Od kdy jste dávali děti do chodítka?

lilithka
28. lis 2012

Od kdy jste dávali na chvliku děti do choditka? Hledala jsem tu v diskuzích, našla jsem, našla jsem i podobné otázky, bohužel odpovídaly pouze odpůrkyně chodítek. Tak prosim o odpovědi opravdu jen ty, které choditka pouzivaly a nevidi v tom konec sveta. Děkuji

ezenduska
28. lis 2012

myslím že v tom případě zůstane otázka bez reakcí 😀

andelka
28. lis 2012

taky myslím 😀 ...do chodítka nedávat, ty klasické kde dítě sedí by se měly přestat vyrábět a prodávat...ty aktivní které se tlačí jsou OK. dítko které se u něj samo postaví a při pohybu nežuchne si s ním nemůže ublížit.
Pokud to někdo vidí jako pomůcku jak zabavit dítě a mít určitou jistotu že si nic neudělá (a nechce být v ohrádce, v židličce, lehátku, na zemi..) tak od doby kdy se umí samo postavit a obchází samo nábytek, a jen na omezenou dobu...třeba 15-20minut, než člověk něco udělá.

ssassi
28. lis 2012

prosím, nepoužívej chodítko. není to zdravé. a to o tom něco vím :o)

antarres
28. lis 2012

Do chodítka určitě nedávat, chodila jsem s malou teď od července na rehabilitace, protože nelezla, ptala jsem se i na chodítko a všude říkají i píší, že je to nezdravé na páteř...my máme síťovanou pohrádku, kam můžu malou dát, když potřebuji něco udělat. Ale víceméně jsem s dětmi celý den, nespustím je z očí.

mistrulka
28. lis 2012

@lilithka já jsem dávala obě děti a nemyslím si že by je to nějak poznamenalo,neříkám že tam byli celý dny to fakt ne,ale když mě pořád visí na nohách a nejsem schopna ani umýt nadobí či uvařit tak jsem volila na chvíli chodítko,a to zhruba od cca 7 měsíců.
Někdo kdo to nezná a jeho dítko se zabaví tak tohle prostě nepochopí.Ale dle mě to na chvíli nikomu neublíží.Takových věcí co je nevhodných pro děti se používá.....
Takže dejte každá na svůj selský rozum a Dámy neodsuzujte,každý máme svoje děti rád a když si snážíme si na chvíli jakýmkoliv způsobem ulevit,myslím že to není vhodné odsuzovcat.Nikdo nevidíme do toho jak se doma to či ono dítko chová....

mujrisa
28. lis 2012

Kdybych chtěla dítě dávat jako že nechci,začala bych asi právě teď...můj chlapeček leze,jakžtakž sedí,stojí u nábytku a v postýlce ručkuje, myslim že už by mu to tolik neublížilo....Dnes mu je devět měsíců 😉

hojda
28. lis 2012

Je to pořád dokola....Kdo chce, tak si tam dítě stejně dá. I když zrovna chodítka je jedna z mála věcí u které se odborníci shodují, že není vůbec vhodné. Každopádně počkej aspoň do té doby, než bude dítě sedět, aby mělo jakžtakž zpevněnou páteř.

tamarila
28. lis 2012

Já znám kolem sebe dost maminek co chodítko používají, i tady na bazaru je jich dost takže se jistě používají. Bouhužel je takových bojovnic za štěstí všech dětí a jsou natolik aktivní, že si sotva někdo troufne napsat sem veřejně že chodítko má. Já ho sice nemám, ale co znám "chodítkářky", tak obvykle nejdřív od půl roku. Třeba ti někdo se zkušenostma napíše IP, nebo se zkus zeptat přímo nějaké kočeny u které uvidíš mimčo v chodítku v albu, je jich tady dost, i když jsou neviditelné pod nánosem opovržení jako třeba nekojící atd .o)

jajinka27
28. lis 2012

když už chceš dát dítko do chodítka, tak až když bude samo sedět 🙂

lucinka_jirackova
28. lis 2012

Ahoj, já začala dávat když začal pořádně sedět...mezi 6 - 7 měsícem 🙂

martina_z
28. lis 2012

Otazkou je, proc vlastne davat dite do choditka. K cemu? Zvlast kdyz je to vec, ktera prokazatelne skodi? Davate taky detem v potrave co nejvice "ecek" a barviv, solite jidlo pulrocnim detem? Zrejme ne. Ale delejte si co chcete - kazda deti nejak vychovavame, kazda za ne mame zodpovednost. Kdo do choditka davat chce, stejne bude, i kdyz je to asi podobne rozumne jako davat diteti makovy odvar, aby lepe spalo (=take "selsky rozum", kterym se tady tolik operuje ve prospech choditek).

zuza01
28. lis 2012

🙂 Já chodítko mám. Nejdřív jsem ho nechtěla, ale nemám nikoho, kdo by mi dceru pohlídal. Jsme spolu 24 hodin denně, beze mě řev. Nemohla jsem jít ani na záchod. Nevydržela ani v postýlce ani jinde, jen v chodítku... Jinak prostě řev, klidně 1,5 hodiny v kuse. V chodítku nesmí být často, ale to je jasné, že 🙂
Já jsem chodítko jako dítě měla, manžel taky. Jsme normální, zdraví, sportujeme 🙂
Dávat až když dítko samo sedí, 6., 7. měsíc. Tahle otázka je něco jako téma očkování, červený hadr 🙂

kocka5
28. lis 2012

Ahoj, já jsem měla problém s tím, že jsem absolutně nebyla schopná udělat jídlo s malým😀......tak jse ho dávala cca od 11 měsíců sednout do chodítka, aby si pohrál s těmi heblaty to tam byly .............na 10 minut. V podstatě se jen mírně odstrkoval. Chodit začal až v 15 měsících.

zdezli
28. lis 2012

Tak pokud uz jsi pro choditko rozhodnuta, pockala bych na dobu, kdy si tve dite samo sedne. Myslim ale, ze jsou i jine alternativy, jak deti zabavit a zaroven zvladnout domacnost - sama mam dve doma s malym vekovym rozdilem, z 99% bez moznosti hlidani, tak vim, o cem mluvim 🙂

mufinka26
28. lis 2012

dceru sem dávala od 6 měcíců, to sama už seděla a mlaďas ho dostane k vánocům, takže taky v šesti měsících 🙂 Bohužel tady na koníku je téma chodítko jak rozbuška 😀

monikabie
28. lis 2012

Nikdy, ani u jednoho myslím že není potřeba jim ničit páteř.

katyxq
28. lis 2012

Zabavit divočejší dítě a vařit, uklízet se dá i bez chodítka, zatím všichni nám říkali, jak je malá hodně aktivní, prostě si ji dám do šátku, ona na vaření kouká a ochutnává, nebo mi pomáhá třídit, věšet prádlo (čímž se zároveň učí).
Takže k otázce - od kdy jsem malou ďavala do chodítka: Nikdy a nehodlám to dělat ani v budoucnu. Jestli to dětem uškodilo nebo ne se můžeme bavit, až budou v pubertě a pak dospělé.

nunacek
28. lis 2012

Kamarádka dávala syna do chodítka od doby, kdy začal sám obcházet nábytek. Já dceru do chodítka nedávala nikdy.

naomi6
28. lis 2012

My jsme používali chodítko, ale takové, které dítě před sebou tlačí. Není to klasické chodítko, do kterého se dítě posadí. Bylo to ve fázi, kdy už sama stála, ale bez opory ještě nechodila. Takže ho před sebou tlačila. Bylo jí něco přes rok. Zároveň to byla hračka, hrálo to a dalo se s tím zepředu něco dělat. Chodítko se pak dalo i složit a hrát si s ním na zemi. Jinak bych dítě do toho klasického chodítka nikdy nedala. Na druhou stranu můj brácha v tom lítal už asi od šesti měsíců. Hrozně brzo chodil a mamka ho nemohla hlídat, tak ho tam šoupla a bylo to. Problémy se zády nikdy neměl.

eficenka
28. lis 2012

když dítě do chodítko, až samo obchází nábytek... jinak pokud si chceš něco udělat, radši peníze onvestuj třeba do ohrádky...
nebo dej dítě na chvíli do postýlky, prvně možná bude řvát, ale pak se třeba hračkama zabaví... lepší trochu křiku, než v 18 ti zničená páteř a korzet .....

kajalka
28. lis 2012

Proč, bože, proč?!!! Napište mi jeden jedinej osamělej důvod, v čem je chodítko prospěšný?! A prosím - vypusťte pohodlnost matky. Ač je v otázce, že názor antichodítkářek znáš, evidentně neuškodí to zopakovat ještě milionkrát, aby si matky uvědomily, co je chodítko za šmejd! A hodně mylný je i názor, že nejdřív ho tam šoupnout od začátku sezení, uvědomte si, že poloha pánve je při sedu jiná než ve stoje. Nechte dítě přírodě, ať se rozvíjí dle svýho vnitřního času a potřeb. Neničte jim tělíčka. A hlavně - nemusíte následky poznat ani v pubertě, ani v dospělosti, ale oni to poznají především ve stáří, kdy tělo ztratí schopnost kompenzace a regenerace.

horakovatereza
28. lis 2012

Na chodítku jsem, stejně jako zbytek mojí generace, vyrostla a nic mě nepoznamenalo 🙂 , takže jsem ho (to po mně) vytáhla loni kolem Vánoc a to šel malýmu sedmý měsíc, lítal jak zběsilý, Sám tedy začal chodit na konci desátého měsíce a žádné problémy nemá.

marcinek
28. lis 2012

reknu vam jak ja jsem doplatila na to, ze jsem si neporidila choditko. Byla jsem sama u nasich na chate hlidat zvirata (4 psy a 2 ovce), protoze nasi odjeli na dovolenou. S sebou 9-mesicni dceru, ktere zrovna rostly zoubky, takze jakykoliv pokus o pobyt v cestovce skoncil revem. Vecer jsem ji oblozila na pohovce polstari a hrackami a sla pustit psy. Poznamenavam, ze nase Domca byla uplne klidne dite a videla jsem na ni skrz okno z verandy. Nez jsem vsechny psy zahnala domu, tak slysim rev. Mala se prevratila a buchla na zem. Nevidela jsem presne jak spadla, takze jsme skoncili na pozorovani v nemocnici. Jak ja si vycitala, ze jsem nekoupila choditko, do kteryho bych ji na tech par minut soupla ☹protoze o lezeni po zemi nemohla byt ani rec, psi zrovna linali. Jeste cestou z nemocnice jsem jela poridit choditko a v techto situacich ho pouzivam.

monika6e
28. lis 2012

samo za sebe mluví už jen to, že ČR je jedna z mála zemí, kde jsou chodítka povolená...

mpavlinka
28. lis 2012

Nedalo by se to řešit ohrádkou? Malá v ní bývala spokojená, obklopená hračkama a já jsem šla na WC, vařila jsem apod.

tadlen
28. lis 2012

chodili jsme od 6 měsíce a něco málo, kdy už dosáhl na zem, aby se mohl pohybovat... prostě paráda 🙂 člověk vážně v klidu udělá co potřebuje 🙂 dávala jsem ho tam maximálně na 20 minut, ale bez výčitek, teď už začal chodit okolo nábytku, chodítko jsme schovali, nepotřebujeme, rozhodně ho nezatracuji, jenom každý kdo měl chodítko ví co jsou přejeté prsty u nohou a obouchané zdi - rohy 🙂 😀 😀 😀 😀 😀

saminomimino
28. lis 2012

mám tři děti,malé děti,dělám s nimi vše i kdyby trakaře padali do chodítka bych je nikdy nedala,pokud to jinak nejde dám, do šátka nebo zabavím jinak,mrzačit děti si nehodlám..

denousek
28. lis 2012

miluju ty chytrolinky které když poprosíš at nereagujou tak se stejně ozvou 🙂 jak kdybych já jim říkala že látkování je blbost je to jejich vec ne 🙂 tak jim nerozmlouvam bio 🙂

ale k věci..moji oba kluci tam byli od 6 mesicu. .... prvni v 7 m cucal klobasu druhej ve skoro 8 m mel mléčnej řez.... 🙂 neberu to tak tragicky 😉

blahova_andrea
28. lis 2012

já o nich neslyšela nic dobrého, tak jsme ho ani nepořizovali, náš prcek by v něm stejně nechtěl být, ale kamarádka občas používá na chviličku a kluci jsou oba ok. tak asi jako se vším...nic se nemá přehánět. když už bych chtěla chodítko používat, tak od chvíle, kdy dítko samo sedí a začíná stoupat na nožky třeba v postýlce.

dafenka
28. lis 2012

ahoj, zrovna jsme se dneska o tom bavily se švagrovou a řešily bychom chodítko úplně stejně 🙂 já byla taky proti chodítkům , ale jak začala Klárka chodit kolem nábytku jako teď neteřinka, tak bychom je tam šouply 😀 , aby se nám neotloukaly, takže za mě až bude jakýs takýs stát a pochodovat okolo nábytku 🙂