Od kdy má dítě vlastní pokoj?

gilotek
9. lis 2007

Ahojky, sice ještě mimíska nemáme, ale přemýšlíme od kdy ho necháme spát samotnýho ve svým pokoji. Jak ho máme nechat dlouho u nás v ložnici. 😕

aponchie
30. pro 2009

vcera byl super porad na Spectru..super matky v prirode..ceho vseho jsou schopny a delaji matky zvireci 😎

kubaka pokazde to nejak tak chci formulovat a nikdy mi to nejde na klavesnici jinak face to face bych umela argumenotvat,ale souhlasim beze zbytku 🙂

kubaka
30. pro 2009

schwarz - no to bohužel už dřív - 😀 mě se poštěstilo s Danem ležet v posteli naposled v 10 letech, protože jsme si večer četli Harryho Pottera - na střídačku. To bylo naposled, co jsme byli tak blízko delší dobu 😀

schwarzovka
30. pro 2009

souhlasím s kubakou
apon...mám stejný problém 😀

maart
30. pro 2009

....holky, ja jsem hrozna, ale neda mi to. Naprosto s vama souhlasim, Kubaka na napsala (jako vzdy 😉 ), krasne, pochopitelne, logicky, srozumitelne...vtipne a s nadhledem...presto musim znovu napsat, VSECHNY moje deti spaly od zacatku ve svych postylkach, ve svych pokojiccich. Nikdy mi nepripadalo, ze bych se za to musela stydet, nekomu neco vysvetlovat nebo o tom radsi pomlcet. Decka mi spi od narozeni krasne, max. probuzeni 1-2 x na kojeni...Jeste pred rokem prospaly celou noc. V noci neplakaly, jenom se nacucly a spinkaly dal. Samozrejmosti byly otevreny dvere u nich i u nas do loznice. Ted uz teda spi tak, ze u nich jsou dvere zavrene, nase loznicove porad otevrene, abych mela prehled 🙂 .

Takze tak no. Jenom jsem to chtela napsat....nechci o mne polemizovat a diskutovat jako o matce, pochopitelne delam ruzne chyby, nektere si uvedomuju, nektere ne...ty bohuzel vypluji na povrch az pozdeji, ale deti mam fajnove, vesele, spokojene, vyrovnane, sebevedome, ve skole se memu nejsatrsimu dari skvele, je druhacek apatri mezi nejlepsi 😵 . Jsem pysna mama, nekdy teda kapku nervni a utama s toho ruchu a chaosu u nas doma, to je jasny, se trema detma to ani jinak nejde....S manzelem ale ty nase smradata milujeme nezrizene, v podstate jsme ted v zivotni fazi, kdy veskernou energii, cas i lasku venujeme jenom jim a sobe navzajem.

...a tak si rikam, ze jsem v tomhle snad (urcite?) nepochybila, asi jsem vyjimka...a nase deti taky...ale mozna to pisu i jako podporu pro mamci, ktere to delaji stejne nebo podobne.

Finito.... 😉 !

maart
30. pro 2009

...jo jeste chci poznamenat, ze vikendova rana je u nas v posteli dost narvano...nasackuji se tam s radosti vsichni tri 🙂 ....

Detstvi jsem mela takove oblacne...a s tou masturbaci rozhodne souhlasim 😀 .

hupcza
30. pro 2009

kubaka 😉

kubaka
30. pro 2009

Maart - pěkně napsáno, kde je vyrovnanost, tam je štěstí.
holky, tak se už můžeme těšit na zítřejší ohňostroje - hurá chlebíčky...jdu dodělat salát - dítě maličké ochořelo, takže ho budu mít naloženého celou noc v posteli jako okurku v láku 😎

momin
1. led 2010

Ahoj holky,tak sem nejaka zmatena po vsecejsim silvestru. Maly spinkal jak zabity.Petardy ho nebudily.Ale vzdycky ho budi kdyz lezu do postele....(nebo pritel-to je jedno).. Hodne se mi v noci budi a zacla sem premyslet jestli to nemuze byt tim jak se my v posteli prevalujem? Snazili sme se aby nespal v uplnem tichu,vzdycky sme normalne mluvili nahlas-neseptali-nijak sme se neomezovali protoze mame malicky byt..moc by to neslo... proto me prekvapilo ze ho takove prevalovani v posteli muze rusit a ohnostroj venku ne..... 😲 co si o tom myslite?
jeste chci dodat ze spi ve svoji postylce-ne s nama. 😉

momin
2. led 2010

Holkyyy... nikdo? 😨

sisi.v
2. led 2010

nám se letos budila malá poprvé, loni ani předloni s ní ohňostroje nic nedělaly.

kubaka
2. led 2010

tak náš malej oslavil půlnoc záchvatem kašle a horčkou přes 39. - takže jsem ho držela v náručí a neviděla žádný hovňostroje. 😀 S ním nic petardy nedělaly, akorát ta zimnice.
momin - nemám ponětí 😉

jeudi
2. led 2010

momin máme úplně stejný problém 😅 ale úplně na chlup 🙂 petardy ho nezbudily a že já jsem nadskakovala, a malej nic.ale jak jdem do postele a můžem jít jako myšky,tak se prostě vzbudí ,začne si vyprávět a musim jít krmit,jinak neusne.asi mají ty naše dětičky slabé spaní.

momin
2. led 2010

jedui a premyslis nad vlastnim pokojem?

temperance
19. kvě 2010

Tak já taky dost přemýšlím o pokojíčku... ale každý se na mě dívá jak na krkavčí matku pomalu (včetně manžela) že je to moc brzo... jenže taky se nemůžem v posteli ani otočit nebo nedejbože pustit telku... chůvičky bych tam dala tak nevím proč by to byl problém.. ???

shaula
19. kvě 2010

temperance - není to vůbec žádný problém, klidně do toho 😉 Pokud Vám (nebo tobě) současné uspořádání už nevyhovuje, je nejvyšší čas to změnit. Naši kluci mají vlastní pokojíček už od narození (i když asi od roka se obvykle v půlce noci přestěhují k nám do postele 😀 ). Ale aspoň ty večery máme "volné".

smardik
19. kvě 2010

temperence náš Honzík bude mít 4měsíce a pokojíček budem dělat v červenci a oba pak do něj půjdou a uvidíme jak se to osvědčí

shaula
19. kvě 2010

Jo a chůvičky nemáme vůbec (bydlíme v bytě a v 99% případů je slyším, když pláčou nebo žvatlají). Asi do 3/4 roku jsme jen používali monitory dechu.

lamarika
19. kvě 2010

tak my zřídili pokojík malýmu před týdnem. Museli jsme předělat ložnici protože máme malý byt. Zatím jsme tam ale nechali naši postel a ještě tam stále spíme. Mates má zrovna nějaký období kdy hlídá jestli jsem u něj nebo ne, ale jak to přejde, tak prodáme postel a stěhujem se do obyváku.
Tak jen do toho temperance a ničeho se neboj 😉

temperance
20. kvě 2010

No snad se mi podari manzela zlomit 🙂

veruska007
22. čer 2010

Ahojte,

tak ja to ted taky resim. Maly ma 15 mesicu a za pul roku cekame miminko. Mame byt 3+1, ale malinky, 55 m2. Takze mistnosti jsou pidi.

Vim, ze malyho musime prestehovat do vlastniho pokojiku bud hned nebo potom az s miminkem, aby si nedal dohromady stehovani z nasi loznice prave s narozenim miminka a nezarlil.

No, a ted premyslim, jestli malyho teda prestehovat do maleho pokoje, kde zatim mame skladiste a ja v koute pracovnu s PC (par skrini a pracovna by tam musely zustat) nebo jsem dnes rano behala s metrem a zjistila jsem, ze by nam do loznice vlezly (ale tak tak) dve detske postylky.

Tak nad tim premyslim, ze bychom nechali obe deti u nas v loznici a prestehovali je do pokojicku treba az mladsi bude mit pul roku a prestane se v noci kojit. Pak bych mohla totiz do loznice prestehovat pracovni kout s pc (s postylkou to tam uz nevleze). A maly by nemel postylku v takovem chaosu. Co myslite?

Ditko se totiz budi rano mezi 4 - 5h, ale kdyz stoji v postylce a vidi mne, vydrzi si i hodinu potichu hrat. Jak me ale nevidi, place a chce vstavat. Tak mam strach, ze kdyz bude ve vlastnim pokojicku, tak bude brzo vstavat a budu muset kombinovat vstavani k malemu a ke starsimu a jak bych to delala, kdyz by byl nemocny, po ockovani nebo jinak neklidny? Musela bych porad behat z pokojiku do loznice (coz je pres cely nas maly byt), a to se mi moc nechce...

Co radite?

lamarika
22. čer 2010

@veruska007 reším úplně stejný problém. Pokojík už je nachystaný, ale pořád spíme se synem. A přesně jak píšeš, jakmile mě nevidí ráno, tak začne brečet a vyvádět, pokud mě vidí, tak pohodiča a ještě si hraje. Ke všemu jak se narodí malý, tak syn pujde už do normální postele a z toho mám taky strach.
Musíme se od syna "odstěhovat", protože postýlka a postel už se nám tam nevejde. Takže to vidím tak, že to prostě budem muset prubnout než se druhý narodí. Pak by ze začátku to menší spalo s nama v obyváku a nebo ho hned fiknout za synem. . .? Taky nevím co s tím a čím blíž to je a je potřeba situaci vyřešit, tak tím víc nevím jak to udělat

veruska007
22. čer 2010

No, ja prave co mam kamarady s detmi do dvou let, tak to zpravidla skoncilo tak, ze starsi dite spi s tatinkem a mladsi s maminkou v jinem pokoji. A tomu se chci vyvarovat.

Taky si myslim, ze dite potrebuje vlastni pokojik az tak v predskolnim veku, pak kdyz jde do skoly. Ale kojenec a batole se stejne porad vyskytuje kolem maminky, a je jedno, at je to v kuchyni, v obyvaku, v pracovne nebo v detskem pokojicku.

Samozrejme, kdybychom meli rodinny dum se tremi, ctyrmi velkymi pokoji po 20 m2, deti by vlastni pokojicky mely. Jenze v byte jsou proste "vsude". A z pohledu Honzika, ktery bude mit kol. 20 mesicu, az se miminko narodi, mi to prijde "divne", ze on sam najednou bude muset byt velky a samostatny a spat sam, kdyz my tri budeme spat vsichni spolu na opacnem konci bytu... ja nevim, mne by se to nelibilo. Ja trpim, kdyz jsem nemocna a jsem v exilu v obyvaku 😅 .

booboovs
1. únor 2011

@momin Určitě je možné, že petardy nic a vaše převalování ruší. Já to vypozorovala náhodou před pár dny. Petardy malému taky nevadily, ale jinak se v postýlce převaluje, já ho přád chodím přikrývat a dávat dudlík a když se pohne, už vstávám, jestli třeba nemá hlad.... Jen podotýkám, že malému bude 8 měsíců, má svůj pokojíček a spí ve vlastní postýlce. Já tam mám danou svoji postel. Manžel spí vedle v pokoji. Před třemi dny jsem onemocněla a mám pořádný kašel. Úplné záchvaty, které malého logicky budily. Jediné řešení bylo dát do pokojíku chůvičku a odstěhovat se do ložnice. Měla jsem strach, co bude a ono nic. Nejenže já jsem líp vyspaná, protože nevstávám 10x za noc, ale malý spí nádherně. Spát chodí kolem čtvrt na osm (+/- 15 min). Budí se 1x za noc na kojení. Buď si začne broukat nebo začne natahovat. Ale přes chůvičku to krásně slyším a hned jsem u něj. Dostane mlíčko a za chvíli usne. A ty tři dny, co to tak je vstával poprvé o půl sedmé ráno, podruhé v sedm a dnes o čtvrt na osm. Paráda. Vážně uvažuji o tom, nechat to takhle. Na druhou stranu si říkám, jestli na to není ještě moc malý, aby spinkal sám. Uvidím.

booboovs
1. únor 2011

@momin SUPER! Omlouvám se, až teď jsem si všimla data tvého příspěvku 🙂

kovik
2. únor 2011

@booboovs

Syn spinkal s námi do 2 a půl let ( v postýlce ) a to kvůli místu. Ale jakmile jsme se přestěhovali za pár dní šel do svého pokojíku a do velké postele, vzal to super, spíš jsem byla na nervy já, protože jsem ho neslyšela. Ale nechala jsem otevřené dveře. Sice mu chvilku trvalo , než usnul, pokaždé asi 3 x vylezl , i když byli otevřené dveře a chodil k ránu k nám, ale to už jsem ho nechala dospat.
Malou vzal taky super, dokonce ukazuje kde spí mala a on.
Kdybychom měli místo , určitě bych ho dala do pokojíčku mnohem dřív. kolem roku jsme přestali kojit a on spinkal celou noc
S malou to tak asi udělám, až bude spinkat celou noc a nebude ho rušit. tak počítam do roka a půl, dle toho jak budeme kojit. Malej přestal pít sám od sebe. tak uvidíme co malá.

booboovs
2. únor 2011

@kovik Pri cteni tveho prispevku me s usmevem napadlo, jestli neni lepsi ucit ho spat samotneho ted, dokud za mnou nemuze prijit 🙂 Jinak my jsme predelavali byt z 2+1 na 3+ mini kuchynka prave kvuli detskemu pokoji, je to fakt lepsi. Vim, ze budu se svym dotazem trochu mimo tema, ale neda mi to... malej mel jako posledni kojeni to nocni a zacal spat celou noc najednou sam od sebe?

kovik
2. únor 2011

@booboovs - ne ne . 🙂 v noci bastil kolem 3hod. , postupně to vynechal zřejmě díky kašičkám + - od 10 měsíce, začal baštit jenom z jednoho prsu ,druhé vůbec nechtěl, i když jsem to zkoušela tak to bylo s brekem, ale už baštil jenom před spaním , takže před poledním a večer. V noci už ne , jen nad ránem kolem 5-6.
a kolem roku jsem musela brát ATB a to přestal sám . Ze začátku se budil ,ale to kolem té 5, ale možná jen ze zvyku, ale dávala jsem mu převařenou vodu. Časem pak už pil sám, když měl žižu. 😀 😀

Kdyby byl sám v pokojíku, určitě bych hned tak nevstala a neslyšela každý jeho hlásek. Dokonce jsem dávala postýlku nejdál od postele, ale to bylo zbytečný.

Myslím že to děláš dobře, určitě si dřív zvykne, chuvičku máš tak můžeš být v klidu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂