Od kdy jste začaly dávat miminkům bílý jogurt?

carodejnice
2. dub 2010

Ahoj,
od kdy jste začaly dávat miminkům bílý jogurt?

delfi
2. dub 2010

ahoj, bílý jogurt se může od 8 měsíce, já jsem ho malýmu už zkoušela dávat, ale moc úspěchu nesklidil

carodejnice
autor
2. dub 2010

Já ani moc nepočítám, že samotný by nějaký úspěch měl (mě taky nechutná) 🙂 Spíš ho chci trochu zamíchávat do ovoce. Tak jsem nevěděla od kdy se může, když kravský mléko by se nemělo prckům dávat.

fender
2. dub 2010

já slyšela dokonce od šestého měsíce 😅

moravanka
3. dub 2010

nam rekla doktorka do roka ZADNE vyrobky z kravskeho mleka. tady se doporucuje zacinat az po roku. vsak deti piji um nebo matka koji, tak na co jogurt? mleka maji i tak dost.

benjik
3. dub 2010

my ho máme od půl roku.

betty2
3. dub 2010

nám doktorka řekla, že ho máme dávat od 8.měsíce, a to buď holandii, activii a tak. Zatím jsem zkusila dávat activii a ta Fildovi moc chutná...

editah222
3. dub 2010

Nám doktor řekl, od cca ukončeného 7 měsíce. Prostě co doktor to názor 😀

bella.cullen.
3. dub 2010

Nám zase dr řekl že můžem jogurt bílou aktivii od 5 m. ale malej nechtěl pít mléko tak proto a snášel ho dobře 😉

shaula
3. dub 2010

Bílé jogurty se doporučují cca od 8 měsíců věku, stejně jako ostatní zakysané mléčné výrobky. Klasické kravské mléko (čerstvé, ne trvanlivé) do pokrmů od roka, k přímému pití se doporučuje raději až od 2 let. Ovšem je otázka, nakolik je to nutnost a nakolik tlak společností vyrábějících UM 😖 Já dávám občas KM k pití od roka a půl, ale žádný úspěch nemá 😀

kvakulka
3. dub 2010

Synovi teprve bude 6.měsíců a jogurt tedy doslova zbožňuje- Choceňský- ten je dostatečně tučný a není kyselý- buď samotný, nebo s přesnídávkou. Ale on teď roste jak ďas, tak je asi posedlý vápníkem 😀 😀 😀 (má už 74 cm 😅 - v 5,5 měsících, ufff)

andykov
3. dub 2010

Já začla od 7.měsíce, požehnáno dr., ale jen bílý buď s banánem a sušenkama a nebo přesnídávkou.. Začla jsem Holandii, pak se doporuřuje activie a chočenský. Zkoušela jsem i zott, revital active, od 9.měs. jsem začla dávat jogurt Yo s příchutí, je bez éček a teď ten 12.měsíc už dám sem tam i ochucený jakýkoliv, nejlépe samo zase yo, holandie, chočenský, activie, jsou to kvaltiní joogurty 🙂
Kojený děti by s jogurtem měly začít od 8.měs. a nekojený můžou od 7.měs., ale každý říka něco jiného..

marketa137
7. únor 2011

Obnovuji diskuzi. potřebuju radu co místo jogurtu dávat aby měl mléčnou dávku 😉

power700
7. únor 2011

Od roku může dávat Markéta i Lipánka,ne? Co holky myslíte?

marketa137
7. únor 2011

@power700 ten občas dávam ale nevim jeslti by bylo ěnco vhodnějšího místo jogurt. tomík má asi reflux a jogurty blinká obloukem a ještě 2h po jogurtu ublinkává ☹ takže ho dávat nemůžuž. je problém že ani UM nechce takže má mléko jen 2x denně v kaši a vařim mu teda pudink z UM a ten mu chutná ale chtěla bych mu pudink s něčim střídat 😉

lexxa24
7. únor 2011

bohuzel si nemohu precist slozeni Lipanku, ale tu rikal a i si to myslim, ze lipanek ma moc cukru. Osobne bych ho dala sve male jen v nouzi!

takyja
7. únor 2011

Lipánka nedávat! Rozhodně ne do 1 roku, obsahuje tvaroh a tak je zátěží na ledviny...!!! A po roce bych ho stejně nedala - je plný tuku a cukru a výživově nevhodný: http://ekonomika.idnes.cz/specialni-priloha.asp...

Jogurt jsem potenciálnímu alergikovi dávala se souhlasem MUDr. od ukončeného 8. měsíce. Dávám Holandii nebo Olma Bio, buď dávám jen bílý, nebo smíchám s ovocem či frutapurou... Slazené od výrobce nekupuji.

storm07
7. únor 2011

@marketa137 doporučují bobika probio

My dáváme jogurty od 6. měsíce - protože mi odmítala mlíčko - kupvala jsem dětské od nestlé nebo hami a activii

andelka
7. únor 2011

My jsme s jogurtem začali v ukonč. 8.měs, bílou Hollandii.
Lipánka miluju já, ale dřív jak po roce věci z tvarohu a smetany malej nedostane. Nicméně co do složení - zkusila jsem Lipánka, Bobíka, Pribináčka, Ostraváčka, Laksymáčka, Kunínka a Lipánek vyšel naprosto nejlíp. Takže pokud budu malému něco takového dávat, tak jedině Lipánka.

lexxa24
7. únor 2011

myslim, ze kdyz clovek da malemu diteti kvalitni bily jogurt s ovocem, udela nejlip. . ale co clovek, to nazor!!

k.ate
7. únor 2011

ma jsme začli dávat jogurty kolem těch 8 měsíců... možná o něco málo dřív, začínali jsme activií, teď občas dostane zott, slazený mu moc nekupujem... maximálně dostane lžičku nebo dvě, když nákej máme my, ale nejvíc baští pořád jen neochucený bílý. Třeba pribináček (zkoušeli jsme před cca měsícem) mu nechutnal vůbec 😀
Když jsme byli na návštěvě u manželovejch rodičů, jeho maminka se hrozně divila, že malej jí samotnej bílej jogrut, že jí to nechutná a děti by jí to určitě taky nejedly, ale nikdy jim ho dát nezkusila... 🙂

ladybugie
7. únor 2011

já začala malé dávat jogurty v sedmi měsících, ale blindila po nich. Takže jsme přestali. Znovu dáváme od devíti a půl měsíců. Začali jsme s bílou activií neslazenou, kombinuju s Hollandií bílou neslazenou a bílým choceňským. Občas koupíme sladkou actívii nebo ovocnou.

ladybugie
7. únor 2011

a pribiňáky by se prý do roka dávat neměly, protože jsou šlehaný z tvarohu a malinký ledviny nedokáží zpracovanou bombu plnou bílkovin, která je právě v tvarohu. Tolik moje dětská mudra. 😉

dana3262
7. únor 2011

My zacli v 11,5mes. se zakysanou smetanou. (Tucny jogurt 10% nebo zakys. smetana ma 13% i vic, ale tech 13% je myslim az dost)

ladybugie
7. únor 2011

@marketa137 my jsme s refluxem taky bojovali. Pozor na rozdíl - když má dítě reflux, blindí všechno a hlavně to řídký a tekutý. Pokud ti blinká jen po jogurtech, zkusila bych zjistit, jestli to není nesnášenlivost kravského mléka.

marketa137
7. únor 2011

@ladybugie já se špatně vyjádřila. Blinká dost často i po jiných jídlech ale po tom jogurtu je to okamžité 😖 . měl i normální pudink s kravského mléka a vše ok takže si mylsim že mu vadí jak je to kyselé 😒

jinak vím že jogurt je nejlepší ale prostě nevim co místo toho aby měl další mléčnou dávku. Možná zkusit tu kysanou smetanu? Tu vim že doporučují na problémy se žaludkem a neni moc kyselá 😉

zlababa07
25. črc 2011

Mám dotaz týkající se jogurtu, tak se to tu pokusím oživit: zkusila jsem malýmu dát bílou holandii, activii a choceňský, chutnají mu všechny moc, ale problém je, že se po nich nejspíš osypává. Na bříšku a na bradě se mu vždycky do druhého dne udělaly takové mapky s červenou krupičkou, které cca po týdnu mazání vitamínovou mastí zmizí. Zkoušela jsem to zatím 2x s odstupem cca 2 týdnů, takže jiným jídlem to asi nejspíš nebude. Je možné, že by měl alergii na kravské mléko a projevila se až nyní? Při kojení jsem normálně jedla jogurty po kilech a nikdy žádnou reakci neměl. Jen doplňuji, že byl do 6.m plně kojený 😉

luckakol
25. črc 2011

Myslim, ze to, ze jsi jedla jogurty pri kojeni nema vubec zadny vyznam. Jogurt je z mlecnych vyrobku jeden z nejsetrnejsich, co se alergenu bilkoviny kr.mleka tyce. Ale je to porad mleko. Myslim, ze mezi 9m-1r je idealni cas na prvni ochutnani. Zalezi na alergiich v rodine. A jine mlecne vyrobky si uz dala? Jak to bylo s nimi? Pokud ne, tak bych zkusila jeste neco mlecneho a uvidis reakci. Pokud se to bude opakovat, tak uz bych se sla radit s doktorkou a pravdepodobne na nejakou dobu na mlecne veci zapomela ☹

romana29
26. črc 2011

Zhruba od 8. jsem začala dávat, napřed tu bílou aktivii, pak tu ochucenou, teď už všechno. Nejlepší je, že jí třeba dám ochucenou aktivii, pak chci posvačit já bílý jogurt a ona chce taky, ani pusu nezkřiví, přitom ta chuť je fakt odlišná 😀

bertica.h
26. črc 2011

ja som dala dcére od pol roku ale zvracala mi z neho,asi jej telo nebolo pripravené ☹ ☹
tak sme mali niekolkomesačnu prestavku a asi od 8cih mesiacov maju obidve dievčatá activiu každý den.
do 2rokov neochutenú,od 2rokov zelenu sladku,iné im nedávam.ked tak výnimočne raz za mesiac,dva kostíkov aj to len staršej

zlababa07
26. črc 2011

@luckakol zatím měl jen mléčné kaše a v pohodě, ale ty jsou z UM, ne? Nebo je tam stejná bílkovina?