Od kdy jste začli dávat mimča do chodítka?

pajatehule
17. dub 2012

kdy ste začaly dávat mimča do chodítka?

nerreidda
17. dub 2012

nedávala jsem

katschka
17. dub 2012

Já teda taky doporučuju to chodítko, kterýho se dítko drží a tlačí před sebou. To je uplně perfektní a používá se prostě až když je dítě samo připravený chodit.. jak co se týče pevnosti těla, tak fyzický zdatnosti a tak. To chodítko, co se tam mimčo strčí, tak mi přijde dost blbý, co se vývoje dítěte týče. Navíc ty děcka pak chodí po špičkách - což způsobuje problémy s celou stavbou těla. A výrobce je total mimo, když doporučuje používat to už od 6ti měsíců. To ty děti většinou ještě ani sami nesedí. Takže se jim bortí páteř. Znam případ, kdy byl člověk kvůli předčasnýmu posazování už na několika operacích. Takže když už musí být to zlo, tak určitě až když se samo posadí.. resp..pak i postaví. Navíc je taky fajn, když to mimčo ještě chvíli leze a je relativní klid. Jak se naučí běhat, tak už si nesedneš. 😉 A i si myslím, že to dítě je strašně spokojený, když něčeho samo dosáhne, když se mu něco povede. A tohle mu to vezme... Nevím, jsem asi konzerva. 😅

sabuse1
17. dub 2012

taky jsem nedávala a argumenty typu: "používala jsem chodítko abych si aspoň došla v klidu na záchod" moc nechápu...ano já si na ten záchod v klidu nedojdu, vařím večer nebo s dcerou když syn usne a dá se to zvládnout🙂 nechci nikoho soudit, každý ať si jedná podle svého uvážení, ale tyhle argumenty mě fakt dostaly🙂

mucu
17. dub 2012

no já nevim my jsme teda chodítko využili na všechny tři děti a nevim jak někdo přišel na to že tam dítko visí a nebo klátí nohama 😉 já tam děcka dala když pevně stáli nebo s pustili a chtěli udělat krok ...Ted u posledního to by lo 9měsících pořád chtěl capkat za ruku a bohužel celej den jsme capkat prostě nemohli musela jsem uvařit poklidit jít na wc tak prostě byl v chodidle a byl spokojenej došel si kam chtěl...už je mu rok od 10měsíců chodí sám 😀 😀

cutce
17. dub 2012

NIKDY, deti se maji naucit chodit az budou samy pripraveni 😉

jajinka27
17. dub 2012

ono asi moc maminek neodpoví na otázku, protože moc takových není 😀

baris
17. dub 2012

rovněž si myslím, že otázka zněla jinak. Ne zda souhlasíte s používáním chodítka 😖 .

Obě holky chodítko měly cca od 6-7měsíců - uměly už sedět, v pohodě držet hlavičku. Dávala jsem je tam jen na chvíli, když jsem musela na WC, uvařit oběd .... Holky v něm byly rády - mohly se pohybovat. V momentě, kdy se začaly samy stavět, chodítko už nechtěly. Starší začala sama chodit v 11měsících, mladší už v 9,5 měsících.

Maminka se chtěla jen zeptat. Občas mám pocit, že ten, kdo se neřídí na 220% názory lékařů, nekupuje jen bio výrobky, svému dítěti nikdy nekoupí skleničku, nekojí min. do 2 let, tak je neschopná matka.

karusta
17. dub 2012

Já nedávala ani jedno ze tří, přišlo mi zbytečné.. ale známá už tam měla kluka na 6ti měsících a byl tam strašně šťastnej (mně se to teda moc nelíbilo, jsem spíše proti... ať chodí sami, když na to mají...)

hagyhagy
17. dub 2012

joj lidi, když neodpovídáte na co se maminka ptala proč to řešíte je to přece každého věc ☹
@pajatehule já jsem tam malou dala poprvé jak už se umela sama posadit..ale ne na chozeni a na dlouho ale treba kdyz jsem se potrebovala osprchovat a byla sem s ni sama tak sem ji tam dala a vzala sebou do koupelny, nebo kdyz sem sla na wc a tak..vetšinou byla spise v ohradce kdyz sem neco delala ale jinak stale na zemi zkoumala svet.. 🙂

hojda
17. dub 2012

Já bych ho tam šoupla hned jak se narodí, stejně se v břiše těšilo jen na to, jak si bude ničit záda v chodítku 😉

mrsblack
17. dub 2012

do chodítka ne, to posazovací jsem nepořizovali (z důvodů výše uvedených), za chodítko-tlačítko se postavil sám, jakmile se začal stavět u nábytku a začal s ním za nějaký čas chodit, takže mezi 7 a 8 měsícem.

andyalukasek2008
17. dub 2012

Nikdy a divím se, že ještě někdo nečte a riskuje...

jaa
17. dub 2012

Až,když sama chodila kolem nábytku a za ruce. Tj kolem 8 měs a chodítko měla 10 dní. pak už chodila sama.. 😉 😉 Rozhodně nedávat dříve,než pochopí k čemu ty nohy má.. Pokud se tam dá brzy,tak mají děti návyk stání na špičkách ve velkém předklonu a neumí padat.

katyxq
17. dub 2012
laska.nezna.hranic
17. dub 2012

přesně si to nepamatuji, ale podle fotek to bylo někdy v osmém měsíci, když už uměl sám stát

barusinecka
17. dub 2012

holky já nevím,každá má na to svůj názor,ale dneska není dobré nic.Já jsem zásadně proti takovým těm řečím že se nesmí dávat do chodítka.Já byla v chodítku jako malá a spousta jiných kamarádek a známých a všichni jsme díky bohu zdraví a nemáme žádné problémy.Jen se dneska všichni snaží žít podle tabulek a to je myslím pěkná blbost.Já jsem dávala dcerku do chodítka po 8 měsíci... 😀

kacatko_1907
17. dub 2012

podle mě to vůbec není potřeba, já bych chodítko nepoužívala 😉

kathy.skal
18. dub 2012

nedávala bych - dokud mimčo samo nechodí, není na to připravené a ničí se mu tělíčko.... Když začně chodit, nepotřebuješ chodítko 🙂

helen_8
14. led 2013

Zajímavé téma, nikdy jsem to nijak nestudovala, ale jen zdravým selským rozumem mi došlo, že chodítko zdravé asi nebude! My jsme právě generace, která má problémy se zády, kdo nebyl u fyzioterapeuta, ani to neví a ruku na srdce, koho občas nebolí záda?
Myslím, že je dobré, že se vyjádří i maminky či ti, kdo ví, že chodítko není zdravé a hlavně v případě, kdy dítě ještě nemá určitý vývoj, včetně umělého posazování! Nemusím být maminka ani odborník, aby mi to došlo. Třeba díky tomu opačnému názoru si některá maminka uvědomí, že chodítko ne, zvlášť když se tu vyjádří fyzioterapeutka, už proto bych se zamyslela! Je to jen byznys.
Názory jako dítě v něm bylo spokojené, co je to za blbost? Když dám dítěti v půl roce lízátko, tak bude taky spokojené a není to přeci zdravé! Za nás byly i ohrádky, takže taky varianta, jak si dojít v klidu na WC, ne? 😉

mufinka26
14. led 2013

začaly sme ted, malýmu je sedm měsíců 🙂 né na dlouho 🙂

haniplanetka
3. únor 2013

@twenny polštářek do chodítka? To už je do nebe volající zvrhlost!!! Fuj. Jinak, milé ostatní uživatelky, které komentujete to, že si mají odpůrci chodítek založit vlastní diskusi, nevím, co nechápete na tom, že se člověk snaží poradit tazatelce, že se má na chodítko vykašlat, můj ortoped říká, že je to prokazatelně poškozování zdraví dítěte, vy byste na to nereagovaly a nechali tazatelku, aˇt ničí páteř a kyčle dalšímu dítěti? Já strávila půlku dětství ve špitále s páteří a kyčlemi a jakákoliv možnost, jak tomu předejít, je důležitá. Dítě se vyvíjí samo přirozenou cestou, chodit si začne, až na to bude připravené. @eficenka souhlasím na sto pro

monad
4. únor 2013

tu první holčiku jsem tam dávala. té jsme museli pomoct, měla těžký porod a cvičili jsme vojtovku, tak trochu jsme jí pomohli, ale až po roce..
tu druhou teď mimi tam odkládám jen když chci třeba vyluxovat, aby mi tady nelezla, jinak ona to nepotřebude. chodí krásně okolo nábytku sama..
a maximální doba v chodítku by neměla přesáhnout denně 20min 😉 😉

kettynka1234
4. únor 2013

Nedávala bych chodítko. Když se dítě bude chtít postavit a capkat, postaví se a bude capkat. Pediatři a ortopedi chodítka nedoporučují. Mám 4 děti a ani jedno v chodítku nebylo.

helulicek
4. únor 2013

Tak i mě to nedá nepřispět ..... za mě chodítko rozhodně ne. Jsem fyzioterapeut a bohužel musím potvrdit, co se tu již psalo... základ pro zdravý vývoj dáváme dětem od miminka a to už od správného nošení, pasení koníčků atd. Nechat dítěti přirozený vývoj, do ničeho jej nenutit. V chodítkách může vzniknout špatný stereotyp chůze, vývoj nožiček, zátěž na záda, postavení pánve atd. Ono i těch "pár" minut denně udělá hodně...

Uvařit, odejít na záchod, uklidit se dá i bez chodítka. Vím o čem mluvím, mám doma dva pořádné čertíky 😀

asaka
4. únor 2013

nikdy!!!!

blahova_andrea
4. únor 2013

NIKDY! Nepořídili jsme a nechybělo nám. Myslím, že se peníze dají použít jinak a více ku prospěchu dítěte.

eimmy
4. únor 2013

nelze než použít starý dobrý citát .... KDYBY HLOUPOST NADNÁŠELA ... a KOMU NENÍ RADY TOMU NENÍ POMOCI... jen huntujte těla svých dětí.. jednou Vám za to zajisté poděkují...