Od kdy jste dali mimčo do sporťáku?

slunickoseznam.cz
9. říj 2010

Ahoj holky chci se zeptat od kdy jste dávali dítě do sporťáku?Malá má 4,5 měsíce má 70 cm a do hluboké korbičky mi už s fusakem nevleze,sporťák mi jde dát úplně do lehu.

johnatanka
9. říj 2010

asi nic jiného nezbývá, vítr a sněžení řešit pláštěnkou 😉 ...nebo koupit starší kočárek s dlouhou korbičkou...prvního syna mám na začátku květnu a vím, že byl happy, když šel v 5měs do sporťáku, ač jsem měla 2 kočáry, jeden s dlouhou korbou a jeden sporťák, že viděl ven, nebyl to moc spací typ 😀 , dle počasí jsem kočárky střídala 😉

mpavlinka
9. říj 2010

Budem ten samý případ, malá je hodně dlouhá. Máme Roana Maritu, ta má přes 80 cm, doufám, že se tam vlezem co nejdýl 🙂
Myslím, že když jde sporťák do lehu, tak to není žádný problém 😉

Jinak jako johnatanka máme taky dva kočáry, cestovního x landera a na procházky po okolí Maritu. Jsem moc spokojená 🙂

len.z
9. říj 2010

Tak my vydrželi v hluboké korbě do 3/4 roku. Na konci zimy už jsme byli teda akorát s pytlem, a na jaře už jsem seděli, tak jsme dali sporťáček...ale naše malá je drobná a skoro všechny kamarádky dávali spor´ták cca po půl roce, protože se dítka nevešli 😒

rubika
9. říj 2010

Pokud ti jde dát úplně do lehu, tak by neměl být žádný problém. My jsme dali sporťák, až když sem malého nemohla v hluboké korbě udržet, vystupoval za jízdy 🙂 takže cca od půlky osmého měsíce, ale bylo to v létě a my máme fakt obří korbu a byl v ní spokojený. Podle naší fyzioterapeukty je nejlepší, až když dítě samo sedí a nemá při tom zhroucené záda, mají je mít pěkně rovné. Ale při těch dnešních pidi korbičkách, a zvlášť v zimě se to prostě nedá... Vůbec si s tím nelam hlavu a jezdi se sporťákem v leže. 😉

pehaka
9. říj 2010

Úplně v pohodě jí tam šoupni..🙂 já malýho měla od 5 měsíců ve sporťáku s fusakem nešel mi do úplného lehu ,ale měl mírně zvýšenou polohu...stejně tam není celej den takže to nevadí... 🙂 taky mi to vyšlo na zimu a na malým to nenechalo žádný následek jen byl děsná zvědavka a v půl roce krásně seděl úplně sám...🙂)) a je to teda dlouhánka...🙂))) Sebi měl v roce jen o 8 cm víc..🙂))))))

fender
9. říj 2010

My jsme čekali, že prcek bude celkem dlouhý, tak jsme koupili kočár s velkou korbou (skoro 90 cm), takže tam byl asi do 7m, pak už začalo být krásně teplo, tak jsem ho dala do sporťáku a taky do lehu. Pokud jde ten kočárek sklopit úplně do rovna, tak bych se toho nijak nebála.

petulka77
9. říj 2010

Dcera je narozená na konci března, takže do sporťáku šla až v 11měsících a celou zimu jsme jezdili ve fusaku v hluboké. Takže mně přijde dávat 4 měsíční miminko do sporťáku teda dost brzy 😲 Pokud vím, tak je všeobecné pravidlo, že až dítě samo sedí, tak se dává do sporťáku.
Co je to za mini korbičku, že se tam se 70cm už nevejde? Navíc vaše malá mohla mít růstový spurt a teď může s délkou nějakou dobu stát. Myslím, že jste na to měli myslet a koupit kočárek s prostornou korbičkou. Člověk se musí dívat i na to, v jaké roční době bude dítě v určitém věku a podle toho vybírat kočárky 😉

spimira
9. říj 2010

Já jsem malého dávala do sporťáku asi v 6 měsících, byl velký a do hlubokého se už nevlezl.Sporťák šel do lehu, takže to bylo v pohodě.Pokud to jde do lehu, tak bych se toho vůbec nebála. Je sice pravda, že do sporťáku se má dítě dávat, až sedí samo, ale na to bych se vyprdla, raději ať má více místa, než aby se tísnilo v korbě. Bohužel dnes je mnoho hlubokých kočárku s pidikorbama a je pravda, že děti narozené na jaře nebo v létě, mají problém se do nich vejít.

mmmk
9. říj 2010

My teda necekali, ze bude nas syn tak dlouhy, takze nam vyrostl z korbicky taky nekdy kolem tech 5 mesicu. Od necelych 5,5 mesice je ve sportaku, ktery ma uhel lehu cca 10°, ale jelikoz se stale casteji nosi v manduce a v kocarku je nanejvys jednou za dva dny, je to vlastne jedno. I pediatr rikal, ze pokud ten kocar nepouzivam pro prcka na spani tak 2x denne, ze na tom nezalezi. Autosedacka taky neni v lehu a nektere maminy s ditetem v ni couraji cele odpoledne po nakupnim centru 😉
Jinak v zime to hodlam resit nanoznikem a fusakem 🙂

alca22
9. říj 2010

Já bych asi taky neviděla problém dát mimčo do sporťáku pokud jde úplně do lehu. Kup si do něj třeba vložnou tašku ať je víc v zimě chráněný a hotovo 🙂

kitty123
9. říj 2010

Pokud jde sporťák dát úplně do lehu, tak vůbec není problém tam dát i miminko, které má 4 měsíce. Kdyby hodně foukalo, tak se dá použít třeba pláštěnka a je to. Má ležet v hlubokém nebo ve sporťáku, v tom není žádný rozdíl 🙂

safety
9. říj 2010

Ahoj, nedej na paní chytrou Petulku77, která asi věděla před porodem úplně všechno a koupila si kočár s metrovou korbičkou. Mám 4,5 měsíční holčičku a akorád přecházím z hlubokého do sporťáku. Není velká, do hlubokého se v pohodě vejde, i když v zimě už by se tam asi nevěšla, ale důvod je ten, že z korbičky nevidí a proto začala kočárek bojkotovat. Když s ní někam jedu autem a vezu jen podvozek (takže jí tam cvaknu jen s autosedačkou, tak je nejšťastnější na světě, že může koukat. Takže neřeš a klidně jdi do sporťáku, mimi si samo řekne, jestli se mu tam líbí nebo ne. A ještě něco: DNESKA SE VŠECHNO MOC ŘEŠÍ. DŘÍV ŽÁDNÝ INTERNETY NEBYLY A MAMINY SI TO TAKY DĚLALY PODLE SEBE. A ŽIJEM. 🙂 🙂

xxx.klarka
9. říj 2010

Ahoj, pokud jde dát sporťák do úplného lehu tak nevidím problém. Mám stejně starou dceru a občas ji dokonce vozíme v golfkách Chicco CT04, se souhlasem doktorky ji můžu i občas dávat do pololehu. Když má pevnou opěrku a není nějak vypodložená polštáři a tak.

mamkanec
9. říj 2010

my šli od necelýho 5. měsíce ale malá už vcelku i seděla ale i když dítě nesedí tak když se dá sporťák do pololehu není problém

sisip
9. říj 2010

Ahoj Já malou dávala do sportáku od 7 měsíců. A to ještě pořádně neseděla sam tak jsem jí dávala do pololehu a za měsíc už seděla pěkně. Pokud ti jde dát sporták uplně na ležato tak nevím, proč bys nemohla už sporták vytáhnout 😉

vycu
9. říj 2010

Když jde do lehu, tak proč ne 😉 Taky jsem malou dala do sporťáku v šesti měsících, šel mi do lehu, tak v něm ležela 😉 Dáš nánožní a pláštěnku a je.

eloana
9. říj 2010

Ahoj -tak mi prijde ,ze se to prilis resi... kdyz se ti mimco do hluboke nevejde -dej do sportaku- my budeme podobny pripad🙂 malemu jsou 4 mesice a pocitam, ze se mi tam vejde maximalne do pul roka. Sportak mi jde plne do lehu a jde otocit smerem ke me a uz se docela tesim -neb v hluboke dost place, chtel by uz videt a sledovat. A jak tu nekdo pise -prece v tom deti nejsou cely den.
Hlavne malej trpel refluxem a byl vypodlozeny i v hluboke korbe od narozeni na doporuceni doktorky.....

adin.ka
9. říj 2010

Ele zachvili bude taky kocar maly, takze v listopadu myslim ze pujde do sportaku 🙂 a nesedi jeste

kristipa
9. říj 2010

ahoj, my jsme šli do sporťáku v 10 měsících, korbu jsme měli velkou (už při vybírání kočáru jsem se zajímala o ty rozměrově delší...) a navíc i hluboká korba šla dát na sednutí takže jsme to v klidu vydrželi. byla dost zima takže jsem byla ráda, přece jenom ten náš sporťák je takovej srandovní....

martinapus
15. lis 2015

ahojky chci jse zeptat malemu budou 5 mesicu a ma 68 cm vte korbe us jse pomalu nevzele bojim jseho dat do sportaku i kdys teta v kramu us jse docele udrzi v nakupnim kosiku i kdys sebou jeste malinko vikla tak jse chci zeptat jestli hotam us muzu dat

hojda
15. lis 2015

Pokud sedí, tak ano, pasivní sed se nepočítá.

kimh
15. lis 2015

Ahoj náš už je od 3,5 měsíce, protože má 70 cm a do korbičky se mi s fusakem fakt už nevešel, máme sportak do uplného lehu, takže je jak v hluboké 🙂

nelushka1
6. říj 2016

Ahoj mám otázku když mala má 60cm a jsou ji 3 měsíce a máme kočárek espiro Enzo evo. Korbička je dlouha cca 77cm jak dlouho myslíte že tam mala bude? Tak do pul roku? Sportak jde dat jen do pololehu asi. Vůbec s Tim neumím zachazet nevím jak to má byt. Zkoušela jsem to dat dohromady ale moc mi to nešlo. Poradíte mi? Dekují

nelushka1
6. říj 2016

A ještě otázka myslíte že v zimě z fusakem se mi vleze do korbičky ?

morganalefay
29. říj 2016

@petulka77 No já nevím, kupovala jsem dlouhou korbu a taky mám malýho 72 cm, je dost stavěnej i do šířky (nemyslím tlustej), holt to bude velkej chlap a 5m má až příští měsíc, nicméně už ho dám do sporťáku, páč v hlubokým je mu těsno a nelíbí se mu tam. Takže ohrazovat se na někoho s tím, že měl počítat, že bude dítě velký, je dost hloupé. Vy jste věděla, jak velké bude Vaše dítě v tom či onom měsíci? :D

petulka77
11. lis 2016

Tady se někdo chce hádat ☹ Doporučuji si znovu přečíst, co jsem napsala a kolik bude mít moje dítě v 8-10 měsících jsem vědět nemohla, nejsem jasnovidec, ale v zimě bývá zima a fusak taky nějaké to místo zabere. Navíc záda byly polohovací i v té hluboké korbě, takže malá mohla koukat. Však jsem taky kočár vybírala přes půl roku, aby splňoval vše, co chci. Praktičnost byla na prvním místě, toť vše.

terezapetrova
11. lis 2016

mladšího v 5ti mesicich a nevidim se zimnim fusakem a vhodnym obecenim zadny problem 🙂 + měli jsme sportak, který sel téměř do uplneho lehu

daaram
14. led 2017

Ahoj holky. Mám též. Dotaz. Může novorozeně rovnou do sporťáku když jde nastavit do lehu? Chci si koupit kočárek oyester 2 a jelikož termín porodu je na začátku května. Tak si říkám jestli má cenu dokupovat korbu která je max do 6 měsíce dítěte
Děkuji za jakýkoliv názor a zkušenosti.. Nerada bych ublížila.miminku děkuji 😘🙏

babanci
14. led 2017

My jsme vyndali vložnou tašku asi v 7 měsících. S fusakem by se nám vnučka do koćárku nevešla. Zatím nesedí,takže nic jiného jsme neměnili. Až si sedne,snížíme výšku kočárku,zatím ho máme vysoko díky adaptéru a budeme polohovat.

daaram
14. led 2017

Jde mi o to zda novorozeni se nezničí zadicka když by jsme nekoupili korbu která je pouze. 72 cm a potřebujeme aby se kočárek vešel do auta. Sporťák jde položit úplně na leh tak nevím 😔