Od kdy jste dávali děti do chodítka?

lilithka
28. lis 2012

Od kdy jste dávali na chvliku děti do choditka? Hledala jsem tu v diskuzích, našla jsem, našla jsem i podobné otázky, bohužel odpovídaly pouze odpůrkyně chodítek. Tak prosim o odpovědi opravdu jen ty, které choditka pouzivaly a nevidi v tom konec sveta. Děkuji

leikkka
1. únor 2017

nepoužívali jsme, neuznáváme je...

pekluska88
1. únor 2017

Holky a co takovéto chodítko jako např. CHICCO aktivity? Takové to chodítko,u kterého dítě samo stojí a tlači jej? Taky špatně?

karlajasmine
1. únor 2017

@pekluska88 Pokud jsou ve spravne vysce, tak jsou v pohode, ale co mam tak zkusenosti, tak je deti stejne moc nepouzivaji... chodi s nima chvilicku a pak uz radeji chodi sami.. my jsme synovi koupili takovy vozik, tlacil ho po byte asi 2 dny a od te doby se vali v koute.. takze za me vyhozeny penize.

kajalka
1. únor 2017

@pekluska88 Ano, dítě má co nejdéle obcházet bočně nábytek, aby si posílilo svalstvo kolem kyčlí, chodítko ho "motivuje" k tomu chodit už rovně. A dítě, které už chodí samo se na chodítko ve velké většině zvysoka vyprdne.

popelka1984
1. únor 2017

@pekluska88 jako třeba toto https://www.mall.cz/detska-choditka/vtech-vtech...
to je urcite lepší, ten pohyb je přirozenější a nehrozí chození po špičkách, když se prckovi nebude chtít tlačit tak si k tomu dřepne a ta spousta hejblatek ho taky zabaví. Můj chlapeček dostal takovy ale stoleček v roce a i ted skoro ve třech letech u toho vydrží nějakou dobu

ulmanka0
1. únor 2017

http://files.pediatrics.webnode.cz/200000024-c8... A to bylo, prosím, v roce 2004!!! Nechápu, že se ještě opravdu používají...

hermelinah
1. únor 2017

Ještě v něm nebyli - 3,5 a 2 roky 🙂

pekluska88
1. únor 2017

@popelka1984 takové přesně jsem myslela. CHICCO aktivity,jak jsem psala,je to samé.

No já jej neplánuji porizovat,ale měli jsme ho pujceny asi v roce a půl dcery,protože doma už krásné chodila,ale venku nechtěla šlápnout nohou na zem... Tohle chodítko ji pomohlo odbourat blok a rozchodila se. Tak mě zajímal jen názor,jestli i tohle choditko-tlacitko je z pohledu vývoje špatně.

popelka1984
1. únor 2017

@pekluska88 ja myslím že tohle je v pořádku, o těchto jsem nikde nic negativního neslyšela a když si to predstavim tak ten pohyb připomíná chození kolem nábytku nebo stani a držení se za postýlku a to je přirozené. Neřídím se vším co slyším ale pokud všude "pobíhají" negativní recenze a odborné články na tamta chodítka tak to prostě nebudu pokoušet.

lucyp13
1. únor 2017

@karlajasmine tak záleží..dcera dostala aktivní "chodítko" kočárek a používá ho doted..je to domáci dřevený a vozí v něm panenky a miluje ho..

mikjamo
4. dub 2017

autorka žádala o vyjádření pouze těch,které užívají...jste některé opravdu tak natvrdlé?? slušně řečeno

sisinka74
4. dub 2017

@mikjamo natvrdlé je slabé slovo. Ony ti pak napíšou, že to myslí dobře a že jejich povinnosti tyto informace o škodlivosti mamince napsat. Jsou v každé diskuzi DDDD

jipe
4. dub 2017

@pekluska88 dítě by mělo nejdříve obcházet nábytek, chodit do stran, tím si posílí určité svaly a až je na to připravené vydá se dopředu. S aktivním chodítkem může tu fázi obchízení do stran přeskočit, což není dobře + když je opřené o chodítko má jinak těžiště, než při normální chůzi, což také není ideál. Každopádně to určitě není takové zlo, jako pasivní chodítko, prcci si stejně mnohdy najdou jiné předměty, které tlačí - např. židli :D Dbala bych jen na to, aby dítě chodilo i kolem nábytku, ne jen lítalo s chodítkem

kituska20
4. dub 2017

@sisinka74 bohu dík za ty s mozkem

sisinka74
4. dub 2017

@kituska20 neznám nikoho, kdo žije a nemá mozek DDDD

ladyhacek
4. dub 2017

@karlajasmine tak kaamrádka mají to aktivní chodítko s nějakými aktivitami a klukovi jsou dva a lítám s ním a hraje si když tak jdeme se snyme tak je to první věc co vytahuje mačká čudlíky a lítají s tím po obýváku. Sny začla chodit na roce a syn kamarádky také tak nějak 🙂.

Jinak my chodítko nemáme a nechtěla jsem ho. Proč tam dítě dávat? Dokud nechodí nestojí tak je na dece - nebo se mnou vařil v nosítku či pak v jídlení židličce kam jsem mu dla pár hraček (teď pastelky) Když stojí a chcete aby si hrálo tka pořídit aktivní stoleček.