Od kdy jste dávali dětičky na nočník?

dzejnab
27. čer 2013

Od kdy jste dávali dětičky na nočník. Je mi jasné, že už musí sedět. Ale kolik jim cca bylo?

schnek
27. čer 2013

nemusí sedět 😉 miminko můžeš nad vhodnou nádobou podržet v klubíčku (je to na delší povídání, v případě zámu pohledej téma o bezplenkové komunikační metodě). Jinak si myslím, že nic nezkazíš zkoušením, jakmile začne dítko pevně sedět. S nočníkem se seznámí a nebude ho později odmítat, jak to tak často bývá. Nejstaršího jsem dávala od 7m, s mladšími jsem praktikovala výše zmíněnou bezplenkovou metodu od narození.

dzejnab
autor
27. čer 2013

@schnek o této metodě jsem ještě neslyšela. To mě zajmá. Používáme látkové pleny, tak jsem si říkala, že bych si mohla ulehčit praní 🙂 Děkuji za radu

schnek
27. čer 2013

hledej bezplenková komunikační metoda nebo přirozená hygiena nemluvňat 😉 i tady je o tom téma. Vyšla i kniha Bez plen.
@dzejnab

katyxq
27. čer 2013

@dzejnab https://www.modrykonik.cz/bezplenkova-komunikac... - článek je to fakt hodně stručný (zatím), ale máš tam tip na literaturu a odkaz na diskuzi a skupinu o BKM

elastiq
28. čer 2013

Zjistila jsem, že nejlepší je nenutit. Nechala jsem to úplně volně a přirozeně a malý si sám když měl tak 2,5 řekl že chce na nočník..to samé se záchodem, postupně si sám řekl že chce chodit na záchod a je to. Tak to bylo i s plínkama, když už se mi v noci párkrát nepočural do plíny tak jsme je zrušila.Jsou mu něco málo přes 3 a bylo to naprosto v klidu.

sajra
4. črc 2013

Myslím, že můžete začít s od 9,10 měsíce. Dítě musí sedět bezpečně, že je velmi důležité.

olusenka
4. črc 2013

začala jsem asi před dvěma týdny, příští týden mu bude 1,5roku. Vím, že to asi nemá smysl, ale dávám ho na něj nepravidelně. Některý den jednou, pak zas pár dní nic. Přišla mi ale nedávno sada Hurá na nočník (DVD pro děti + brožurka pro rodiče) od Baby signs-znakování s dětmi, takže to chci rychle prostudovat, tu knížečku a ve zkoušení pak hned přitvrdit. Cílem programu je, aby do 2 let na nočník nebo záchod dítě chodilo.

blahova_andrea
4. črc 2013

já začala dávat v 10m a krásně a bez problémů to syn po spinkání zvládal. asi ve 13 začal nočník s řevem bojkotovat a začal chodit na wc na stojáka jako táta. to mu vydrželo tak měsíc a začal bojkotovat i to. tak jsem mu dala pauzu na dozrání a začala jsem znovu posazovat v roce a půl. většinou po spaním, když to zkouším i jindy během dne, tak je to bez úspěchu. když je teplo, tak lítá bez plínky a zkouším to odpozorovat a chytat. zadaří se jak kdy. jak to tak bývá, tak jsem stále ve střehu a nic a jakmile potřebuju něco udělat a na vteřinu se otočím, tak už čůrá 😀