• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Od kdy jste dítka zavírali na noc v pokojíčku?

13. srpna 2012 
Zdravím všechny, doufám, že nepíši duplicitní otázku, ale nenašla jsem jí tu. Náš Jiřík už si umí otevírat dveře sám a také umí sám vylézt z postýlky. Manžel občas stává do práce dřív než on a tak ho většinou vzbudí, když má dveře otevřené. Ráda bych nechávala dveře do pokojíku zavřené, ale trochu se bojím, abych slyšela, kdyby se v noci něco stalo, abych mohla rychle přijít. Když se zavřou až ráno, tak je to zbytečné - jak kdyby měl snad Jiřík nějaké čidlo a hned je vzbuzený. Od kdy jste dítka v pokojíčkách zavírali na noc? Děkuji za odpovědi.
12. srp 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, já teda z toho mám hrůzu a pokoj nezavírám, a to tam spí oba kluci. Mladší se taky dřív budil, ale zvykl si že táta otvírá dveře prakticky u jejich dveří, a to máme těžké šoupačky a dělají dost rachot. Nejspíš má tvůj Jiřík takové období, že by stejně zhruba v tu dobu vstával, má lehčí spaní tak se vzbudí. Napadlo mě, že by třeba muž mohl malému zavřít dveře hned jak vstane, třeba to pomůže :slight_smile:
12. srp 2012 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja teda nevim jestli jsem to pochopila spravne, ale nase mala spi v pokojicku sama cca od 9m a zavreno ma od zacatku, mam ji hned pres zed, takze ji slysim. Zalezi jak daleko mate loznici od pokojicku :wink:
12. srp 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
pořiď si chůvičku a můžeš v klidu dveře zavřít..
12. srp 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (15)
My máme ložnici hned rohově vedle a manžel jak vstává,jde okolo,tak mu dveře přivře.
12. srp 2012 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, já mám stejnou zkušenost jako camelinka. Dveře jsme zavírali od začátku (cca od 8 měsíce) a od chvíle, kdy malá začala vylézat, tak i na čas zamykali, protože hned vedle dveří máme schody do přízemí. Co se týče obavy, že nic neuslyšíš, tak to se neboj, protože při sebemenším neobvyklém zvuku budeš vzhůru :slight_smile:
12. srp 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tak Náš Daneček spinká sám v pokojíčku od 9. měsíce. Původně jsme chtěli počkat do roku,ale pak nás jisté okolnosti donutili a to bylo moc dobře, protože od té doby spinká fakt celou noc do té půl osmé a my se konečně vyspíme. Jinak to trvalo 2 noci, než si zvyknul a asi 14dní, než se přestal budit. A zavirám ho od začátku. Použivala jsem monitor dechu od malička,ale kolem 10měs. jsem ho vyndala, protože, když se třeba v noci vzbudil a vstal aby došáhl na flašku s čajem a napil se, tak začal houkat. Ložnici máme na konci bytu a tam je fakt hrobové ticho,takže byl zvyklý na ticho. No a pokojíček je vedle obyváku a tak jsem vždy zavřela dveře abych zminimalizovala hluk. :wink:
12. srp 2012 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše malá spí sama v pokojíčku od nějakého 7 měsíce z toho důvodu, že když spala s náma v ložnici a my jsme pak chodili spát, tak jí to budilo. Dvveře do pokojíčku jí vždycky zavřu, když usne (má ho vedle obýváku, tak aby jí tolik nerušil hluk) a když jdeme spát, tak jí otevřu :slight_smile:
12. srp 2012 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náš prcek spí sám ve vlastním pokojíčku od 4 měsíců, co jsem přestala kojit (nedobrovolně). Mám chůvičku u postele, kdyby něco.
12. srp 2012 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ihned po kojení - od 3 měsíců - spinká sám v zavřeném pokojíčku, nemá s usínáním sebemenší problémy. Do roka s chůvičkou a monitorem, od roka už jen chůvička. Ovšem, jelikož spí celou noc, není většinou potřeba :wink:
12. srp 2012 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
I s chůvičkou asi do dvou let, než se to naučil obsluhovat, i ted bez chůvičky - pořád máme pootevřené dveře od ložnice i dětského pokoje, sousedíme:slight_smile:. Mm chodí do práce taky brzo, před šestou, petra vzbudí, ale to je pro něj pokyn - mizím k mámě do postele a dospíme to:slight_smile:.
12. srp 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Naše malá spí sama v pokojíčku od roka a půl a zavíráme od začátku pořád. Bydlíme sice v paneláku, takže všude blízko, ale radši máme chůvičku.
12. srp 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pořídila bych si chůvičku a bez obav zavřela dveře. My chůvičkujeme i téměř tříletého. Má normálně zavřené dveře a my jsme v klidu, že se tam nic neděje.
12. srp 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Malý spí v pokojíčku od narození. První čtyři měsíce jsem tam spinkala s ním a pak už sám. Teď už tam s ním spí i dcerka. Máme chůvičku, takže dveře zavíráme vždy. Takže já bych určitě řešila chůvičkou a dveře zavírala :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
12. srp 2012 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Malá byla naučena chodit spát sama, do 9 měsíců snama v ložnici a pak v pokojičku ale od začátku se zavčenýmy dveřma. Maly to same, snama, ale chodí spát a ma zavřené dveře... jen někdy použiju chuvičku :slight_smile:
12. srp 2012 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když sme byli malí tak se to u nás dělala to tak, že naši večer zavřeli pokojíček aby měl svůhj klid, ale na noc nechávali otevřené dveře, ale pravda že nebyly chůvičky a pokojíček sme měli na druhé straně baráku, ale s chůvičkou bych normálně zavřela a neřešila to
12. srp 2012 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
sám v pokojíku spí od 10m a zavíráme dveře od začátku. dlouho jsme používali chůvičky, ale teď už necháváme otevřený jen naše dveře a i tak všechno slyšíme. ale u menšího bych si to netroufla, takže to řešila ta chůva a měla jsem klid.
12. srp 2012 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
my necháváme dveře stále přivřené a do ložnice/obýváku máme otevřeno... syn je občas náměsíčný a chodí nám v noci čůrat třeba do odpadkového koše, takže ho tak máme pod kontrolou... uvidíme, jak si zvykne v novém domečku... ale nikdy jsme nezavírali dveře úplně, vždycky zůstávaly přivřené
12. srp 2012 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
dveře zavíráme od začátku co j emalá sam av pokojíčku, to je od dvou měsíců, máme chůvičku u ní a já u postele a není problém, manžel také vstává velmi brzo a nepravidelně do práce, takže by ji vše budilo
13. srp 2012 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
nezavíráme, necháváme jen přivřené...aby nemusela bejt chůvička puštěná celou noc...zjistili jsme, že starší má stejně čidlo na tátovo vstávání ať už dveře zavřeme nebo ne :slight_smile:
13. srp 2012 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malá spí ve svém pokojíčku od 6ti měsíců, od začátku má celou noc zavřené dveře, a má tam chůvičku, přes den taktéž zavírám dveře, aby měla klid na spaní
13. srp 2012 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
nezavírám úplně, v noci chodím sám na WC tak zůstávají pootevřené
13. srp 2012 ve 13:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dcera spala sama v pokojičku od 2let a dveře jsem vždy zavírala a zvykla si a vždy když se jí něco zdálo a ona se vzbudila tak jsem jí slyšela až do ložnice,spí tam tedˇ s braškou a vždy slyším jak maly zavolá,tak se tam jdu podívat,někdy se vzbudím a myslím že jsem něco slyšela a když tam dojdu oba spí.Můžeš taky nechat mírně přivřené dveře,taky jsme to zkusily.
Určitě dítě uslyšíš,pokud nejste o několik pokojů od sebe.
13. srp 2012 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uplne samotnej a ve svem vlastnim pokojiku spal malej za zavrenzma dvermi cca od roku a pul ale s chuvickou....
13. srp 2012 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náš prcek spí od narození sám v pokojíčku, ale je fakt, že u nás je to bývalá pracovna, takovej pidi pokojík z naší ložnice, kde ani dveře nejsou. Do většího a zavíracího pokojíčku se bude stěhovat až se nám nevejde do malé postýlky :grinning: Já myslím, že máš šestý smysl a určitě bys věděla, kdyby se něco dělo a nebo prostě chůvička to jistí :wink:
13. srp 2012 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek