Od kdy jste začali dávat dětem sladkosti?

p_ch
23. bře 2013

Maminky, od kdy jste začali dávat dětem sladkosti? Lízátka, bonbóny, gumový medvídky nebo čokošku? babička chce furt cpát malýmu sladkosti ale myslím, že je na to hodně malej... navíc si myslím, že by mu to ani nechutnalo jelikož není zvyklí na sladkou chuť ale kdy je "vhodná" doba dát koko? A taky si myslím, že by to vpusince nezvládl mít. chleba si tam narve celej ale jak mu dam na lžičce nakrajenou zeleninu nebo nějaký kousek tak to vyplivne :(

wamp22
23. bře 2013

Malýmu, dnes 5 let, jsem dávala nejdříve Brumíka v 9. měsících a jinak sladkosti až potom roce 😉

p_ch
autor
23. bře 2013

já mám právě pocit že je to uplně zbytečný mu to dávat ale jelikož se blíži velikonoce tak si myslimže nějaký koko padne 🙂

aneta0707
23. bře 2013

ubranila sem malou do dvou let. prvni lizatko a cukrovi dostala u moji mamy, kdyz ji hlidala na silvestra. ja ji porad sladky nedavam, deti to podle me nepotrebujou, ale od ty doby, co to zna, dela sceny v kramech a rve na plny kolo. davame jenom susenky a piskoty bez cokolady a kandovany ovoce. kdyz se udelaj křížaly, tak je to nej mlsani 🙂

veruska007
23. bře 2013

U staršího jsem se snažila vydržet cca do tří let, ze sladkostí se cpal akorát hrozinkama. Ale pak už se to nedalo, sousedi, doktoři, školka... všude dostával bonbóny, čokoládky, lízátka... mladší když to viděl, tak chtěl taky. Teď mají 4 a 1,5roku, sladkosti občas dostávají, většinou za odměnu. Nevyžadují je naštěstí moc často 😉, většinou je to tak jedna lentilka, dva želé medvídci, musli tyčinka při procházce apod.

brendarenda
23. bře 2013

já si taky myslím že má na sladkosti ještě čas, a kord když tu chuť nezná, tak bych do něj zbytečně nic nedávala, brumík to je cukr sám o sobě, já ho zkoušela dávat malé asi taky kolem toho 1,5 půl, a ona ho nikdy nesnědla celého, jinak na sladký vůbec nebyla, ačkoli jí to pořád někdo cpal, nevšímala si toho. Vedlo u nás ovoce. Za to teď, skoro 4 roky, by tláskala čokoládu klidně celý den, gumáci jí zatim taky ještě nechutnají, občas nějakou sušenku, ale taky jen za odměnu. Nejhorší ale je, že jí dáte k babi a dědovi a ty jí tim ládujou a ona mi tady pak chodí jak má hlad na čokoládu ☹

betysek
24. bře 2013

Vydržela jsem u starší dcery skoro do 3 let a ani teď v 5 letech ji sama moc nedávám, spíš dostane jen od babiček...

kajalka
24. bře 2013

Mě by spíš zajímalo, jak zabránit právě babičkám, sousedům, atp. aby dítěti dávali sladkosti. Nemám v plánu mu sama krom výjimečných příležitostí cokoliv sladkýho kupovanýho dávat . Vím, že s tím bude docela boj a že budu za maximálně krkavčí matku..

mataharyy
24. bře 2013

No já nedávala celkem dlouho (přesný věk si fakt nepamatuji), ale okolí bylo v tomto rychlejší než myšlenka, takže mi to tak nějak "hatili"... Ale všeobecně ani teď moc sladkostí nekupujeme, když tak upeču koláč a chvála bohu zatím to dětem stačí a nevyžadují nějaké konzumní sladkosti, čas od času brumíka, ale to jen když jdeme vysloveně kolem regálu kde ho mají, jináč si nevzpomenou... Můj názor je že je zbytečné do dětí cpát věci které nepotřebují k životu, takže jednou za čas něco dostanou, sem tam něco od babiček a tak, ale velmi zřídka a od doby co jsem se naučila dělat muffiny, je to pohoda, berou domácí přednostně 😎

dana3262
24. bře 2013

@p_ch starsího jsem drzela, ale je to strasnej mlsoun a uplne lacnej po sladkostech, ale u mladsiho se to moc neda.. chce vsechno, co vidi.. Dosavaj gumovy bonbony z lidlu, lizatka bez cukru a s hroznovym cukrem, kandovany ovoce.. Mladsi uz taky leccos spase..bohuzel.. Nejaky tohroznovy nebo rakytnikovy lizatko a tak.. kdybych mela jednoho, tak by me ani nenapadlo mu neco takovyho davat.. 🙄

brendarenda
25. bře 2013

@kajalka no zkus jim to říct, nebo lehce naznačit, snad to vaše okolí pochopí, u nás je chápání bod mrazu,můžu o tom mluvit horem dolem, a spíš se zatlouká na otázku, zda měla něco sladkého, tak že, nic, a včera př. na jejich návštěvě, na stole samej bombon, čokoláda a bonbony pez, které před mým zrakem otevřeli a ona je na ráz do minuty všechny stláskala ☹ těsně před obědem! 😠

blahova_andrea
25. bře 2013

náš malej sladkost obchutnal taky poprvé od babičky. kolem roku prostě když jsme občas přijeli, tak měla na stole bábovku něco jinou buchtu, tak mu kousek dala. ale nejedl to běžně, ani tam nesnědl toho víc. prostě fakt jen ochutnal. kolem 13-14m mu přítel dal tak jednou za dva týdny gumového medvídka a to mělo fakt úspěch a v 15m ochutnal od známé hroznový cukřík kolečko. jinak já mu raději dám ovoce nebo dětskej keksík. čokoládu zatím všem zakazuju, na tu má fakt času dost. ale když už někde jsme a někdo mu dá něco ochutnat, tak to úzkostlivě nezakazuju. ať se klidně se světem seznamuje, doma ho tím ládovat stejně nebudu, je to jen výjimečné zpestření. naši jsou zlatí v tom, že když mu chtějí dopřát (třeba na mikuláše nebo den dětí apod.), tak se mě nejdříve zeptají, co už teda papá, čím ho můžou potěšit a mými přáními se řídí.

kajalka
25. bře 2013

@brendarenda Bojím se, že ani u nás to nebude jiný. Stačí mi to u psa, furt můžu mlít o tom, ať mu nic nedávaj a za zády mu házej klidně i chipsy. Mojí mámu snad ještě zpracuju, i když jak jí vidím, co kupuje neteři, čert by mě bral, má vždycky rozlízáno x lízátek, večeří brumíky a čokoládu atd. Ovoce zeleninu téměř nezná. A tchánovci mě nerespektujou od začátku. Řeknu, že něco nechci, a stejně to naschvál udělaj. Snad to jen vidím černě a skutečnost překvapí. Vždycky strašně obdivuju holky, co tohle dokážou uhájit.

pissskotka
30. bře 2013

Tak u nás nebyla šance ohlídat to...babička s dědou ho cpou sladkostma jak jen můžou, čokolády, sušenky a vše možné, jsem z nich na nervy a pořád se s nimi hádám, ale nemá to smysl... 😒 Cpou ho už asi od 10-11 měsíců!!!!