostě nic nebylo a otec pracoval. Nynější tatka také moc doma nepobude, takže na nákup se budeme chystat zrovna tak trošku dřív, než jen po šestinedělí. Mnohem rizikovější bych spíš viděla to, když jsme s malým šli ihned v den propuštění k pediatrovi, kde jsme čekali skoro hodinu spolu s dalšími 15 většímy dětičkami, co měly evidentně chřipku a podobné nakažlivé choroby...a tam jsme museli a hned...(kde jsou ty doby, když došel pediatr domů za miminkem). Takže asi tak 😉.

monad
29. říj 2012

já byla prvně po šestinedělí s obouma holčičkama..

wendulka25
4. lis 2012

byla jsem poprvé v nákupním centru když měl malý týden a půl, potřebovala jsem kojo podprsenku a tak jsme tam vběhli a naprosto všechno v pořádku, a pak od čtyřech týdnů už jsme chodili na nákupy normálně 🙂 a nemluvě o cestě mhd, od 3tího týdne jezdíme mhd, bydlím v dědině a pěšky se do města fakt nedostanu, po městě už jdu pěšky ale tam se nějak dostat musím že

pavcza
4. lis 2012

Já se tedy nákupnímu centru a obchodům vůbec vyhýbala minimálně do šestinedělí, bylo období chřipek, i v porodce byl zprvu zákaz návštěv. Nákupy v poho obstaral manžel nebo pak počkal s malým venku.
@kikimaruska máme štěstí, že naše dětská doktorka miminka objednává na určitou hodinu, kdy tam už nemocné děti nejsou a i doteď, když jdeme na očkování, máme svůj čas, kdy tam nejsou a když byl problém a bylo třeba jít dříve, kdy tam jsou i nemocní, tak děti do 1 roku mají přednost.

shakira007
6. pro 2019

Já chodím s dětmi od narození úplně všude a nikdy jím nic nebylo jednou nebo dvakrát chytli v obchodu rýmu ale přece nebudu kvůli takový blbostí brečet upřímně vůbec nechápu takový matky co se bojí s dítětem všude chodít