Od kdy jste dávali děti do chodítka?

lilithka
28. lis 2012

Od kdy jste dávali na chvliku děti do choditka? Hledala jsem tu v diskuzích, našla jsem, našla jsem i podobné otázky, bohužel odpovídaly pouze odpůrkyně chodítek. Tak prosim o odpovědi opravdu jen ty, které choditka pouzivaly a nevidi v tom konec sveta. Děkuji

petrusew
28. lis 2012

pokud bych davala choditko,jako ze nebudu tak v dobe,kdy ditko stoji a pochoduje kolem nabytku.Ale radeji bych volila ty interaktivni,ktere prcek tlaci pred sebou.Myslim si,ze nejsou zdrava,ale nemyslim si,ze na 10-20min za den se nic nestane.

baris
28. lis 2012

ahoj, chodítko jsem používala u obou holek. Jak začaly sedět (mezi 5-6 měsícem), šoupla jsem je občas do chodítka. Holky nadšené, že mají o dost větší přehled, snažily se šoupat nohama a dostat se k věcem na stole, prohlížely si tam knížečky ....

Jakmile se už uměly samy postavit (okolo 8měsíce) a chodit po čtyřech, tak chodítko už bylo pro ně pasé. Dostaly se kam chtěly a mnohem rychleji, než v chodítku. A obě začaly chodit v 10,5 měsících.

Milé maminky, otázka zněla, od kdy jste dávali děti do chodítka, ne jaký je na to váš názor. Takže nechápu Vaší reakci 🙄. Když se vám ta otázka nelíbí, proč máte potřebu na ní odpovědět??? Já taky nechodím na diskuze, které se mě netýkají. A ano, patřím mezi ty "příšerné a nezodpovědné matky" co nekojily (nešlo to), dávám dětem občas párek, čokoládu, látkovat jsem nechtěla....

A k těm šátkům na nošení dětí - ne všichni dr. jsou z nich nadšení - taky to ničí páteř, ale to se vám asi už nehodí do krámu 🤐

vyzkumnice
29. lis 2012

prosim, prosim, klasicke choditko neeee! ani na 20 min. denne. Je to sice super "odkladaci misto", ale: konzultovala jsem 2 detske ortopedy, neurologa a zejmena fyzioterapeutku, kterych si skutecne vazim, a vsichni se shodli jednoznacne, ze je to skutecne na velkou skodu: dite se chodit nenauci v zadnem pripade rychleji, naopak ziska spatnou techniku pokladani nozicek, spatne drzeni tela/patere, nici si kycle a pater, proste cele zle. A btw, v USA je to zakazane prodavat ☹

evitaa
29. lis 2012

Holky, viděli jste někdy nějaký americký film, kde měli malé děti? Tam je rvou do chodítka snad od 3 měsíců a neslyšela jsem, že by většina Američanů měla zborcenou páteř. No každopádně u nás je pózerství v módě!!! Pokud mi to prostorové podmínky umožní, chodítko používat budu.

sona_sv
29. lis 2012

První věta mojí dětské doktorky byla: 'Halvně žádné chodítko'...nemám důvod nevěřit!!!

cuma
30. lis 2012

tak mi někdy přijde,že některé maminky neumí číst, v otázce je jasně dané,ať se nevyjadřují pokud jsou proto chodítkům,ale ony si prostě nedají pokoj...je to smutné.
My chodítko měli, malá v 6.měsících stála, takže od 6.měsíců bývala občas v chodítku...ne dlouho,ale i to nám hodně pomohlo, pro mě je to lepší varianta,než když by mi třeba spadla ze schodů.že?Když jsem si třeba odskočila na wc. Měla ho cca 2 měsíce, pak už chodila sama, což byl problém ji někde udržet.

veruska007
30. lis 2012

No, já když tak koukám kolem sebe, tak mám občas pocit, že naší generaci ta chodítka pokřivila spíš charakter než páteř 😅

leonyeta
27. kvě 2013

ja si mislim ze je kazde dite jinak sikovne moje cera maria bude ji za tyden 5 mesicui nedavam kvuli kiclim stat ale davam na koberec deku aby mela prostor na pohyb a predevcirem jsem ji nechala v postylce asi 3 min a kdyz sem prisla stala v postylce a drzela se plysaka 🙂

petrajavor
27. kvě 2013

co se týká chodítka,tak ho používáme,ale nemáme to kam se dítě posadí,ale takové,že se ho dítě drží aby mělo oporu a a ono jede před ním (jelikož to blbě vysvětluju přidávám fotku) a používáme co malý začal chodit kolem nábytku, dám mu kožené capáčky chodítko a on cárá spokojeně po chodbě....co se týká vaření a úklidu dělám,když spí a nebo když je někdo s náma a věnuje se mu...malý je akční a nic ho dlouho nebaví...

werunka21
27. kvě 2013

Až začne samo chodit 😀

maxinkaa
27. kvě 2013

Od 7 měsíců

rennca
27. kvě 2013

jeeee bože nemám ráda tyto otázky a ještě víc odpovědy od ,,maminek,, co spolky všechnu moudrost světa a vědí co je pro dítě nejlepší.A to ve všech směrech.At si každý dělá co chce ne?!Jestli chce někdo používat chodítko at si ho používá, jestli chce někdo dávat dítěti čokoládu at si ji dává, jestli chce někdo dávat dítěti léky s antibitotikama at si jé dává....a nadruhou stranu nechápu proč se někdo na tohle ptá. Jestli chci chodítko používat tak ho budu používat dle vlastního rozumu a nebudu se ptát na názory ostatních.

marketma
27. kvě 2013

Nepouzivala, kvuli spravnemu vyvoji.....

evcounek
27. kvě 2013

my jsme chodítko neměli a nepoužívali od 9,5m začal Luky chodti za ruce a o měsíc později si stoupnul a přešel celou místnost jako by to už uměl rok 😀

zanet2009
27. kvě 2013

Já jsem proti chodítkům, ale pokud chodítko nutně potřebujete používat, tak až dítko samo začne chodit.

glimmer
27. kvě 2013

já do chodítka nedávala, jsem proti tomu. Ale koupili jsme takový vozíček, který malá tlačila před sebou, když už chodila.

zuzik24
27. kvě 2013

Divím se, že generace před námi vůbec přežily!!! Všechny maminky, které vychovaly děti před internetovým boomem, by měly jít před soud za týrání, včetně té mojí... Dávaly nás do chodítek, krmily nás krupičkou (ne všechny, abych se zase někoho nedotkla), dávaly nám kravské mléko, nevytíraly x-krát za den nějakou chemickou píííp, dávaly nám přes zadek, když jsme něco udělali, na nočník nás dávaly když jsme se naučili sedět, atd. atd. atd. Zajímalo by mě, kolik lidí znáte s poškozenou páteří díky chodítkům. Divím se, že celá naše republika není invalidní díky chodítkům - největšímu nebezpečí pro malé děti. Chce to používat selský rozum a ne hledat odpovědi na otázky na internetu, kde každý snědl to pověstné Šalamounovo lejno... Jinak já chodítko nepoužívala, máme malý byt a i když jsem dcerku hlídala, tak si natloukla x-krát kokos, když se učila chodit a kdybych měla větší byt, do chodítka jdu. Tak a do mě 😝 🙄

andrissek
27. kvě 2013

Když začal sám chodit okolo nábytku 😉

milada2
27. kvě 2013

Ja nechapu, proc se to tu znovu rozjizdi, kdyz se na to zakladatelka ptala pred dobou a uz si to urcite vyresila. A taky nechapu rozumbradovani ala my do choditka davali a diteti to neublizilo, pricemz je prcek jeste malinkej a nemelo se to sanci projevit. A vubec davani do choditka pri vedomi jeho skodlivosti s tim, ze nam to taky neublizilo anebo potrebuju neco udelat a jinak to nejde... To je jako kourit v tehotenstvi s argumentem moje mama taky kourila a nic mi neni... Ano, jsem proti choditkum... rozhodne nejsem dokonala, chyb delam plno, ale nikdy bych svy dite neohrozila vedome. Samozrejmr, muze mit stesti a nemusi mu to ublizit, ale proc to riskovat? A to nemam zadnyho pecivala, naopak spis hyperaktivce a donedavna jsem s nim nemohla ani uvarit, natoz cokoliv jinyho a ani ted skoro nic neudelam. Holt makam kdyz spi, driv treba i po nocich, ale stoji mi to za to 😉

maudn
27. kvě 2013

myslím, že zakladatelka jasně řekla, že se ptá proto, že nalezla pouze odpůrkyně chodítek a chtěla radu od těch,co je mají a asi nějaké takové jsou..
Kamarádka dávala asi v půl roce,ale říkala, že se má dávat až sedí,ale že dala dříve. Nám malej skoro nesedí a má křivé záda, takže to pořizovat nebudu, navíc bych ho pak mohla vyfotit a holky by mě tu ukamenovaly🙂)))

fionna
30. kvě 2013

Dávala jsem své 2 kluky do chodítka (21a15 let) do chodítka.Dávala i má mamka mé sourozence.A i tentokrát jsem koupila chodítko...ALE....nepoužíváme ho. Teprve když jsem ho koupila jsem narazila na netu, jak je škodlivé.Koukla jsem na chodítko a je tam nálepka- nepoužívat déle než 20 minut. Je skvělé, že to na mých dětech nezanechalo žádné následky. Ale nebudu kvůli tomu, že to vyšlo předtím..... riskovat zdraví malé.Takže chodítko bude sloužit jako vozítko pro velké plyšáky 😉

elastiq
17. čer 2013

Mého malého jsem dala do chodítka v 7 měsících, bavilo ho to asi do 10-11 měsíce. Dvakrát se mi převrátil, protože v tom šíleně lítal, tak jsme ho složili a dali na skříň🙂 pak už to bylo nebezpečné. Ale určitě mu to v ničem neublížilo a začal úplně normálně chodit..spíš utíkat..

saraq
14. únor 2014

všechny mé 3 děti byly od 6tého měsíce v chodítku a jsou v naprostém pořádku,ted mám další mimčo (5 měsícu) takže zhruba za měsíc tradá do chodítka

molea
20. pro 2014

Bože můj,člověk vás tady poprosí aby neodpovídali odpurkyně chodíte a co tady čtu tak odpovídají převážně ony...Kdyby byli chodítka tak ŠPATNÁ jak tady některé píšou tak je snad nebudou prodávat a ani by to snad nikdy nedovolily k prodeji....Za mě chodítko ano,prce se vyblbne a hotovo....

lu777
20. pro 2014

chodítka se prodávají stejně jako plno jiných věcí, které škodí zdraví 😉
já nevidím důvod pro ho používat, děti se zabavily i bez chodítka 😉
a já jsem to prostě nechtěla riskovat, člověk nikdy neví... já mám potíže s páteří od mládí a tak vím co to je za trápení

zazulka
20. pro 2014

Jémine, tak tady se stopro strhne pěkná mela!

polaks
20. pro 2014

Vklidu ,ja osobne som bola v chodítku od 4 mesiacov a tu som,garantujem vám,že keby ste mali dieťa,akým som bola ja,každá jedna z tých čo chodítka nedoporučujete by ste ho určite použili,veci ,ktoré o mne moji rodičia hovoria sa chvíľkami podobajú hororu a týraniu-ale pozor nie rodičia mňa týrali,ale ja ich a aj celú rodinu....Mojej mame rozhodne nešlo o pohodlie,ale ak vám dieťa spí 1hodinu za 24 h,tak aj 10 minút čo som bola v chodítku mame pomohlo dať sa do poriadku.Keď som mala 6 mesiacov mama zkolabovala z nedostatku spánku,takže prosím nesúďte tie ženy,čo deti do chodítka dávajú z akýchkoľvek dôvodov.
mám 3 deti a všetky boli v chodítku od tej doby,čo sa udržali v sede aspoň minútku,mala som chodítko s tou podložkou,aby sa dieťatko neodstrkovalo a nezapieralo nožičkami o zem a všetky deti sú v poriadku.A nedávala som ich tam z vlastnej pohodlnosti.proste sa v ňom deti vždy aspoň na chvíľku zabavili a bola to pre ne zmena.
A potiaže z chrbticou budú mať skôr tie deti,ktoré neboli v pevných zavinovačkách do dvoch mesiacov než tie,čo boli v chodítku 10 minút za deň.
Ničoho sa nebojte,ak sa vsše dieťatko už udrží chvíľu v sede,chodítko mu neuškodí,samozrejme v ňom nesmie sedieť celý deň.
A k tomu,že tam máte dať až dieťa začne chodiť samo,tak to si myslím,že potom už je pekne zbytočné,dieťa čo už samo chodí,predsa nepotrebuje chodítko...chodítko je na to,aby sa v ňom dieťa naučilo chodiť..

brendamonique
18. únor 2015

... já chodítko používám u druhého dítka, jelikož se nedá nijak zabavit, takže vždy když potřebuju něco udělat, ho tam na 5-10 min, šoupnu, jinak by jsme se tu ostatní mohli jít klouzat ...
... nesouhlasím s názory, že je to to nejhorší na světě ... můj první syn vyrůstal absolutně bez chodítek a podobných pomůcek a díky škole a tahání věcí v aktovce má křivou páteř a problémy s migrénami, takže názory těch , jak jsme my chodítkové matky hrozné mi může políbit zádel ... asi stejně, jako že když nelátkuji, jsem lenivá ? Já vím, každá má tu největší pravdu ... jen se vždy pozastavím nad tím, proč se tedy chodítka vyrábí neustále i od značkových firem, které vyrábí mnoho produktů pro kojence či batolata ... no nic ...asi tak ...

...my začali používat chodítko, když se syn začal plazit - od 5.m ...jinak právě je nám 7.m a od půl roka již lezeme a již si sami sedneme ...

luciksima
18. únor 2015

nikdy

dokument
18. únor 2015

nikdy, zabavil se jinak