Od kdy jste dítka zavírali na noc v pokojíčku?

anetadr
12. srp 2012

Zdravím všechny, doufám, že nepíši duplicitní otázku, ale nenašla jsem jí tu. Náš Jiřík už si umí otevírat dveře sám a také umí sám vylézt z postýlky. Manžel občas stává do práce dřív než on a tak ho většinou vzbudí, když má dveře otevřené. Ráda bych nechávala dveře do pokojíku zavřené, ale trochu se bojím, abych slyšela, kdyby se v noci něco stalo, abych mohla rychle přijít. Když se zavřou až ráno, tak je to zbytečné - jak kdyby měl snad Jiřík nějaké čidlo a hned je vzbuzený. Od kdy jste dítka v pokojíčkách zavírali na noc? Děkuji za odpovědi.

timbouctou
12. srp 2012

ahoj, já teda z toho mám hrůzu a pokoj nezavírám, a to tam spí oba kluci. Mladší se taky dřív budil, ale zvykl si že táta otvírá dveře prakticky u jejich dveří, a to máme těžké šoupačky a dělají dost rachot. Nejspíš má tvůj Jiřík takové období, že by stejně zhruba v tu dobu vstával, má lehčí spaní tak se vzbudí. Napadlo mě, že by třeba muž mohl malému zavřít dveře hned jak vstane, třeba to pomůže 🙂

camelinka
12. srp 2012

ja teda nevim jestli jsem to pochopila spravne, ale nase mala spi v pokojicku sama cca od 9m a zavreno ma od zacatku, mam ji hned pres zed, takze ji slysim. Zalezi jak daleko mate loznici od pokojicku 😉

kay
12. srp 2012

pořiď si chůvičku a můžeš v klidu dveře zavřít..

marhulinka
12. srp 2012

My máme ložnici hned rohově vedle a manžel jak vstává,jde okolo,tak mu dveře přivře.

leg
12. srp 2012

ahoj, já mám stejnou zkušenost jako camelinka. Dveře jsme zavírali od začátku (cca od 8 měsíce) a od chvíle, kdy malá začala vylézat, tak i na čas zamykali, protože hned vedle dveří máme schody do přízemí. Co se týče obavy, že nic neuslyšíš, tak to se neboj, protože při sebemenším neobvyklém zvuku budeš vzhůru 🙂

lluciferek
12. srp 2012

Tak Náš Daneček spinká sám v pokojíčku od 9. měsíce. Původně jsme chtěli počkat do roku,ale pak nás jisté okolnosti donutili a to bylo moc dobře, protože od té doby spinká fakt celou noc do té půl osmé a my se konečně vyspíme. Jinak to trvalo 2 noci, než si zvyknul a asi 14dní, než se přestal budit. A zavirám ho od začátku. Použivala jsem monitor dechu od malička,ale kolem 10měs. jsem ho vyndala, protože, když se třeba v noci vzbudil a vstal aby došáhl na flašku s čajem a napil se, tak začal houkat. Ložnici máme na konci bytu a tam je fakt hrobové ticho,takže byl zvyklý na ticho. No a pokojíček je vedle obyváku a tak jsem vždy zavřela dveře abych zminimalizovala hluk. 😉

ivazapisovatelka
12. srp 2012

Naše malá spí sama v pokojíčku od nějakého 7 měsíce z toho důvodu, že když spala s náma v ložnici a my jsme pak chodili spát, tak jí to budilo. Dvveře do pokojíčku jí vždycky zavřu, když usne (má ho vedle obýváku, tak aby jí tolik nerušil hluk) a když jdeme spát, tak jí otevřu 🙂

mrsblack
12. srp 2012

Náš prcek spí sám ve vlastním pokojíčku od 4 měsíců, co jsem přestala kojit (nedobrovolně). Mám chůvičku u postele, kdyby něco.

fair
12. srp 2012

Ihned po kojení - od 3 měsíců - spinká sám v zavřeném pokojíčku, nemá s usínáním sebemenší problémy. Do roka s chůvičkou a monitorem, od roka už jen chůvička. Ovšem, jelikož spí celou noc, není většinou potřeba 😉

berenika39
12. srp 2012

I s chůvičkou asi do dvou let, než se to naučil obsluhovat, i ted bez chůvičky - pořád máme pootevřené dveře od ložnice i dětského pokoje, sousedíme🙂. Mm chodí do práce taky brzo, před šestou, petra vzbudí, ale to je pro něj pokyn - mizím k mámě do postele a dospíme to🙂.

marcelkap
12. srp 2012

Naše malá spí sama v pokojíčku od roka a půl a zavíráme od začátku pořád. Bydlíme sice v paneláku, takže všude blízko, ale radši máme chůvičku.

ladida.l
12. srp 2012

Pořídila bych si chůvičku a bez obav zavřela dveře. My chůvičkujeme i téměř tříletého. Má normálně zavřené dveře a my jsme v klidu, že se tam nic neděje.

pettule
12. srp 2012

Malý spí v pokojíčku od narození. První čtyři měsíce jsem tam spinkala s ním a pak už sám. Teď už tam s ním spí i dcerka. Máme chůvičku, takže dveře zavíráme vždy. Takže já bych určitě řešila chůvičkou a dveře zavírala 🙂 🙂 🙂

smoulinka.ciko
12. srp 2012

Malá byla naučena chodit spát sama, do 9 měsíců snama v ložnici a pak v pokojičku ale od začátku se zavčenýmy dveřma. Maly to same, snama, ale chodí spát a ma zavřené dveře... jen někdy použiju chuvičku 🙂

ange_de_la_morte
12. srp 2012

Když sme byli malí tak se to u nás dělala to tak, že naši večer zavřeli pokojíček aby měl svůhj klid, ale na noc nechávali otevřené dveře, ale pravda že nebyly chůvičky a pokojíček sme měli na druhé straně baráku, ale s chůvičkou bych normálně zavřela a neřešila to

hehena
12. srp 2012

sám v pokojíku spí od 10m a zavíráme dveře od začátku. dlouho jsme používali chůvičky, ale teď už necháváme otevřený jen naše dveře a i tak všechno slyšíme. ale u menšího bych si to netroufla, takže to řešila ta chůva a měla jsem klid.

vera_vila
12. srp 2012

my necháváme dveře stále přivřené a do ložnice/obýváku máme otevřeno... syn je občas náměsíčný a chodí nám v noci čůrat třeba do odpadkového koše, takže ho tak máme pod kontrolou... uvidíme, jak si zvykne v novém domečku... ale nikdy jsme nezavírali dveře úplně, vždycky zůstávaly přivřené

cuma
13. srp 2012

dveře zavíráme od začátku co j emalá sam av pokojíčku, to je od dvou měsíců, máme chůvičku u ní a já u postele a není problém, manžel také vstává velmi brzo a nepravidelně do práce, takže by ji vše budilo

mates22
13. srp 2012

nezavíráme, necháváme jen přivřené...aby nemusela bejt chůvička puštěná celou noc...zjistili jsme, že starší má stejně čidlo na tátovo vstávání ať už dveře zavřeme nebo ne 🙂

kacikaci
13. srp 2012

Malá spí ve svém pokojíčku od 6ti měsíců, od začátku má celou noc zavřené dveře, a má tam chůvičku, přes den taktéž zavírám dveře, aby měla klid na spaní

evulka25
13. srp 2012

nezavírám úplně, v noci chodím sám na WC tak zůstávají pootevřené

lucyhavirov
13. srp 2012

Dcera spala sama v pokojičku od 2let a dveře jsem vždy zavírala a zvykla si a vždy když se jí něco zdálo a ona se vzbudila tak jsem jí slyšela až do ložnice,spí tam tedˇ s braškou a vždy slyším jak maly zavolá,tak se tam jdu podívat,někdy se vzbudím a myslím že jsem něco slyšela a když tam dojdu oba spí.Můžeš taky nechat mírně přivřené dveře,taky jsme to zkusily.
Určitě dítě uslyšíš,pokud nejste o několik pokojů od sebe.

missymici
13. srp 2012

Uplne samotnej a ve svem vlastnim pokojiku spal malej za zavrenzma dvermi cca od roku a pul ale s chuvickou....

blahova_andrea
13. srp 2012

Náš prcek spí od narození sám v pokojíčku, ale je fakt, že u nás je to bývalá pracovna, takovej pidi pokojík z naší ložnice, kde ani dveře nejsou. Do většího a zavíracího pokojíčku se bude stěhovat až se nám nevejde do malé postýlky 😀 Já myslím, že máš šestý smysl a určitě bys věděla, kdyby se něco dělo a nebo prostě chůvička to jistí 😉