Od kdy má dítě vlastní pokoj?

gilotek
9. lis 2007

Ahojky, sice ještě mimíska nemáme, ale přemýšlíme od kdy ho necháme spát samotnýho ve svým pokoji. Jak ho máme nechat dlouho u nás v ložnici. 😕

kamhajek
9. lis 2007

Gilotek: myslím, že je to každého věc: Ondra je ve svům pokoji tak od pěti a půl měsíců a spánek nám to všem jen zklidnilo. Od té doby spal lépe on i já. Mám ho přes chodbu, takže vše slyším, ale nebudí mě každým převalením.

gedren
9. lis 2007

Se to u kazdyho asi vyvine jinak 🙂 Ja taky planovala vlastni pokoj tak od pul roku, a ted je Helci rok a teda neumim si predsatvit, ze by spala jinde nez se mnou, takze ji dam nekam jinam asi nejdriv ve dvou letech 🙂

franti
9. lis 2007

ahojky, malemu su skoro dva roky a este spinka s nami. v lednu bude mat dva a uz ho planujeme dat do samotneho pokojika. uz mu ho postupne zariadujeme. ale uprimne, mam z toho obavy, ako bude reagovat.
ale ako pisu ostatne, je to kazdeho osobna vec. 😉

zany
9. lis 2007

Ahojky, tak my máme v plánu šoupnout prcka do vlastního pokoje zhruba v roce a to podle toho jak bude spát... Chtěla bych ho přestat kojit, takže snad nebudeme muset vstávat tak často jako dosud... 😒
Ale někdo spí s rodiči dlouho... 🙂

gilotek
autor
9. lis 2007

no já jsem myslela asi tak v půl roce 🙂 Ale člověk míní....... 😀

zany
9. lis 2007

To si nedovedu představit... Vstávali jsme na kojení a to bych musela chodit do vedlejšího pokoje... Takhle mi to přišlo pohodlné, že mám prcka vedle sebe a pokud měl hlad, tak jsem byla hned k dispozici 🙂

Uvidíme po tom roce 🙂 Ale jak píšeš, člověk míní... 😉 😝

dendisa
9. lis 2007

až se mi nevleze do košíku. Postýlku si do ložnice stěhovat nebudu 😉

jana.1
9. lis 2007

já ho plánuju dát do vlastního pokoje, až z toho bude mít rozum.. připravím hezký a natěším ho na to jako na překvapení 😉 bude se pak těšit a připadat si velký.. teď jsou mu 4m a fakt mi v ložnici nevadí.. 😉 naopak, chci ho u sebe... na zakníknutí se nebudím.. on takyjen tak nekníká.. budí se pouze na jídlo nebo když má bolení.
spí v postýlce, s nám v posteli ne.. nekojila jsem vleže, nešlo mi to.. 😀 , tak si nezvykl.. já bych tak nemohla spát ani z důvodu, že bych pak spala ztuhle nebo se furt budila a kontrolovala...vím to.. ještě když s náma spávala kočka.. 😀 teď už jí tam nepouštím 🙂

kacka79
9. lis 2007

Ahojky, tak mi máme pokojíček připravený od narození... nemohla jsem odolat a připravila jsem mu "jeho území". Do 2 měs spinkal s náma v ložnici v kolíbce, od té doby ho ukládám do jeho pelíšku, první noční kojení kolem půlnoci se stěhujeme do velký postele a tam jsme do rána..přes den spí taky u nás v ložnici. Ale v pkojíčku si přes den hodně hrajeme, máme tam na zemi matraci a spoustu polštářků a hraček 🙂

m.ajka
9. lis 2007

Tak teď mam obyvy aby malá nějak nestrádala, bydlím s ní sama v 1+1 😔

kacka79
9. lis 2007

m.ajka - kdybych byla s malým sama, taky bych klidně bydlela v 1+1..aspoň bych nemusela tolik uklízet 😀

anatanka
9. lis 2007

m.ajka: Tak to je super, samy dve zensky. Nemusite nic resit a supnete spolu klidne do jednoho pelechu az do peti let 😉

m.ajka
9. lis 2007

😀 😀 tak to zase nee, Kačka se pěkně roztahuje 😀

m.ajka
9. lis 2007

a s tím ůklidem bych to taky neviděla tak růžově, jsme pěkný bordelářky, hračky po celým bytě 🙂 v tomhle je pokojík k nezaplacení

dendisa
9. lis 2007

majko, určitě strádat nebude. My malé dělali pokojík jenom proto, že máme jednu cimru volnou. Já taky vyrůstala v 1+1 jen s mámou a nic mi nechybělo 😉 .

kacka79
9. lis 2007

m.ajka- "bordel v bytě = šťastné dítě" 😀 😀

sandra81
9. lis 2007

My meli nasi Lauru v loznici asi jen 2,5 mesice, spala vedle me v kolibce a bylo to super kvuli kojeni. Pak uz se nebudila vnoci tak casto tak spala v kolibce ve svem pokojicku. Asi ve 4 mesicich jsme ji dali spat do postylky a s usinanim sama v pokojicku nema vubec problemy.

jita2
9. lis 2007

gilotek
malá spávala ve vlastním pokojíčku asi od dvou měsíců, měli jsme jen otevřené dveře...prostě neplakala a nevadilo jí to, tak nebyl důvod, proč by spávala dál s námi, a je to obrovská výhoda 🙂 Ale nic se nemá lámat přes koleno, někteří mimísci vyžadují prostě spánek u rodičů v posteli nebo aspoň poblíž hodně dlouho, taky jak si ho rodiče naučí, to je jedno k druhému 🙂

schnek
9. lis 2007

gilotek,
Ondra je ve svým pokojíku od dvou a půl měsíce a naprostá spokojenost. Koupili jsme chůvičky, takže ho 100% slyším, když se něco děje. A řekla bych, že spí mnohem klidněji 🙂 ale záleží na každém. Mě se v tu chvíli moc nechtělo ho stěhovat, ale do ložnice se nám velká postýlka nevešla a menší mu už byla malá. Ale myslím, že jsme udělali dobře. Zvyknul si spát a usínat sám naprosto bez problémů 🙂

m.ajka
10. lis 2007

Je fakt že když jsem šla k doktorce s tim že malá mi spí neklidně, řekla mi ať zkusim spát jinde a ono to fakt má něco do sebe. Teď bych ale musela spát v kuchyni zřejmně na stole 🙂 🙂 🙂

dendisa
10. lis 2007

holky, co máte dítě v jiném pokoji a nemáte chůvičky - slyšíte, že se budí a chce nakojit?

kacka79
10. lis 2007

dendisa, máme opravdu velikej byt a dětský pokoj je na úplně druhé straně a sliším každé zakňourání.. ještě se mi nestalo že by malej řval, maminy maj pro tohle prostě cit.. ale chůvičky máme taky, jen když čučíme na TV tak je používám, to bych neslyšela

jitka83
10. lis 2007

Ahoj, my sme holce udělali pokojíček až ve třech letech. Máme 2+1 a tak sme pak spali v obýváku. Teď máme čtyřměsíčního kluka a tak sem s děckama v pokojíčku a taťka osiřel v obýváku. 😅

tristny
11. lis 2007

Ahojky, naší Nikolku jsme dali do vlastního pokojíčku v 6 měsících s tím že jsme měli otevřené dveře. Po měsíci jsme je už zavíraly. Jsem pravidlem čím dřív, tím líp, protože tří leté děti pokud jsou zvyklé spát s rodiči tak se hůř odstavují. Ale záleží na každém individuálně. Tak hodně štěstí

kitka123
11. lis 2007

Ahoj, ja myslim ze je to optimalni kolem druheho roku, my jsme tam malou prestehovali pred mesicem, rovnou do "velke" postele, ale stejne prijde v noci za nami a rano se budi mezi nami, vetsinou ani nevim kdy prisla. No ale nekdy uz tam prospi celou noc, coz pri spolecnem spani v loznici nehrozilo.

bazalka
11. lis 2007

Nas Martas spal 6 tydnu v kosi s nama v loznici. Pak uz se do nej nevesel a od te doby spi sam v pokojiku. Ma tam monitor dechu, chuvky ... libi se mu tam, spi tam mnohem klidneji, proste parada 🙂. Do postele si ho beru az tak kolem seste rano ... a to z vlastni pohodlnosti, protoze se mnou jeste na chvilku usne.
Naposlouchala jsem se hodne vycitek, ze jsme kruti rodice, ze jsme takovyho prcka supli moc brzo do pokojiku, ale ja jsem rada a jsem na to i trochu hrda. Bylo to mnohem horsi pro nas nez pro nej 😉. Doufam, ze kdyz uz bude mit rozum, bude to brat tak, ze on ma svuj pokojik a my taky svuj.

kacka79
11. lis 2007

bazalka, my teda chodíme k nám do postele kolem 3h, ale jinak malej spí taky od 2 ,ěs ve svém a vyhovuje to všem...jen po 3h - to kojíme, už tam nechce

bazalka
11. lis 2007

Kacka79 ja kojim Martu u nej pokojiku v kresle, vetsinou u kojca usne, tak ho polozim do pelisku a mizim k sobe do pelechu 😉. Kdyz neusne hned, povovida si a usne za chvilku. Pokud se vzbudi po pate, tak uz si ho beru k sobe, to se mu uz v postylce taky moc nelibi.

markeeta
12. lis 2007

Natasa ma taky uz svuj vlastni pokojicek. V tehotenstvi jsem ji tam namalovala pres celou zed Medvidka Pu s prateli a pouzivame ho jen na prebalovani. Hrajeme si v obyvaku a spinka s nami v loznici.
Planujeme ji presunout, tak v 1 roce. Klidne bych i pockala dokud nevyroste s te miminkovske postylky a ve svem pokojicku uz bude mit normalni postel.

majko: Nasta se taky roztahuje, vlastne oba dva se roztahuji a na me uz zbyde jen par cm na okraji 🙂

Cetla sem nekde, ze dite by melo zacit spat ve svem pokojicku od 3m. Je to jen neci nazor, se kterym se ja osobne neztotoznuji. Sama jsem spala s rodici v postylce do 1roku, tak nevim, proc bych mela svoje dite odstavovat tak brzo.

mikca
12. lis 2007

máme taky pidi byt..ale pokojíček jsem pro děti chtěla bezpodmínečně..takže malá s náma spala do 3.5 let (vlastní postel) no pak jsme začli okupovat obývák a dětičkám jsme udělali pokojík tak malá tam byla ještě nějakou dobu sama než Martinovi bylo devět měsíců a šupajdil tam za ní....a jsou tam oba spokojený, jsou otevřený dveře a já je slyším kdyby něco.. 🙂