Od kdy mám dát dítěti do postýlky polštář?

teddyx2
7. pro 2011

Od kdy dát po postýlky dítěti polštář. Dcera je teď nemocná, tak si říkám, jestli by zvýšená poloha hlavičky neusnadňovalo dýchání či odkašlávání

beruskanula
7. pro 2011

nevím, jak je dcerka velká, ale zvýšená poloha při nachlazení, nemoci je jistě důležitá🙂.... nemusí být polštář, ale v postýlce stačí podložit matraci-náš malej tak spinkal dlouho, kvuli jeho blinkání..... jinak ja malymu dala polštářek až te´d, když spí ve své velké posteli🙂...ma 15m...

coxa
8. pro 2011

Já jsem malému dala polštářek taky kvůli rýmě aby se mu lépe dýchalo a už si na něj pak tak zvyknul, že ho má napořád. 🙂 Bylo mu asi 8 měsíců, nespí na něm vždycky, spíš se s ním tak muchlá a zavrtává se do něj z boku. 🙂

jmisa
8. pro 2011

Syn má polštářek asi od roku a půl.
Jinak u kašle a rýmy spíš zvedám matraci, máme polohovací rošt, což je výhoda.

sichatka
8. pro 2011

@teddyx2 - zvýšenou polohu určitě. Holky spí ještě v postýlce, takže nezvedám matraci, ale podkládám jednu stranu postýlky, cca o 15-20 cm. Dobrý je i zvlčovač vzduchu, popř. namočené ručníky. Na odkašlávání se nám osvědčil jitrocelový sirup - sice píší, že je až od 3 let, ale holky mají malou lžičku 1 x denně - je sladký, takže ho neprskají ven.

zdezli
8. pro 2011

Ja dala dceri polstarek v roce. ale ten uplne plochy.

denousek
8. pro 2011

já ho tam měla od narození 😕 ale malej spal jen níž v postýce na peřině a v zavinovačce t polštáře do postýlky stejně nejsou moc silný tak je to asi fuk... myslim že na nem spal tak od 6m...

vafle
8. pro 2011

od půl roku spí na velkém péřovém polštáři...jakoby v hnízdečku
v tvém případě bych spíš vypodložila matraci aby byla šikmo

apollo11
8. pro 2011

Ted v roce a pul jsem dala, plochy.. jinak mela tendence spat na plysakovi 😀

weri1
8. pro 2011

kvůli rýmě určitě bych dala polštář, to se ji nic nestane na těch pár dní....rýma by mohla jít i do oušek ☹ malej až po tom roce má polšář, ale nějak pořád spí na něm i s ramínkama

janulickaj1
8. pro 2011

My tam máme nastálo klínek, ale předtím jsme tam měli pod matrací polštář. Na rýmu super.

petruskaaa
9. pro 2011

já dávala na roce,ale teď jsem někde četla že by měl být až od 2 let

klarka1
9. pro 2011

první rok by mělo určitě spát dítko bez polštáře, pak je vhodný nějaký plochý polštář 😉
pokud je dcera nemocná je dobré postýlku v úrovni hlavičky zvýšit, např. podložením nohou postele !

elu
10. pro 2011

tak já jsem sledovala diskuzi s odbornicí v sama doma a ta říkala, že je to mýtus, že by miminka neměly mít polštáře...naopak právě ony se potřebují k něčemu schoulit a ne ležet na rovině a nikde nic....já dávám polštář tak od 8 měsíce, kdy jsem to viděla a dcera o mnoho lépe spí...je to normální měkký polštář...a leží na něm i zádama..nejen hlavičkou

timbouctou
10. pro 2011

zvýšit polohu určitě, při kašli tak vysoko má mít hrudník a hlavu, jak snese. S tím my, bohužel, máme velké zkušenosti 😠 A polštář asi jak kdo, malé miminko nevím, moji kluci, jeden v 10 měsících a druhý v pěti, začali hrozně cestovat po postýlce a mlátit se o mříže. Tak to si myslí, že je ten správný impuls 😀 aby věděli, kde mají mít hlavu. Musím říct, že to zabírá.