Od kdy jste přešli z lahve na hrnek?

pokornaivca
18. pro 2007

Nechci začít plnit web diskuzemi ale neodpustím si jěště jeden dotazík..
Od kdy jste přešli s láhve na hrníček??moje áda se láhve nevzdá stějně tak jako dudkíku což je další problém...
Jinač nevím určiotě je maminek co má spoustu problémů ale ádélka i když už má rok tak se nakrmí nutrilonem či bebou a pka jí třeba jen přesnídávku mrkvičku jablíčko..odmítá veškeré jídla s masem či polívky ty jí jen tehdy když tam není např. květák který by viděla a liju jí polívky do skleničky od přesnídávky..jak to říci dá se oblbnout to je záchrana....
Když jsem se ptala lékařky tak řekla asi jí to nechutná máme strašně protivnýho pediatra a to adélčino jídlo se mi nezdá..

pokornaivca
autor
19. pro 2007

Prosím,napište..

johanda
19. pro 2007

naše Johanka pije z hrnku od 6 měsíců, láhev nechce, je kojená a to je pro kojeňátka typické. Pokud ti s lahví netrajdá po bytě, neřešila bych to, když tak jí zkus nabídnout pití z normálního hrnečku, to děti baví.
Maso jí nenuť, když tak ho můžeš rozmixovat do brambor nebo mrkve, udělat ji pyré místo polívky. Jí obilné kaše? Můžeš je uvařit nasladko i naslano a postupně přidávat i potraviny, které zrovna nemusí. Pokud ti přibírá a roste a je celkově spokojená, bude to nejspíš v pořádku 😉

miquel
19. pro 2007

ahojky, my pijeme podle nálady někdy z dudlíku , někdy z hrnečku s takovou tou násoskou někdy z lahle s brčkem, tohle fakt zatím nehrotím, myslím že ho ten dudlík nakonec přejde
na spaní má dudlíka, někdy i přes den když je protiva nebo sebou praští a řve 😀 ale nenechávám mu ho dlouho

Jony je taky opatrnej na nový potraviny, u nás se osvědčila bramborová kaše tu miluje a můžu mu k ní přidat skoro cokoli 😉 , jenom jsem ještě nevymyslela jak mu vnutit ovoce , kromě bananů skoro nic nechce občas nastrouhaný jabko, ale myslím že ho to taky přejde 🙂

jinak s tím oblbováním to docela funguje, když mi nechce jíst jídlo co normálně jí z jednoho talíře tak mu to přendám do misky nebo něčeho jinýho vyměním lžičku za lřícy nebo vidličku a najednou jak mávnutím kouzelnýho proutku mu jídlo zase chutná 😀 , holt jsou ty naše dětičky taky občas pěkně vyčůraný 😎

aponchie
19. pro 2007

ja nevidim zadny problem v tom co pisete nektere deti maji radi mleko a nevzdaji se ho nikdy jsou proste mlecne a to ze ma dudel? 😀 no a co??komu to vadi?vam nebo male?ja bych toto neresila dite ma na tohle vsecko naprosty narok proc to porad chcete uspechavat?myslite ze bude pit mlicko a dudlat nunanka ve skolce?ja myslim ze ne takze budte v klidu a nenutne ji neco co nechce proste ji dejte co chce a asi potrebuje samo si dite urci kdy co chce tak jako porod 😉

pokornaivca
autor
20. pro 2007

no tak s tím jídlem to dík za radu skusíme mixovat,mixovat.mixovat.jinač všelijaké kašičky baští i krupičku

mapris
21. pro 2007

ahojte,
taky prispju do diskuze. My jsme na UM a Terka moc z hrnecku nechce, podle nalady, tak to zatim neresim - zjistila jsem, ze nema cenu nic delat na silu, ze vsechno ma svuj "cas". Dudlik mame taky. Zatim ho omezuju tak, ze ho pouzivame jen v noci na spani a pres den kdyz chce spat v kocarku. Vetsinou vytuhne i bez nej. Zatim je to v pohode. Pokud si ho "nevyknoura" tak ji ho proste nedam (nenutim). A co s tyce jidel - taky jsme meli hrozne problemy s jidlem kdyz jsme zacinali. Tak jsem ji obcas do jidla prisypala obilnou kasi a maso mixovala, ted se ho naucila jist i kousky. No a zlom v jidle vlastne nastal, kdyz jsme byli u manzelovych rodicu v lete tyden na dovolene, tak jsem ji davala kupovany - hip - cely tyden a pak jsem to obcas vystridala. Tak ted sni skoro vsechno, ale musi tam byt maso 😀. Ovoce mi taky neji. Kvuli dispozici na alergii a potravinoveho atopu jsem ho do roka nedala a neche mi ho porad. Jedla jedine presnidavky z dm. A ted uz je nechce, ani neji ovocne sunarky. Tak jsem to vymenila za bily jogurt a kupuju biojogurty (delvita, billa), a nebo obvas Terce udelam z um puding. Obcas kousne do jablka, ale to je tak vsechno. Nenutim. Rekne si 😀 😉

jezecek
27. bře 2008

Aponchie- líbí se mi co píšeš, já mám dvouletého synka a stále vyžaduje mlíčko (Sunar) z lahve, je to vyloženě "mlíčňák" kojila jsem ho do 3 měsíců a pak jsme přešli na Nutrilon omneo kvůli kolikám a později na Sunar. Má to jako rituál, když jde spát nese se sebou mlíčko a nebo i přes den když má nějaký "splínek"
nebo se chce dívat na pohádku dá si k tomu flašku s mlíkem.
Nabízela jsem mu i hrnek takže teď to máme tak že pijem z obojího a nevidím v tom problém.On je šťastný a já v pohodě, oni si fakt řeknou.
problém je spíš v tom že naše společnost vytvořila ve výchově určitá dogmata- roční dítě bez flašky a plen atd.. jinak je skoro nenormální... a tak se každá mamka snaží aby byly děti bez všeho co nejdřív aby náhodou nebyly za neschopné nebo šmudly a jejich děti za "chudinky".
Naslouchejte tomu co říká dítě a ne sousedky ze staré školy.... já mám tchyni , která 20 let dělala v jeslích ,takže "chytré rady" byly u mé starší 12 tileté dcery na denním pořádku... nechoď k ní nech jí vyřvat, když je najezená a suchá nemá co řvát, na tom nočníku jí nech tak dlouho dokud něco neudělá, už by měla dávno pít z hrnku, dudlík ničí zuby, atd.... dnes jsem ráda že jsem to neposlouchala, z dcery by byl nejspíš nesebevědomý neurotik bez vlastního názoru.. dcera je pohodová,citlivá, dobře se učí a zuby má bez jediného kazu jediný problém je počínající puberta, ale to je jiné téma🙂

aponchie
28. bře 2008

jezecku:oo to potesi kdyz mi nektere nadavaji jak sem strasna s tema prispevkama 😀 ale k veci..

mal ama tri roky a az teprve posledni pulrok mozna i mene se konecne vsecko naucila!bylo to strasne..vubec nechtela jist nic pit moje nervy akorat ..trvalo mi na muj vkus dlouho,ale pochopila sem ,ze to stejne nema cenu a vzpomela si na sebe jak sem trpela kdyz me nutili,zakazovali a pod.tim chci rict,ze pit musi to je jasne ,ale pokud nechce jist nenutila bych ..ja Terku nechala jednou hladovou celej den az do rana pac odmitala jist sama lzickou ,rikam NE musis sama chodis uz do skolky a ona ze ne no nepogrcala se rano jak ji bylo zle??jasne ze jo a jeste k tomu odmitla jist snidani na truc takze vsecko umi jen treba nechtela,a proste sem se toho drzela a byl klid ted uz vsecko zvlada pac je samo i strasi.a kdyz mi v roce prislo jako hroznej stres,ze ostatni mamy maji deti co jim pijou z aventu priopadala sem si jako blbka co ma neschopne dite,byla kojena do roku a pul ale stejne pila i caje a sama mudra mi rekla ,ze je to proboha dite a at mu tu flasku klidne dam!nejdrvi sem s elekla a pak sem uznala ze mela pravdu..porad se vsecko uspechava alespon podle me a veci ktere deti dosud drive mohli se nejak omezuji zkracuji a prijde mi z ekolikrat jen kvuli maminkam aby nevypadali zaostale za druhejma..a avent?kouzelnej u nas je skoro novej zabalenej nechce ho ani ted pac je strasne tezkej na sati ,ale ten z ikei nebo jakykoliv co tece sam ma uspech