Od kdy jste začaly dávat miminkům bílý jogurt?

carodejnice
2. dub 2010

Ahoj,
od kdy jste začaly dávat miminkům bílý jogurt?

verde198
26. črc 2011

Ja jsem zacala davat bily jogurt d 9.mesice, nastesti ji chutna vsechno co dostane 🙂 Osobne se teda vyhybam vyrobkum od Danone pote co jsem si pred casem poradne precetla slozeni - pridavaji tam spoustu veci, ktere v jinych jogurtech vubec nejsou. Moji favorite jsou crevene od Olmy nebo Chocensky.

luckakol
5. srp 2011

@zlababa07 Ano, mlecne kase jsou s UM. Ale dulezite je, ze BKM je i v normalnim UM (nemyslim HA) urcitym zpusobem upravena - to aby lepe odpovidalo MM. Treba Sunar ma pomer syrovaky a kaseinu 80:20. Kravske mleko to ma naopak. No a prave ten Kasein je ten alergen.

iv123
28. únor 2012

Obnovuji téma 🙂 Dáváte někdo i bílý jogurt ZOTT?

monika12353
5. čer 2012

Prosim vas- muze dite jogurt i kdyz je potencialni alergik- UM jen HA?? Diky

alelenka82
25. kvě 2013

Dekuji za vase prispevky,nasla jsem presne, co jsem potrebovala...mame 8 mesicu,zitra chci zkusit prvne jogurt, neochucenou aktivii,tak snad to bude dobre.. 🙂

leikkka
1. čer 2013

my dávali po 8m - pouze bílý a kvalitní smetanový

alelenka82
3. čer 2013

My daváme od 8.mĕsíce..chutná activia bílá 😝

kammka
3. čer 2013

cca od sedmi měsíců, jen bílé a v pohodě. obvykle kupuju bio v lidlu, taky activia je dobrá, ale nejčastěji zajedu do kravína a pak naočkuju nějakým kvalitním jogurtem

salomee
3. čer 2013

@kammka V Lidlu jsou nějaké bio jogurty?

kammka
3. čer 2013

@salomee jo a jsou naprosto super..

salomee
3. čer 2013

@kammka A jak se jmenují, kde je tam najdu? Chodím tam často, bo to jediné mám blízko, ale ten sortiment je hroznej..a teď zavedli pár exemplářů bio zeleniny, ale o jogurtech nevím..a cena?

ojo
3. čer 2013

od 8.měsíce, dopoledne a buď bílou aktivii nebo hollandie (ty selské)

kammka
3. čer 2013

@salomee já jsem s lidlem celkem spokojená, mají dost výrobků vysoké kvality, jen o nich vědět, ty jogurty nepřehlídneš, je to zelenobílý kelímek s papírovým přebalem a klasika alu víčko, BIO je přímo v názvu, je to hustej krémovej jogurt...vynikající i jako očkovací kultura, v akci stál cca 6kč, teď snad 8kč..

salomee
4. čer 2013

@kammka Díky, ale faktsi nejsem jistá, jestli je mají i u nás, už rok chodím hlavně tam a o tomto nevím. A jinak mě štve, že tam jsou hlavně výrobky jejich privátních značek, třeba to koření, nebo čaje..nebo rýže a spol., já si u nich běžný týdenní nákup udělat neumím.
Jinak jogurt mi chutná ten jejich řecký a ten i dávám malému..

ratatooy
4. čer 2013

od 8mesice,holky ale nekupujte detem v žádným připadě activi a další sračky,kupujte fakt přirodni jogurty tipu hollandie

ratatooy
4. čer 2013

a ještě vas mužu upozornit celkove na vyrobky od danone,menžel jezdil s cistrnou s mlekem a vše co bylo zkaženy neo se nezpotřebovalo se vozilo do danone a tam z toho vyrabí vyrobky,taky je to vidět třeba na kostíkách,je to smradlava tekutá srajda a maly deti to naštestí poznaji,jednou malej omylem hodil do košiku kostiky a po dvou lžičkách se pěkně zablil

kammka
4. čer 2013

@salomee je to nová věc, mají je cca měsíc a půl, tak nějak, když je nemají, tak si nech zavolat vedoucí a zeptej se proč.. koření tam taky nekupuju, max v nouzi, stejně tam nemají to moje, já do všeho rvu tymián..ale jejich šunky a salámy, to je vysoká kvalita, samo ne ty za 12,90 v akci..já nakupuju hlavně základní potraviny, takže ani v lidlu nemám problém. i když pokud se dostanu do kauflandu, tak si samo vemu mouku dvounulku daleko radši...
v lidlu mají třeba super zelí v plechu, masové, skutečně masové konzervy, rajčatový protlak ve skle ten je nej , co znám..my máme z velké části vlastní maso i vejce, pro mlíko jezdím do kravína..takže já jinak potřebuju tak do DM drogerie a třeba do zdravé výživy občas pro něco extra, jo, chybí im tam sušené droždí, ale i to čerstvé vydrží dost a při každotýdenním nákupu nemám problém...rrýži kupuju už jen u číňanů, to se nedá srovnávat, pravda, nemají vždy nescafé 😀 ale bez toho see dá žít..a taky my máme ve vsi celkem dobrou masnu, já upřednostňuju v mase pultový prodej, ale často tam nechodím.
takže obsah mého vozíku:
zelenina+ovoce, mouky, máslo, kysané zelí, tvaroh jak vaničkový pro holku na svačinky, tak balený v papíru, kvalitní margarín, ty jejich bio jogurty, jen bílé... kysaná smetana, šlehačka, toaletní papír, kapesníky,mražená zelenina,těstoviny, čočka, ...... , třeba maj super višňový kompot bez pecek..
jo, pravda, nemají kojeneckou vodu, což je blbý.. ale tu mi vezme chlap cestou z práce..já tam udělám opravdu většinu nákupů, výrazně mi tam chybí jen pár věcí..stejně pro maso do masny, pro drogerii do DM..

salomee
4. čer 2013

@kammka Díky, jsem se chtěla zeptat, co tam tak kupuješ, ale nechtěla jsem prudit🙂..Tak na ty jogurty se mrknu dnes či zítra..jo, šunku tam mám taky ráda, beru tu s 97% masa..tak dík za tip na ty jogurty.

Jinak by mě zajímalo, co ta Activie..někdo ji dává, někdo ne, že jsou tam škroby a ty “bifido-bakterie“z traktu kachny....já ji teda nedávám, ani daně nejím..

salomee
4. čer 2013

@ratatooy Až tak? No myslím, že právě ta Activia taky nebude žádný skvost...ale nevím.

ratatooy
4. čer 2013

@salomee no dyt to se psala ž activia je nejhorší,to ani nema právo mit označení jogurt je to jen škrob voda a cukr

nadja73
4. čer 2013

od 8. mesice, bily, tucny . Nejvic chutna Chocensky a Recky. Na Reckem "vyrostla" moje starsi dcera.

zuzik22
4. čer 2013

Začali jsme dávat od 8. měsíce. Pouze bílý jogurt, tučný a bez škrobů!!!! Activie se tváří, jak je zdravá, ale stačí mrknout na složení. U nás vede Hollandia. 🙂

ratatooy
4. čer 2013

@zuzik22 no activi stači otevřit a už o vidime že to okolo jogurtu ani nešlo

zuzik22
4. čer 2013

@ratatooy Jojo...a setkala jsem se s tím, že se okolí diví, proč malé activii nedávám? 😠 Je vidět, jak se dá reklamou všechno prodat! 🙄

ratatooy
4. čer 2013

@zuzik22 no jasny u me se zas okolí divíí že kostíci nejsou na kosti,to si snad muže myslet jen blázen

zuzik22
4. čer 2013

@ratatooy Ty jsme zatím neřešili, ale taky dobrý názor 😀 CJe mi jasné, že malou toho neuchráním, ale doufám, že v základu bude mít k bílým jogurtům, zelenině a ovoci blíž než k sladkostem...

ratatooy
4. čer 2013

@zuzik22 no tak u nas sladkosti jedou deno denne,spiš gumovy bonbony,ale to už ted nezachranim

zuzik22
4. čer 2013

@ratatooy Jj...radši si nedělám iluze. 😉 Vidím, že budete mít na Vánoce nádherný dáreček. <3 Moc gratuluji!!!

ratatooy
4. čer 2013

@zuzik22 jj dekujeme,ale na druhou stranu musim říct že malej ji všechno má rád zeleninu ovoce,sojovy maso,takže to neni až tak šileny

pejtho
4. čer 2013

Já dávám od ukončeného 7. měsíce bílý jogurt. Většinou Hollandii a protože jí samotná moc nejede, tak míchám třeba s banánem.
Jinak co se týče kravského mléka, tak mě se to zdá teď trošku přehnané, že nedoporučují podávat třeba až do 3 let.
Starší dcerku jsem kojila do roka a po roce jsme hned najeli na kravské mléko. Teď jí budou dva a pije ráno a večer 150ml kravského mléka.
A klidně i pořádně tučného čerstvého přímo od krávy-jen převařené.
Mladší dcerce je teď 7 měsíců. Začínáme s jogurtem, okolo 10 měsíce přidámě nějakého pribiňáka, i když ho chutnala už teď. Zatím kojím, ale jinak po roce opět najedeme na kravské mléko.