• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Od kdy má smysl na dítě zvýšit hlas?

27. října 2012 
Zajímalo by mě, od kdy je k něčemu zvýšit hlas na dítě, když udělá něco co nemá. Dnes jsem krmila svou téměř 7.měsíční dceru a poté co půl hodiny u jídla dělala blbosti (smála se na mě, prskala, žvatlala) mi strčila ruku do jídla a ohodila nejen sebe, sedačku, ale i mě. V tu chvíli bych na ní nejraději zvýšila hlas že to nesmí, ale je na to ještě malá. Být u toho můj manžel tak to vzdá a vzteká se, mě to tak akorát pobavilo, zřejmě se jí moje oblečení nelíbilo...
26. říj 2012 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hudala nezvedala bych hlas. Ale treba udelej "tytyty"
26. říj 2012 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hudala V tomhle věku to je pro ni ještě hra. Spíš bych okomentovala, co udělala. Prostý popis: teď jsi strčila ruku do jídla a umazala sebe a mamku. Musíme to uklidit. Až bude starší, hned poletí a uklidí to, nebo ještě líp, už bude jíst sama a v klidu. Ale každé dítko je jiné a chce to asi zkoušet...
26. říj 2012 v 18:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlas bych v této situaci nezvyšovala. Spíš bych řekla: To se ale nedělá. Mamka to teď musí uklidit a nebude mít čas si s tebou hrát.
Ale je pravda, že se kolikrát taky nechám vytočit a zařvu, ale pak mě to mrzí (hlavně když vidím, že syn tyhle móresy ode mě odkoukává a pak menší sestřičce řve taky, místo aby jí v klidu vysvětlil, proč se co nemá dělat).
26. říj 2012 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Moc děkuji za rady. Mám první dítě a člověk ještě tak úplně neví co a jak. Ještě jsem na ní hlas nezvýšila, zatím to beru tak, že i já jsem se to musela naučit a většinou se tomu zasměju :slight_smile:). ale zase chci mít vychované dítě a né dítě, které něco udělá co nemá a začne se tomu smát. Takže ještě jednou moc děkuji za rady.
27. říj 2012 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
V této situaci si myslím, že ještě neví, že je to opravdu spíše hra. Ale jinak bych řekla, že už pomalu začíná chápat, co nemůže. U nás je to třeba trhání kvítek a strkání ruky psovi do žrádla. Podle mě ale vysvětlování a laskavé tytyty v těchto situacích nestačí. Neříkám, že se má křičet, ale podle mě změna tónu a důrazné tytyty není na škodu.
27. říj 2012 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tvůj příspěvek