Od kdy jste dávali děti do větší postele?

kaczuska
16. črc 2014

Holky máme 1,5 roční dítko, které máme v klasické postýlce (foto 1) , která mu bude za pár měsíců už malá. Od kdy jste dávali děti do větších postýlek (foto 2)? Popř. jaké se Vám nejvíc osvědčily? Děkuji. 🙂

lv
16. črc 2014

zdravím, malá šla do postýlky podobné té tvojí /taky vysoká čela a bočnice, malovaná/ ve 23m..zvykla si ihned, pár dní jsme leželi s ní /jak sardinky na boku/ než usnula a asi týden spal někdo dospělý na kanapi v dětském pokoji.

blahova_andrea
16. črc 2014

malý spal v odděleném pokojíku od narození, takže se separací problém nebyl, větší postýlku dostal kolem 22měsíců myslím...domácí výroby. byl z ní nadšený a spává v ní rád (jeho je lokomotiva, patrový vagonek je pro nevlastní starší děti)

ladie
16. črc 2014

Tak nic takového, jako je foto č.2 jsme doma neměli a nesmí mi to přes práh 😅
Syn dostal ve 20 m klasickou velkou postel s nasazovací bočnicí a naprostá spokojenost na všech stranách (nejspokojenější je asi kočka, že může s prckem spát beztrestně v posteli v nohách a nikdo do ní nekope 😀 )

acacia
16. črc 2014

Tahle diskuse mě pobavila. Dceři je 22 měsíců a nespí ani v té dětské ještě 🙂.

kru_pa
16. črc 2014

Náš starší (teď 3,5r) spal sám v pokojíčku od 13 měsíců, v normální velké posteli od 17m, mladšího (17m) jsme vystěhovali z ložnice k bráchovi také do obyč velké postele v jeho 15 m. Než si kluci zvykli usínat a spát sami, tak jsem u nich musela pár nocí ležet než usnuli, takže postel 90x200 byla pohodlná - hlavně pro mě, dítě se vejde všude 😉.

missymici
16. črc 2014

Kluk šel do velke klasicke postele pred druhyma narozkama a holka asi na 20mes.Take velka postel,zabranu ma holka delanou z postele kluka,mají ji do "L".Takže nepada.

krystalka
16. črc 2014

@kaczuska - my jsme synovi pořizovali ve 2 letech už normální velkou postel 200x90 cm se zábranou asi přes dvě třetiny délky postele....nejdřív tam spával jen po obědě a před 3.rokem se tam sám od sebe odstěhoval i na noc....do těch 3 let spal u nás v ložnici v té klasické postýlce 120x60, měli jsme sundanou bočnici a postýlku přiraženou k naší a občas spal s námi v naší posteli....takovou tu prostřední velikost postýlky bych ani nepořizovala, to mi přijde zbytečné...stejně z toho zase za chvíli vyrostou a takhle tam syn má aspoň dost místa na plyšáky a taky se v noci dost mele a převrací, takže ta prostřední postel by mu za chvíli zase nestačila 😉

krystalka
16. črc 2014

@blahova_andrea - teda, to je nádhera, to by se našemu synovi ohromně líbilo, od je odmalička železničář každým coulem, drží ho to i teď v 6....akorát škoda, že tohle by se nám do toho jeho pidi pokojíčku fakt nevešlo, ale je to nádherný, jste šikovní - radši mu to ani nebudu ukazovat, protože by to hned chtěl taky 😀

blahova_andrea
16. črc 2014

@krystalka děkujeme. no nevlastní synek byl taky docela na vláčky, ale ten náš malej prďola, ten je k nim doslova přirostlej. děda dělá na nádraží, bydlíme u nádraží, takže ono je to takové na raně a vláčky prostě vedou 😀 taky jsem zvědavá, co kdy ho to bude držet 😅 jinak teda výmysl to byl můj a práce spíše tatínka...ten má zlaté ručičky 🙂

krystalka
16. črc 2014

@blahova_andrea - tak náš syn se do vláčků zamiloval někdy kolem 2 let, když jsme se začali chodit koukat na Smíchovské nádraží na vlaky....a vlastně ještě o chvilku dřív dostal tu dřevěnou vláčkodráhu, kterou miluje a rozšiřuje dodnes, už toho máme pěknou sbírku 🙂 , jinak jsme každou chvíli na nějakých železničních akcích, odjezdech parních lokomotiv, muzeum ČD v Lužné u Rakovníka známe už taky velmi dobře, každá modelářská železniční akce, zná ty lokomotivy i přezdívkami, jak se jim říká....nedávno jsme na mostě čekali na pendolino a zamávali mu, tak nám zahoukalo a to bylo radosti 🙂....on tedy k tomu časem ještě přibral MHD - autobusy a tramvaje....ale mašinky pořád zůstávají....taky jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží...momentálně prý jednou bude řídit buď vlak a nebo autobus, to prý ještě uvidí 😉

blahova_andrea
16. črc 2014

@krystalka tak u nás vedou vlaky, co začal rozlišovat tvary 😀 jako fakt u v roce to byl vláčkovej závislák 😀 dřevěná vláčkodráha se u nás ani neuklízí 😀 jinak teda děda Míšu školí, takže fakt ví kterej vlak je kterej, pozná je už i po sluchu 😅

petronelka20
16. črc 2014

Dcera s nami spi v loznici, postylku mame pritisklou u postele, ale do dvou tydnu ji prijde postel, tak ji zkusime zvykat na spani v pokojicku nejdrive odpoledne a pokud to pujde, tak i vecer. My tady kupujeme postel 160x90, velka postel mi prijde zbytecna, tato ji tak do 8 az 10 let vydrzi a pak si koupi jakou bude chtit sama, stejne neverim na dlouhodobou zivotnost techto vyrobku.

apfele
16. črc 2014

Staršímu synovi jsme kupovali velkou postel v roce, od roka byl samostatně ve svém pokojíku. Postel má do dneška stejnou 😉

madulinka
16. črc 2014

naše ještě spí v té špruslové postýlce (je jí 2,5 roku), jak máš na první fotce.. ale je to jen z důvodu, že pořád nemůžeme vymyslet, jakou postel jí dát do pokojíčku... Mája je mrňavá, takže se tam ještě těmi vyndanými špruslemi proleze, ale taky si říkám, že to je otázka času, kdy pořídíme něco jiného.. V pokojíčku máme postel vymyšlenou nad skříní s oblečením, jenže na to je ještě moc mrňavá a nějaký ten měsíc/rok na to mrňavá bude, protože stylem jakým spí si ji nemůžu dovolit dát někam vysoko.. Padala by milionkrát za noc... Pokojíček má mrňavý a vůbec nevím, co jí tam vymyslet.. ☹

krystalka
16. črc 2014

@blahova_andrea - u nás se vláčkodráha uklízí jen když tam potřebuji vyluxovat...a to má pokojík 2,5 x 3 m 😀

krystalka
16. črc 2014

@madulinka - my jsme synovi ve 2 letech dělali pokojíček a dali jsme mu tam normální velkou postel, máme dřevěnou, jen jsme jí ještě trochu zkrátili nohy, aby byla nizoučká a dodělali jsme si na ní sami zábranu, protože ty kupované nám všechny přišly moc nízké a krátké...syn taky spí tak, že bych ho ani teď v 6 letech nedala na zvýšenou postel....ale my bychom mu jí tam stejně dát nemohli, protože má pokojíček podkrovní, takže kvůli výšce....jinak pokojík má taky mrňavý - 2,5 x 3 m a vešla se tam postel, psací stůl, jedna větší šuplíková komoda a jedna malá jako noční stolek a v rohu má takovou rohovou sestavu otevřených polic, kopíruje to výšku té šikminy - tam má knížky a krabice s hračkami....a dokonce mu tam ještě zbyl prostředek volný a věčně jsou tam rozložené vláčky....oblečení má tedy dole v ve skříni v přízemí, ale ono je to stejně praktičtější, protože nikde jinde se ani neobléká....teď mu tedy výhledově chceme pořídit novou postel, ale zase klasickou dřevěnou, nízkou, ale nebudeme jí už zkracovat ty nohy, aby se pod ní vešly nějaké krabice nebo šuplíky....takže bude vysoká jako běžná postel, co máme my....

madulinka
16. črc 2014

@krystalka jé, díky za radu.. taky to tak nějak budeme muset zkombinovat.. malá je ve svém pokojíčku od narození, ale chtěla jsem jí dát novou velkou postýlku až půjde do školky.. Tj. za měsíc a půl, což se asi nestihne.. Teď jsou jiné výdaje a koupit jen tak větší postel by byl zásah do našeho rozpočtu.. Ještě jí nechci rušit pokojíček, má ho takový dětský a "bezpečný" 🙂 než aby tam měla psací stůl apod, co máme vymyšleno až bude větší.. Jenže do tohoto dětského pokojíčku se nám klasická velká postel nevejde na délku a ta střední postel se mi zdá jako zbytečná investice.. no budu muset ještě hodně popřemýšlet 😀

amabilis
16. črc 2014

@kaczuska @madulinka Tak moje nejstarší dítě šlo do postele až před čtvrtým rokem, do té doby spalo přesně v takové postýlce s vyndavacíma tyčema, co máš na prvním obrázku. Moje prostřední dítě v té postýlce spí ještě teď a ještě dlouho bude. Než se narodila, tak jsme právě kupovali další postýlku, abych nemusela velkou postel řešit (jsou od sebe rok a půl). Nejmladší dítě leží v postýlce maximálně přes den, v noci spí se mnou. Postýlku mám spíš přes den jako obranu proti starším záškodníkům 😀 Jinak dětičky šly do pokojíčku až spolu, takže v dceřiných dvou letech a synových necelých čtyřech letech. To nastal i přesun staršího do velké postele - klasické a i bez jakékoliv zábrany, jen zezačátku jsem vedle ní dávala peřinu, aby případně padal do měkkého, ale spadl jen jednou (a to ho to ani nevzbudilo 😅 ) někdy druhou noc a pak už v pohodě. Až odroste nejmladší, tak starší děti dostanou palandu a benjamínek se přesune do postýlky k nim do pokojíku a v postýlce bude taky tak do těch čtyř let minimálně.

krystalka
16. črc 2014

@madulinka - tak to tedy máte ten pokojík ještě menší, než my.....to není široké ani 2 m? Ty postele bývají kolem 2 m....a nebo jedině časem nechat třeba u truhláře udělat trochu menší rozměr, třeba 180-190...možná by se dalo i něco takového sehnat, nevím....jinak my jsme tenkrát kupovali obyčejnou dřevěnou postel v Baumaxu, i s roštem a matrací to dohromady vyšlo na 2 tisíce a slouží mu v pohodě už 4 roky....teď tu novou budeme kupovat nejspíš ve Scontu a nebo u známých mají moc pěknou dřevěnou postel z Jysku a koukala jsem, že stojí bez roštu jen 800,- 🙂 a co jsem jí viděla, tak vypadala dost bytelně....

madulinka
16. črc 2014

@krystalka no právě, myslím, že na šířku to bude mít tak 2,5 m, jenže už tam máme vestavěnou skříň, na které máme vymyšleno právě to vyvýšené ležení (když se sundá horní díl skříně).. no a teď kolmo k tomu, podél zdi máme tu malinkou dětskou postýlku a za ní (u čela postýlky, na druhé straně od skříně) máme rohovou skříňku, ve které máme všechny doklady, šanony, apod. to není kam jinam dát.. A kvůli postýlce se mi nechce přestavovat celý pokojíček, ale asi se tomu nevyhneme.. Když se to vymyslí, jak se to tam uspořádá, pak už to bude snadné.. Ale manžel zatím o tom ani nechce slyšet.. říká mi ať počkám do Vánoc na výprodeje materiálu pro truhláře, že nám ten známý truhlář, který dělal vestavěnou skříň, nějakou postýlku vymyslí.. Ale já si pořád pohrávám s myšlenkou, jestli není zbytečně platit truhláře, na nějaký postýlkový mezikrok.. No zatím nevím, co přesně chci, to bude ten problém 😀

krystalka
16. črc 2014

@madulinka - jo, to znám, takové to období, kdy jsem přesně nevěděla, co by to vlastně mělo být 😉 ....jinak já když pominu, že kvůli výšce té šikminy u nás zvýšená postel nejde, tak já bych jí tam nedávala asi ani kdyby to šlo...jednak malej fakt spí docela divoce a i z toho 1 m bych měla strach, že přes zábranu spadne, on občas mívá i noční děsy a to se potom různě prohýbá a přehazuje ruce a nohy přes zábranu a tak....to bych se fakt bála....a navíc bych si tam k němu nemohla lehnout nebo sednout já - my teď když třeba večer čteme, tak sedím u něj na kraji postele a on se se mnou kouká do knížky a nebo se někdy i natáhnu k němu a čteme si vleže....ráno když se vzbudí, tak o víkendu se třeba chce pomazlit a popovídat si....manžel se může klidně v ložnici dospat, já si lehnu k malýmu a když už nechce ležet, tak se tam ještě natáhnu já a on si třeba hraje na zemi a něco mi ukazuje.....nebo si i na té posteli sedí přes den, něco si prohlíží, nebo si k ní klekne a s něčím si tam hraje....nebo tam sedím já a on si hraje a u toho si povídáme...křeslo se tam žádné už nevejde.....to všechno si s tou vyvýšenou postelí neumím představit....takže ono záleží i jak je kdo zvyklý co dělat....každopádně bych se asi snažila najít ještě nějaký prostor na ty vaše věci, co tam máte, dát někam ještě nějaké police apod....aby tam měla jen svoje věci, když je ten pokojík malý....

veruska007
16. črc 2014

Malou ohrádkovou postýlku máme pro oba starší do 3 let. Pak už velikou, 200x90.

baraz
16. črc 2014

Nelinka šla ted, ve 13 měsících a bez problémů. má teda 160*70 z důvodu místa a toho, že jsme jí dostali zdarma

baraz
16. črc 2014

jo ale je s námi v ložnici a případně část noci v naší posteli. záleží na jejím rozpoložení. malá postýlka je připravená pro miminko

chezzie
16. črc 2014

náš spal v postýlce do 2 let, pak jsem otěhotněla, tak jsme dali velkou postel do pokojíku a postupně ho na ni zvykali (nejdřív po O spaní, na noc chodil k nám do ložnice do postýlky a přes noc v té velké chtěl být sám až tak po čtvrt roce)

konidana
16. črc 2014

Když bylo dětem přesně 3 roky a 14 měsíců, tak dostaly normální velkou palandu. Starší do té doby spala cca od 15 měsíců na pohovce.

zdenuuula
18. pro 2018

Zdravim holky muzete mi prosim poradit,jak odnaucit spat v posteli ditko?vecer a dopoledne ho musim uspavat v posteli,kdyz ho pretahnu do postylky vzdy se procitne a nechce byt v postylce,diky za každé info

kata267
18. pro 2018

@zdenuuula kupte mu velkou postel do pokojicku uspete ho v ni primo a nemusite ho predelavat do postylky...dcera ma z tohoto duvodu od cca 1,5roku velikou postel (140x200cm) a v pripade potreby tam s ni muzu bez problemu I spat...

zdenuuula
19. pro 2018

@kata267 jeee,moc dekuji jenze ja mam strach,ze zni spadne,nevi ktera by byla ideální,achjo tohle mi do 12 mesicu nedelal vzdy jsem ho v pohode dala jak vecer tak i dopoledne samotneho spat,dvakrat byl nemocny a protoze mel vysoky teploty tak jsem si ho dala k sobe do postele,ale potom spaval normalne sam,nevim co se to děje

kata267
20. pro 2018

@zdenuuula no ja dam jakoby pred malou v posteli perinu stocenou takovou zabranu pocitovou a ze zacatku jsem davala pod postel jeste jednu perinu kdyz by spadla tak at neleti primo na zem a v pohode