Od kdy jste začli dávat mimča do chodítka?

pajatehule
17. dub 2012

kdy ste začaly dávat mimča do chodítka?

mates22
17. dub 2012

nikdy, chodítka nejsou podle pediatrů a ortopedů právě zdravá ☹. Takže moje děti se prostě plazily, pak si u nábytku stoupaly, pak ho obcházely a připadně chodily za ručičky a pak chodily do prostoru bez chodítka, když se na to cítily. Každej jinak, dcera chodila ještě před rokem a syn se na 11 měsících teprve postavil, takže i do chodítka to bude individuální, když už...........

ja.na81
17. dub 2012

nikdy, ja jsem silne protichoditkovsky zamerena... 😉

madormi
17. dub 2012

nepořizuji vůbec chodítko, nejsem proti tomu vyloženě, ale máme hopsadlo - sedák ja ne stejném principu jako chodítko a myslím, že bohatě stačí když je pár minut denně v tom, ještě chodítko by už asi bylo moc na její zádíčka 🙂

kway
17. dub 2012

Chodítko vubec nepoužívame a ani nebudeme 😉

veruska007
17. dub 2012

Dnes se místo klasických chodítek dost využívají "chodítka" víceméně hračky, kterých se dítě přidržuje, aby udrželo rovnováhu. Koupila jsem kamarádce od FisherPrice a jsou s tím velmi spokojení a dítku to určitě neublíží. Je to takový vozík na kolečkách a dítě ho tlačí před sebou... no, my k tomu měly doma kočárek 😉

nasticka
17. dub 2012

Nikdy. Chodítko absolutně neuznávám, nespatřuju vůbec žádný smysl v používání tohoto vynálezu.

camelinka
17. dub 2012

Též su proti chodítkům, ikdyž naše malá by v něm byla u vytržení a už bych ji asi nechytla,ale nic dobrý ho by jí to nedalo, Teď mi tu leze podél nábytku a to stačí bohatě nám oběma 😀 😀 😀

petrakol
17. dub 2012

Nikdy. K čemu to má vlastně sloužit? Také v tom žádný smysl nevidím.

paja1975
17. dub 2012

Chodítko je nesmysl, tahač na peníze. Dítě v tom nemůže být víc jak několik málo minut denně. Není to vhodné na záda. Bortí se jim při tom páteř. Dítě samo pozná kdy už je připraveno chodit a chodit pak začne. A to už chodítko nepotřebuje. Do té doby mu chodítko z fiziologického hlediska jen ubližuje. S chodítky zásadně nesouhlasím..

mmmiska83
17. dub 2012

otázka zněla jinak ne??? to je každého volba, zda dá nebo nedá dítě do chodítka.....malý měl chvíli chodítko od 10 m myslím....a byl v něm spokojený, mohl se pohybovat rychle po bytě a líbilo se mu to, žádné následky nemá. , používal ho cca 2 měsíce než začal chodit a samozřejmě v něm nebyl celý den...ted u druhého již používat nebudu,ale ne kvůli názorům "lidí" nebo pediatrů.....myslím, že netřeba zas tolik přehánět kvůli všemu.......a to jsem jedna z "pečlivých a opatrných matek,které dodržují snad vše co se má......kromě tohohle tedy....klidně mě ukamenujte 😝

cuma
17. dub 2012

@mmmiska83: úplně souhlasím, nevím proč se tu vyjadřují všichni k něčemu, na co se jich nikdo neptal: Když jsem proti chodítkům, tak neodpovídám.
My chodítko měly, malá stála v 6měsících sama v ohrádce,ale za chvíli jipřevrátila a utekla z ní, takže jsem neměla, ani vteřinku, kam jí dát, aby si neublížila a já mohla třeba jen na záchod. V chodítku bývala pár minut denně a hrozně se jí tam líbilo, byla tam od začátku 7.měsíce (výrobce doporučil od 6.měsíců) někdy ho jen tak před sebou tlačila opřená zvenku, od začátku 8.měsíce chodí sama takže doba v něm ztrávená byla minimální,ale nám pomohla, při její bezpečnosti

pepibubu
17. dub 2012

Od nikdy, protože jsem od rehabilitační a doktorky souhlasně vyslechla, že chodítko (míněno takový to, kam dítě posadíte a ono klátí nohama) jen škodí. Když už chodítko, tak takové, které dítě před sebou tlačí a musí jít, ne jen camrat nohama. Ta sedící chodítka prý jen škodí páteři a klenbě nohou.

kammka
17. dub 2012

chodítko v žádném případě.. a bez ohledu na to, jak zněla otázka odpovídám, že i podle pedagogů a dětských psychologů je to jenom mor... aby se obě mozkové hemisféry rozvíjely správně a hlavně rovnoměrně, je třeba dodržet posloupnoust vývoje, tedy neposazovat, dokud si dítě SAMO nesedne, nepostavovat, dokud si SAMO nestoupne a i chodit musí začít jen a jen SAMO, ne v nějakým vehiklu..ani vodit dítě za jednu ruku se nedoporučuje.. za ty peníze doporučuju koupit si něco jinýho....

romcovaklarka
17. dub 2012

Sam má 10m a zatím jsem chodítko nepotřebovala, a jak tak na to koukám, tak myslím, že ho ani potřebovat nebudu. Máme upravený celý obývák tak, aby se v něm mohl volně pohybovat a mimo něj se sám nedostane. To je podle mě nejlepší a doporučuju to tak nějak udělat, v ohrádce by mi nevydržel, je to pro něj moc malý prostor, ale v celém pokoji už se celkem vyblbne 🙂

martaska78
17. dub 2012

Neměla jsem ani na jedno dítě, nejdřív je na to moc malý a potom už si chodí (leze) samo, pro mě vyhozené peníze 🙂

jajina.c
17. dub 2012

Já chodítko pořídila z nouze - malý mi do 8. měsíce brečel skoro pořád když byl vzhůru a spal hrozně málo. Pořídila jsem ho v 7 měsících, ale byl tam jen, když jsem si potřebovala skočit na Wc a nebo když jsem potřebovala volné ruce. Byl v tom tak max. 20 minut denně a cca měsíc. My jsme na tom vyrostli taky a je nám něco? Většina doktorů v nich vyrostlo také. Takže za mě, ano, ale ne na dlouho a určitě tam nedávat dětičky, co ještě nelezou a nesedí.

andy80
17. dub 2012

Do chodítka? Ani omylem!!! Chudáci děti, co tam visí. Pořídila jsem takový ten vozíček o který se dítě opře a tlačí ho před sebou.
Padají tu názory, že jsme na nich taky vyrostli a je nám něco? Ano je, problémy s páteří má snad každý druhý člověk a základ se utvořil už právě v dětství.

bocinka
17. dub 2012

Já začala až po roce, ale to jen proto, že Sof už byla těžká a neuměla chodit sama do 15ti měsíců, abych mohla aspoň uvařit, jinak na ven měla taky to "tlačítko" je to bomba.... Jinak znám holky co dávají mimina do chodítek i od čtyř měsíců, to už je extrém, dala bych až samo sedí 😉 😉 😉

monivo
17. dub 2012

Přesně jak to většina píše. Klasické chodítko, do kterého dítě "vsuneš" rozhodně ne. Ale taková ta, která dítě tlačí před sebou jako vozík proč ne. Nám ho dokonce v Podolí doporučili na rehabilitaci. Hodně dětí má tendenci před sebou tlačit židle apod., což je to samé.

ange_de_la_morte
17. dub 2012

Svoje děti zatím nemám ale jedno vím zcela jistě ... nikdy žádné chodítko !! 😀

twenny
17. dub 2012

Nikdy, je to hnus. Viděla jsem nedávno fotky dětí v chodítku, které mělo super vychytávku. Polštářek na hlavičku pro děti, které ji ještě sami neudrží. Nechapu, proč bych do něčeho takového měla dítě dávat a ničit mu záda a nohy (děti se neučí chodit přirozeně, odráží se špičkama a pak logicky chodí po špičkách).

lamarika
17. dub 2012

Nikdy

petja
17. dub 2012

Nikdy.Leda vozítko,které tlačí před sebou,pokud na to má.Jak se zvedne a jde,ať klidně tlačí i kočárek,ale něco,čím je tlačeno,nebrat!

micka1
17. dub 2012

Je každé ho věc jestli dá dítě do chodítka nebo ne. U syna jsem chodítka měla a díky bohu za chodítko. Jinak doma neudělala vůbec nic a na záchod bych se taky nedostala. Dávala jsem ho na krátkou dobu a byl v něm spokojený. za vozítkem nechtěl chodit vůbec. U dcery jsem chodítko pořídila, ale nechce v něm být ta zase upřednostňuje vozítko. To že my dospělý máme problémy z páteří za to nemůže jenom chodítko ve kterém jsem byli i my. V dnešní době kdy každý většinu času tráví u PC a má sedavé zaměstnání se ní čemu divit že mají problémy s páteří.

terkaz
17. dub 2012

Nikdy 😒 😉

levandule_vanilkova
17. dub 2012

Navrhuji všem ženám, které se tu rozhořčují nad vším co se týká chodítka ať si založí vlastní diskuzi s názvem třeba "Fuj chodítko" a tam si můžou stěžovat nad funkcí tohoto pekelného stroje. Autorka otázky se ptá "Kdy jste začali dávat..." a to logicky znamená, že otázka je určena pro maminky, které chodítko používají.

Jinak mimi může do chodítka od doby kdy samo rovně sedí a hezky drží zádíčka. Nenechávala bych ho tam dlouho, prostě jako vše - přiměřeně 😉

margeta
17. dub 2012

Proč do chodítka ? Tím mu nepomůžeš, je to zbytečné.

eficenka
17. dub 2012

@micka1 na tohle se nedá reagovat... Jsi z oboru, že tomu tak rozumíš? jsem fyzipoterapeutka a děti , které ke mě chodí na terapii se skoliózou tak zatím mám u každého v Osobní anamnéze předčasné posazování či používání chodítek... Víš jak se cítí 17-ti letá slečna že neche jít na maturiťák, protože se nevleze do plesových šatů s korzetem ??? a jedinná věc která u ní hraje je od 9ti měsících chodítko prý 40 min denně....
Jinak u počítače moc nesedí a jako malá měla pohybu dost... Takže vliv chodítko má...
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/
toto je medicínská databáze a je to potvrzeno!!!! Vývoj neovliníš, kdyžtak jen !dítěti! zmaříš celý život....

rye
17. dub 2012

Nikdy. To se ještě vůbec prodává a někdo to kupuje?

hasky24
17. dub 2012

Ježiš ženy zakladatelka se ptá od kdy jste dávali do chodítka - tudíž se to týká jen maminek které dávali 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a šup hned je tady hejno vos kterých se to vůbec netýká 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 založte si vlastní diskuzi a dejte pokoj 😀 😀 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝