Od kdy koupit autosedačku 9-18 kg?

slavkah
24. říj 2010

Nas malej ma 8kg a mel 3 mesice, do vajicka uz se vleze jen tak tak. Myslite si, ze ho muzu dat do autosedacky 9-18 kg? Je u nich psano od 9 mesicu .....

kikimaruska
24. říj 2010

Nemyslím, že je to dobré. Malý určitě sám dobře v tomto věku ještě nesedí. Co třeba sehnat větší vajíčko...třeba Maxi Cosi Cabrio je jedna z největších co jsem mohla vyzkoušet já. Dřív, než bude mimi samo sedět, bych ho do této sedačky nedávala. Sice jsou některé naklápěcí, jako pro spánek, ale je to opravdu jen malinký sklon a nedá se to srovnávat s pohodlím pro spánek ve vajíčku. Navíc 3měs.mimi ještě opravdu hodně spí a na nějaké dálky už vubec ne. Já měla opačný problém, jelikož ještě syn na roce a dál ani 8 kg nevážil...a do sedačky 8-18 kg šel po 15 měsících, kdy si konečně sedl a sám seděl...ale šel tam s 7,8 kg...Nesedící dítko určitě ne. Ještě mě napadla sedačka 0-18 nebo 0-36 kg...která se pro tak malé děti otáčí do protisměru jako vajíčko a dá se přizpůsobit...ale jsou dražší a ne zas tolik bezpečné...Zkus se poradit v prodejně dětských autosedaček, určitě vyberete 😉

olgas
24. říj 2010

NO já bych ve tvém případě asi šla do sedačky 0-18 kg, my jednu máme taky na 0-13 kg je proti směru jízdy a od 9 kg se dá otočit po směru jízdy. Tyhle sedačky se dají naklápět, takž i když ještě nesedítě, tak je tam prcek alespoŇ trochu naklopený jakoby ve vajíčku 😉

ob.soklina
24. říj 2010

Ahoj slavkah jsem stejného názoru jako kikimaruska. Myslím si, že to je opravdu moooc brzo. Je to zvláštní, co máš za vajíčko??? Náš malej má skoro 9 měsíců 10 a půl kg a do vajíčka se stále vleze. Je teda pravda, že když ho už ted posazuji v zimním, tak mu raději tu horní vrstvu sundávám, ale vleze se tam i tak. Určitě bych se koukla po jiném vajíčku. Pro ty děti je to mnohem lepší a určitě i co se týče páteře. Držím pěstičky abyste udělali co nejlépe. Jen pro info, já se ptala u pediatra na přechod do té větší autosedačky a sdělil mi, že čím později tím lépe. Tak to zvládněte. 🙂

lukza
24. říj 2010

Ahojky to je moc brzo věřím že vám je asi opravdu vajíčko už malé ,ale to zkusit najít jinou sedačku co je prostornější ono aji záleží do jaké váhy máš vajíčko ,ale jinak platí že hlavička má být 1cm pod okraj a nožičky by neměly být skrčené.a je to brzo proto že ještě ti malý ještě nesedí nemá pevné záda takže ho budeš v sedačce 9-18 moc zatěžovat.přeji aby jsi našla jiné řešení než ho dávat do sedačky 9-18kg

lenulinka21
24. říj 2010

Ahojky taky se přidávám k ostatním... že je to moc brzy vajíčko je od 0-13kg a do 9kg
by mělo být dítě v sedačce otočené proti směru jízdy/kvůli bezpečnosti.
Naši kluci jsou cvalíci a jakmile si SAMI sedli pak jsme řešili větší sedačky ale samozřejmě to už měli víc
než 9kg 😀

sussanah
24. říj 2010

Do sedacky 9-18kg se ma dite presunout ve chvili, kdy je jiz na vajicko velke, tj. hlava je max 1cm pod okraj sedacky, zaroven pevne a stabilne samostatne sedi (tj samo se umi posadit) a pevne drzi hlavicku (to kvuli tomu, ze je uz po smeru jizdy). Jak rikaji holky, kdyz je vajicko male, zkus se podivat po vetsim. Opravdu prehozenim do sedacky dalsiho typu hodne riskujes poskozeni krcni patere maleho v pripade prudkeho brzdeni, nedejboze nehody. Jeste nema poradne vyvinute krcni svaly, aby udrzely hlavicku pevne na krku, kdyz bude po smeru jizdy.
Zkus se podivat po sedackach 0-18, ty jdou dlouho polohovat proti smeru jizdy.

laurinkan
4. lis 2013

ahoj, pokud chcete trochu ušetřit, zkuste nakupovat přes http://cestovani.hyperzbozi.cz/. já si nejprve vybrala autosedačku v kamenném obchodě a pak ji nakoupila přes hyperzbozi a ušetřila tak několik stovek 🙂

nikole17
15. led 2014
Uživatel nikole17 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od nikole17.

Ahoj, taky bych byla ještě pro vajíčko, zkus kouknout na babycar.cz mají tam teď velké akce na autosedačky/vajíčka.

johanuse
31. bře 2014

Přesně jak psaly i další, doporučuji koupit sedačku 0-18 kg (my jsme mívali tuto http://www.ondalek.cz/produkt/concord-ultimax2 ), protože těch 9 kg je taková spíš spodní hranice a vidím to ještě někde na hraně, takže bych to úplně neriskovala.

tynuskaba
6. led 2017

Chtěla bych se taky zeptat nás malý má 9 kg a je mu 7 měsíců (ještě nesedi ) myslíte že už můžeme dát autosedačku 9-18 kg Máme polohovatelnou ? Musíme jed do Ostravy a máme to asi 4 hodiny Cesty autem a ve vajíčku se mu nelíbi protoze nevidi a jak mám strach ze tu dlouhou cestu nedá tak bych ho chtěla dát už do tech větší není to brzo? Děkuji za odpověď ;)